WhatsApp Masaüstü Kullanıcıları İçin Bu Özellik Olmayacak!

WhatsApp Masaüstü Kullanıcıları İçin Bu Özellik Olmayacak!

WhatsApp mobil, web ve masaüstünde kullanılabilir durumdadır. Ancak, uygulama bir özelliğini sadece mobil cihazlar için kullanılır yapacak!

WhatsApp web, birçok kişi için kullanışlı bir araçtır. Ancak platformun gizliliğe odaklanması nedeniyle, iyi bilinen bir masaüstü WhatsApp özelliğini bitireceğini açıkladı.

WABetainfo tarafından paylaşılan ayrıntılara göre, bilgisayarın masaüstünde yer alan uygulama, kaybolan ve bir kez görüntülenen mesajları desteklemeyecektir. 

WhatsApp şu anda değişikliği beta kullanıcıları ile test ediyor, ancak platformun yakın gelecekte bunu diğer kullanıcılara tanıtacak.

Yalnızca bir kez izlenebilen ve sonrasında kaybolan bir resim veya videoyu paylaşmak isteyenler için kullanışlı bir araçtır. 

WhatsApp Masaüstü Kullanıcıları İçin Bu Özellik Olmayacak!

WhatsApp Masaüstü Kullanıcıları İçin Bu Özellik Olmayacak!

Ancak WhatsApp, insanların bu tür içerikleri ekran görüntüsü almalarının veya ekran kaydetmelerinin engellenemeyeceğini fark eder ve bu da onu bir gizlilik endişesi haline getirir.

Bir kişinin masaüstünde ekran görüntüsü almasını engelleyemeyeceğiniz için WhatsApp, PC kullanıcıları için özellik desteğini tamamen kaldırır. 

Mesajlaşma uygulaması, Windows ve macOS'ta WhatsApp'ın bir görüntüleme mesajlarını görme desteğini kaybettiğinden bahsetti. 

Rapor, özelliği beta sürümünde kaldırmanın yanı sıra, WhatsApp'ın bu mesajları masaüstünde 1 Kasım'dan itibaren gönderme veya görüntüleme özelliğini zaten kaldırdığını söylüyor.

Bu haftaki diğer WhatsApp haberlerinde, platform şimdi bir kullanıcının kendi kendine mesajlaşma olasılığını test ediyor.

WhatsApp Masaüstü Kullanıcıları İçin Bu Özellik Olmayacak!

Bu güncellemenin ayrıntıları, beta Android sürüm 2.22.24.2'nin Message Yourself adlı yayınlanmamış bir özelliği aldığını iddia eden WABetainfo aracılığıyla geliyor. 

WhatsApp kullanıcıları, diğer kişilere mesaj gönderebileceğiniz sohbet listesinde adlarını (Ben olarak) görecektir.

İnsanların neden WhatsApp'ın kullanıcıların kendilerine mesaj göndermesini istediklerini merak etmeleri anlaşılabilir. 

Ancak bu özelliğin asıl amacı insanların web sitelerine yer işareti koymasına ve mesajlaşma uygulamasının kendisi hakkında not almasına izin vermektir. 


Yazarın Diğer Yazıları

Bilgisayar Yanıt Vermiyor mu? Mac'te Uygulamalardan Çıkmaya Nasıl Zorlanır? Önceki

Bilgisayar Yanıt Vermiyor mu? Mac'te Uygulamalardan Çıkmaya Nasıl Zorlanır?

Signal, Kullanıcıların Hikayelerini Özelleştirmesine İzin Verecek! Sonraki

Signal, Kullanıcıların Hikayelerini Özelleştirmesine İzin Verecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.