İkonik Filmlerden Yıllardır Farketmediğimiz 12+ Önemli Detay

İkonik Filmlerden Yıllardır Farketmediğimiz 12+ Önemli Detay

Tekmoloji olarak kült filmleri seve seve yeniden izledik ve bunca zamandır gözümüzün önünde hangi ilginç detayların saklandığını keşfettik.

Her birimizin bir düzine kez izlediğimiz en az birkaç favori filmi vardır. Ve zamanla, içlerindeki her küçük ayrıntıyı incelemişiz gibi oluruz. Bununla birlikte, yönetmenler, en hevesli hayranların bile sıklıkla gözden kaçırdığı hikayeyi daha iyi anlamamıza yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları ve referanslarla yarattıklarını doldurma konusunda gerçek ustalardır. İlk bakışta, bu tür küçük ayrıntılar önemsiz görünebilir - örneğin çeşitli giyim öğelerine ve karakterlerin fark edilmeyen jestlerine dikkat etmiyoruz. Ancak çoğu zaman, ekstra anlamlar yükleyen bu şeylerdir.

İkonik Filmlerden Yıllardır Farketmediğimiz 12+ Önemli Detay


1
Casino Royale
Le Chiffre, rakiplerini şaşırtmaya çalışırken parmaklarıyla şakaklarına dokunuyor. Daha sonra Vesper Lynd, Chiffre'nin Amerikalıların tarafını tutması konusunda Bond'a yalan söylediğinde aynı hareketi tekrarlar.

2
Rampage
Dwayne Johnson karakteri ne zaman, “Davis” diye imza atsa aslında American Sign Langauge'da (ASL) “rock” olarak imza atıyor, ki bu zaten gerçek hayattaki lakabı.

3
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
Beyaz Cadı Jadis'in gücü zayıfladıkça, buz tacı erir ve boyutu küçülür.

4
Knives Out
Ransom film boyunca neredeyse her zaman beyaz yün bir süveterin içinde görülür. Belki de asıl kötü adam olduğu için, beyaz süveterle tezat oluşturan ailenin kara koyunu olarak anılır.

5
John Wick
Filmin ilk ve son sahneleri aynı yerde, deniz kıyısında geçiyor.

6
Pirates of the Caribbean: The Curse of The Black Pearl
Jack Sparrow'un şapkalarının çoğu kauçuktan yapılmıştır. Aslında, Johnny Depp onları kaybetmeye ve denize atmaya devam etti. Birkaç düzine deri şapkayı suya gömdükten sonra, kostüm tasarımcısı batmasınlar, diye lastik şapka kullanmaya başladı.

7
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Bu sahnede Gryffindor hayranları arasında Ron Weasley'i alkışlamayan ya da onun için heyecanlanmayan tek kişinin Cormac McLaggen olduğunu görebiliyoruz. Ve bunların hepsi Quidditch elemelerinde bir oyuncu olarak yerini kaybettiği içindi.

8
Léon: The Professional
Ana karakterin ev bitkisi bir tür aglaonemadır. Leon, kendisinin de “kökleri” olmadığı için birbirine benzediğinden bahseder. Filmin sonunda, Mathilda kök salması için onu okulun yakınına dikiyor. Ancak bu işlem bitkiyi öldürür çünkü aglaonemalar çok termofiliktir ve kışın yaşayamazlar.

9
Deadpool 2
Ana karakter, kedileri ve “Olivia ve Meredith, Furrrever Dostları” yazan bir tişört giyiyor. Bu 2 kedi, serinin hevesli bir hayranı olan şarkıcı Taylor Swift'e ait.

10
The Curious Case of Benjamin Button
Bayan Maple'ın mezar taşı hakkında hiçbir bilgi yok. Bunun nedeni, filmin başlarında Benjamin, onun tam adını ve onunla ilgili diğer bilgileri hatırlayamadığını söyledi.

11
The Princess Diaries
Yemek sahnesinde, et yerine domates dolması ikram edilen tek misafirin Mia olduğunu görebiliriz. Bunun nedeni, kitaba göre vejeteryan olmasıdır.

12
Joker
Arthur, evde röportajın provasını yaparken oturma odasını Murray Franklin'in gösterisinin çekildiği stüdyoya benzeyecek şekilde düzenler. Hatta masanın üzerine ev sahibinin adının yazılı olduğu bir kupa koyar.

13
Kingsman: The Secret Service
Bu filmin İngiliz casuslarıyla ilgili bölümlerinden birinde, hangarda bulunan diğer ulaşım araçlarının arasında sarı bir denizaltı görüyoruz. The Beatles'ın hakkında şarkı söylediği denizaltının ta kendisi.

14
The Truman Show
Sahil sahnesinde, ay bir saniyeliğine şimşek çakması ile aydınlanır. Bu, olması gerekenden çok daha yakın olduğunu ima ediyor, bu da gerçek olmadığı anlamına geliyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Akıllı telefonunuzu bilgisayar korsanlarından korumanın 8 basit yolu Önceki

Akıllı telefonunuzu bilgisayar korsanlarından korumanın 8 basit yolu

Oppo: Enco X2 Bluetooth Kulaklık Piyasada Yerini Aldı Sonraki

Oppo: Enco X2 Bluetooth Kulaklık Piyasada Yerini Aldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.