İlk Katlanabilir iPhone, İki Yıl İçinde Piyasaya Yerini Alacak!


İlk katlanabilir iPhone'ların, şuan geliştirme aşamasında olduğu ve en geç 2023 yılında piyasaya sürüleceği bildirildi. Katlanabilir iPhone, Samsung Galaxy Z Flip'e benzer bir açılır kapanır tasarıma sahip olacağı söyleniyor.

Son birkaç yılda, akıllı telefon endüstrisinde önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle ekran boyutları ve katlanabilir cihazlar piyasada ön planda kaldı. Akıllı telefonların ekran yapısına baktığımızda, ekran büyüklüğü her zaman artmıştır. Son dönemde, taban çizgisi 6 inç'ten aşağı cihazlar piyasada yer edinememektedir.

Ekran boyutu bakımında; 5,4 inç ekrana sahip iPhone 12 mini'nin bile satışları çok düştüğü açıklanmıştı. Bu açıklama sonrasında, Apple'ın bu cihazı bırakacağına dair haberler bile vardı. Ancak daha sonrasında, iPhone 13 mini'nin (veya iPhone 12s mini'nin) büyük bir ekran kullanacağına dair söylentiler ortaya çıktı.

Ancak şirketin ön planda tutmak istediği cihaz serisi, katlanabilir iPhone olacağı söyleniyor. Son zamanlarda birkaç esnek-katlanabilir ekran ürünü piyasada görmeye başladık. Farklı markaların katlanabilir telefonları ve çift ekranlı cihazları piyasada yer alıyor, ancak bunların hepsi Android üreticileri tarafından piyasaya sürülmüş cihazlar olarak ön plana çıkıyor.

İlk <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> iPhone, İki Yıl İçinde Piyasaya Çıkacak!

İlk Katlanabilir iPhone, İki Yıl İçinde Piyasaya Çıkacak!

İlk katlanabilir iPhone henüz piyasaya çıkmadı. Ancak birçok kullanıcı bu anı sabırsızlıkla bekliyor. Jon Prosser'e göre (Apple sızıntıları arasında popülerdir), ilk katlanabilir iPhone geliştirme aşamasında olduğunu açıkladı. Belirtilen bu iPhone, dahili olarak katlanacak ve en erken 2023'te resmiyet kazanacak. 

Ayrıca katlanabilir iPhone, Samsung Galaxy Z Flip'e benzer bir açılır kapanır tasarıma sahip olacak. Apple sızıntıcısı Prosser, Şirketin kendine has yapıya sahip ve daha kullanışlı bazı katlanır ekran teknolojisini test etmeye başladığını belirtti.

Şirket, sayısız katlamadan sonra bozulmadan kalmasını sağlayan özel bir cam teknolojisine sahip katlanabilir bir iPhone piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple, dayanıklılığa çok fazla önem veriyor ve müşterilerini katlanabilir alanında en iyi ürünü vermek istediği söyleniyor.  

Apple, <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> iPhone'lara Özel Koruyucu Cam Kullanacak!

Apple, Katlanabilir iPhone'lara Özel Koruyucu Cam Kullanacak!

Apple'ın cihazlarında, özel bir kimyasal seramikten oluşturduğu, koruyucu cam kullanacağına dair haberler vardı. Raporlara göre bu cam büküldükten sonra bile kırılmayacak. Kırışıklıkları etkili bir şekilde azaltacak ve çoklu katlamadan sonra ekran deneyiminde önemli bir düşüşü önleyecektir.

Şimdilik, tüm raporlar ilk katlanabilir iPhone'un Samsung esnek OLED panel ile geleceğini iddia ediyor. Ayrıca Apple, 2017 yılında iPhone X ile tanıttığı çentikten kurtulacak. Bu sayede, ekranın tamamı kamera sensöründen arınmış olacak. Ekranın dört taraftaki çerçeveler neredeyse eşit yapıda olacak. Ancak, bu açıklamanın resmi görselde olmadığını unutmamak önemlidir. Gerçek görüntü ve özellikler belirtilenden farklı olabilir.

Fiyata konusuna gelirsek, Jon Prosser'e göre katlanabilir iPhone aslında 1.499 dolar + vergilere mal olabilir. Ancak, İPhone 13'ün üst modelinin 1500 dolara kadar mal olabileceği söylendiği için, katlanabilir bir iPhone'nun belirtilen fiyattan daha yükseğe mal olacağı söyleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Zamanınızı verimli kullanma tavsiyeleri

Sonraki

15 Yıl Önce Büyük Hevesle İzlediğimiz “Lost” Dizisi Hakkında 20 İlginç Gerçek

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.