Sadece En Dikkatli Sinema Hayranlarının Bildiği 15+ Popüler Aktör ve Aktrisin Rolü

Sadece En Dikkatli Sinema Hayranlarının Bildiği 15+ Popüler Aktör ve Aktrisin Rolü

Tekmoloji, popüler filmler ve oyuncular hakkında yeni gerçekler bulmayı sever ve bu yüzden size, çoğumuzun muhtemelen hiç fark etmediği, az bilinen bazı ünlü rollerini göstermeye karar verdik. Bonus kısmı, hayranların bile bitiş jeneriğine bakmadan tanıyamayacağı 2 ünlünün sıra dışı resimlerini gösterecek.

En hevesli hayranlar bile en sevdikleri aktörlerin oynadığı tüm rolleri veya misafir rollerini her zaman bilmezler. Örneğin Eva Longoria, kariyerine Beverly Hills, 90210 serisinde oyunculuk yaparak başladı. Brad Pitt, gençliğinde oynadığı aynı isimli dizinin yeniden çevrimi olan 21 Jump Street (2012) adlı komedide bir küçük bir role sahipti.

Sadece En Dikkatli Sinema Hayranlarının Bildiği 15+ Popüler Aktör ve Aktrisin Rolü


1
Jackie Chan - Enter the Dragon
Fist Of Fury'de (1972), Jackie Chan, Bruce Lee'nin düşmanlarını oynayan birçok figürandan biriydi. Dövüş sahnelerinden birini çekerken Bruce yanlışlıkla Chan'ın kafasına bir sopayla vurdu. Bölümü bitirdikten sonra Jackie'ye özür dilemek için geldi. Chan da, aslında, başının gerçekten olduğundan çok daha fazla acıdığını iddia etti. Mesele şu ki Bruce Lee onun idolüydü ve Chan ilgiden hoşlanıyordu. Daha sonra Bruce onu diğer birçok aktör arasından seçmeye başladı ve hatta Enter the Dragon'da dublör olmaya davet etti.

2
Catherine Zeta-Jones - The Young Indiana Jones Chronicles
Aktrisin az bilinen eserlerinden biri, The Young Indiana Jones Chronicles dizisindeki dansöz Maya rolüydü. Bu ve buna benzer birçok rol, İngiltere'de Catherine için güzel bir kız imajı yarattı ve bu yüzden başarıya ulaşamadı. Neyse ki, Zeta-Jones Hollywood'da her şeye yeniden başlamaktan korkmadı. İşte burada, Martin Campbell'ın kariyerinde bir dönüm noktası olduğu ortaya çıkan The Mask of Zorro filmindeki ana kadın rolü için onu tavsiye eden Steven Spielberg tarafından fark edildi.

3
Mae Whitman - Friends
Friends'in 3. Sezon 10. Bölümünde Mae Whitman, Ross'un yaptığı bir şey yüzünden bacağını kıran bir izci kızı oynadı, ardından Ross onun için kurabiye kutuları sattı. Oyuncu büyüdüğünde, The Perks of Being a Wallflower filmindeki ve Good Girls dizisindeki ana rolleri sayesinde ünlü oldu.

4
Jeff Goldblum - The Grand Budapest Hotel
Aktör Jeff Goldblum'u Jurassic Park serisinde doktor Ian Malcolm rolüyle ve The Fly korku filminde ana karakter olarak tanıyoruz. Kovacs'ın avukatını oynadığı The Grand Budapest Hotel'de onu tanımak gerçekten zor.

5
Billy Zane - Back to the Future
Onu gerçekten hatırladığımız rol, Rose'un Titanik'teki nişanlısını oynadığı zamandı, ancak ekranda ilk kez Geleceğe Dönüş üçlemesinin ilk (ve ardından ikinci) bölümlerinde göründü. Genç bir Billy Zane, Biff Tannen'in (holigan) arkadaşlarından birini oynadı.

