Microsoft'un Xbox Game Pass'ten Ne Kadar Gelir Elde Ettiği Açıklandı!

Microsoft'un Xbox Game Pass'ten Ne Kadar Gelir Elde Ettiği Açıklandı!

Xbox Game Pass konsol geliri Microsoft'un Activision Blizzard yasal belgelerinde açıklandı.

Microsoft'un oyun severler için kullanıma sunduğu, dünyanın en popüler abonelik hizmetlerinden bir tanesi Xbox Game Pass'ın geliri her zaman bir gizem olmuştur. Şirket, bu zamana abonelik hizmetinin nasıl performans gösterdiği konusunda sessiz kalmıştı ancak Microsoft'un Activision Blizzard satın alma girişiminin ardından dünya çapındaki düzenleyeciler bu dev birleşimin oyun sektörünü nasıl etkileyeceğini incelemeye başladı.

Microsoft, sadece konsol için Game Pass'ten 2021'de 2,9 milyar dolar gelir elde etti

İncelemeler doğrultusunda ortaya çıkan bir dizi yasal belgede, ilk kez bir rakama sahibiz; Xbox Game Pass, 2021 yılında sadece konsol kategorisinde 2,9 milyar dolar gelir elde etmiş.

Spesifik olarak bu sayı, imza atan ilk düzenleyici kurumlardan biri olan Microsoft-Activision Blizzard birleşmesinin Brezilya'nın Ekonomik Savunma İdare Konseyi (CADE) tarafından onaylanmasında ortaya çıktı. CADE, onay konusunda süreci özetleyen ve Xbox, PlayStation, Nintendo ve diğerleri hakkında birçok veriyi halka açık şekilde yayınladı.

Yayınlanan verilerdeki bir kısım, Game Pass'ten elde edilen miktarı içeriyor. Verilere göre Microsoft, 2021 yılında konsol için Game Pass'ten 2,9 milyar dolar gelir elde etti. Bu miktarın yalnızca konsol için Game Pass'ten kazanılan tutar olduğunun altını çizelim; yani PC Game Pass buna dahil değil.


Kaynak: https://www.tweaktown.com/news/88846/microsoft-reveals-how-much-money-game-pass-actually-makes/index

Yazarın Diğer Yazıları

Sinyal Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor Önceki

Sinyal Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor

WhatsApp, 1024 Kişilik Grup Sohbet Kapasitesini Test Etmeye Başlıyor Sonraki

WhatsApp, 1024 Kişilik Grup Sohbet Kapasitesini Test Etmeye Başlıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.