Facebook'ta Çok Fazla mı Takılıyorsunuz? Sessiz Mod ile Kontrolü Elinize Alın

Facebook'ta Çok Fazla mı Takılıyorsunuz? Sessiz Mod ile Kontrolü Elinize Alın

Facebook'un sonsuz kaydırma özelliğinden uzaklaşma konusunda sorun yaşıyorsanız, Sessiz Mod yorumları, capsleri ve yanlış bilgileri susturmaya yardımcı olabilir. İşte ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenin yolları.

Sosyal medya sizi bağımlı yapmak için tasarlanmıştır. Sonsuz kaydırma. Sürekli bir bildirim akışı. Bir uygulama açmanın düşük riskli cazibesi. Sizi içine çekmek ve dikkatinizi zararsız bir oyalama olarak kabul edilebilecek olandan daha uzun süre tutmak için hepsi birlikte çalışır.

Fişi tamamen çekmeden geri çekilmeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, Facebook, platformdaki zamanınızı yönetmenize yardımcı olabilecek Sessiz Mod adlı yerleşik bir araç sunar. Başlamak için mobil uygulamada hamburger menüsüne dokunun ve Ayarlar ve gizlilik > Ayarlar'a gidin, ardından Tercihler bölümünün altında Facebook'ta Geçirdiğiniz Zaman'ı seçin.

Facebook'ta Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün

Facebook'ta Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün

Facebook'ta gerçekte ne kadar zaman harcıyorsunuz? Gerçekten bilmek istiyorsanız, Facebook sayfasındaki Zamanınızda Saati Gör'e dokunun. Burada, uygulama kullanımını Apple'ın Ekran Süresine benzer şekilde gösteren birkaç grafiği görüntüleyebilirsiniz. Toplam saati, gündüz ve gece saatlerini ve geçen hafta uygulamayı kaç kez açtığınızı görmek için ekranı kaydırın.

Sadece kullanımınıza dikkat etmek ve hiçbir şeyi değiştirmek istemiyorsanız, size son yedi gündeki Facebook kullanımınızı gözden geçiren haftalık bir e-posta gönderecek olan Haftalık Güncelleme'yi etkinleştirin. Platformdaki tüm son eylemlerinizi görüntülemek için Etkinlik Günlüğü'ne de dokunabilirsiniz.

Günlük Hatırlatıcı Ayarlayın

Günlük Hatırlatıcı Ayarlayın

Facebook kullanımınızda değişiklik yapmaya başlamak istiyorsanız, Facebook'ta Geçirdiğiniz Zaman sayfasındaki Araçlara Bak düğmesine dokunun. Belirli bir süre sonra uygulamayı kullanmayı bırakmanızı söyleyen bir hatırlatıcı ayarlayarak yavaş başlayabilirsiniz.

Zamanınızı Yönetin sayfasından, sayfanın alt kısmındaki Günlük Zaman Hatırlatıcısını etkinleştirin ve ardından zamanlayıcıyı belirli bir saat ve dakika miktarına ayarlayın. Uygulama size günde ortalama ne kadar zaman harcadığınızı söyleyecektir, böylece zamanlayıcıyı bu sayının altında bir değere ayarlayabilirsiniz. Hatırlatıcı Ayarla'ya dokunun, ardından süreniz dolana kadar uygulamayı kullanmaya devam edin.

Sessiz Modu Ayarla

Sessiz Modu Ayarla

Facebook kullanımını azaltmak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, Sessiz Mod size yardımcı olmak için burada. Bu özellik etkinleştirildiğinde, telefonunuza gelen push bildirimlerinin sesini kapatır, uygulamada görünen bildirim noktalarını sınırlar ve uygulamayı bir sonraki açışınızda uygulamayı kullanmanızı engeller. Zamanınızı Yönetin sayfasından Sessiz Modu etkinleştirin ve ardından ne kadar süreyle açık kalmasını istediğinizi ayarlayın.

Ayrıca Sessiz Modu her gün belirli bir saatte açılacak şekilde programlayabilirsiniz. Programlanmış Sessiz Modu'nu etkinleştirin, ardından başlangıç ve bitiş zamanını ve özelliğin hangi günlerde kullanılacağını ayarlamak için Program Ekle'ye dokunun. Kaldırmak veya yeniden yapmak için Zamanlamayı Sil'e tıklayın.

Sessiz Modu Yönet

Sessiz Modu Yönet

Uygulamayı Sessiz Mod etkinken açtığınızda, ne kadar süreniz kaldığını gösteren bir hatırlatıcı ile karşılaşacaksınız. Uygulamada gerçekten bir şey yapmanız gerekiyorsa, Sessiz Modu Yönet'e dokunun ve Sessiz Modu hemen sonlandırın veya kendi sürgününüze geri dönmeden önce 15 dakikalık bir erteleme alın. Veya Sessiz Modun sizin için nasıl çalıştığını değiştirmek için Ayarları Düzenle'yi seçin.


Yazarın Diğer Yazıları

God Of War Ragnarok'un Yeni Fragmanı; Myths of Midgard Yayınlandı! Önceki

God Of War Ragnarok'un Yeni Fragmanı; Myths of Midgard Yayınlandı!

Harekete Geçin: Windows PC'nizi Nasıl Daha Hızlı Önyüklersiniz? Sonraki

Harekete Geçin: Windows PC'nizi Nasıl Daha Hızlı Önyüklersiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.