6
Eva Longoria - Beverly Hills, 90210
Eva Longoria'nın sinematografi kariyeri, Beverly Hills, 90210 serisindeki uçuş görevlisi rolüyle başladı. Bu 2000 yılında oldu. 4 yıl sonra oyuncu dünyaca ünlü olan Desperate Housewives dizisinde Gabrielle Solis'i oynadıktan sonra turnayı gözünden vurdu.

7
Kathy Bates - Rat Race
Titanik'teki Molly Brown rolüyle ve Dolores Claiborne ve Misery gibi filmlerdeki rolüyle tanıdığımız oyuncu, Rat Race'de yardımcı bir karakter oynadı. İyi kalpli ama garip bir sincap satıcısı tasviri, filmin genel atmosferine oldukça iyi uyuyor.

8
Tom Felton - Anna and the King
Draco Malfoy'u oynamadan önce Tom Felton, Anna ve Kral (1999) filminde çocukken rol aldı. Filmde, onunla birlikte Siam'a gelen Jodie Foster'ın oynadığı ana karakter Anna'nın oğlunu canlandırdı.

9
Jack Black ve Giovanni Ribisi - The X-Files
The Holiday (2006) ve Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) filmlerinde başrol oynayan komedyen-aktör ve müzisyen Jack Black, kariyerinin başında The X-Files'ın üçüncü sezonunda yer aldı. Friends'te Phoebe'nin kardeşi rolüyle tanınan Giovanni Ribisi, Jack ile birlikte bu filmde de oynadı.

10
Sam Neill - Thor: Ragnarok
Sam Neill, Thor: Ragnarok'ta (2017) sahte Odin'i canlandıran oyuncu olarak küçük bir role sahipti. Tüm makyajın ve sakalın arkasında Jurassic Park ve The Tudors serisinin yıldızını tanımak zor. Neill'in bir röportajda filmi izlerken (hatta içinde bulunduğu sahneyi bile) tamamen kafasının karıştığını açıklaması da oldukça komik.

11
Natalie Dormer - Captain America
Natalie Dormer, Game of Thrones ve The Tudors dizilerinde oynadıktan sonra ününü kazandı. Ama çok az insan onun Captain America: The First Avenger'de Er Lorraine rolünde olduğunu hatırlıyor.

12
Christoph Waltz - Inspector Rex ve Ordinary Decent Criminal
Christoph Waltz ünlü olmayı uzun zamandır bekliyordu. Quentin Tarantino, kendisine Oscar ve Altın Küre Ödülü kazandıran Soysuzlar Çetesi filmindeki rolü teklif ettiğinde aktör 50 yaşın üzerindeydi. Bundan önce Kevin Spacey ile Müfettiş Rex (1996) ve Ordinary Decent Criminal gibi birçok projede rol alma şansı buldu.

13
Dolly Parton - Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous'da Sandra Bullock'un canlandırdığı karakterin Dolly Parton'a benzeyen bir kadını kovaladığı sahnede oyuncu aslında kendini oynadı. Bullock, Dolly'yi bir kovalamaca sırasında FBI ajanının onu yere devirdiği filmde yer alması için ikna etmek için ona bolca "lütfen" kelimesiyle dolu kişisel bir mektup yazdı.

14
Eddie Murphy - The Nutty Professor
The Nutty Professor adlı komedide, Sherman Klump ve Buddy Love dışında Eddie Murphy, anne ve büyükanne ve hatta Lance Perkins de dahil olmak üzere tüm Klumps ailesini canlandırdı.

15
Bonus 1: Johnny Depp - Tusk


16
Bonus #2: James Franco - Spring Breakers
Ünlü oyuncu ve aktrislerin oynadığı bu rollerden hangileri sizi şaşırttı? Hangi filmde veya dizide seve seve küçük bir rol oynardınız?

Yazarın Diğer Yazıları

iPhone veya iPad'inizde (Sesli)  Ekran Kaydı Nasıl Alınır? Önceki

iPhone veya iPad'inizde (Sesli) Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Gmail'in Yeni Görünümünden Nefret mi Ediyorsunuz? İşte Eski Haline Getirmenin Yolu Sonraki

Gmail'in Yeni Görünümünden Nefret mi Ediyorsunuz? İşte Eski Haline Getirmenin Yolu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.