İPhone 13 Serisi Hakkında İlk Detaylar Sızdırıldı

İPhone 13 Serisi Hakkında İlk Detaylar Sızdırıldı

İPhone 12 serisi piyasada daha yeni yer almasına rağmen, ünlü Apple sızıntıcısı Mig-Chi Kuo 2021 yılın cihazı olacak, iPhone 13 serisi hakkında ilk detayları açıkladı. Kuo, sızıntı konusunda en güvenilir kaynaklardan biri olarak gösteriliyor.

Apple akıllı telefon sektöründe yeni modeller ve özelliklerle dikkatleri üzerine çekmeye devamlı olarak başarmış, büyük bir teknoloji şirketidir. Şirket daha yeni iPhone 12 serisini piyasaya sürmesine rağmen, şimdiden iPhone 13 serisi hakkında söylentiler ve sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

2020 yılı iPhone 12 serisi için önemli bir dönem olduğunu söyleyen Apple, 2021 yılında da aynı heyecan ve gelişmiş teknoloji ile kullanıcılarını memnun edeceği söyleniyor. Tabi iPhone 13 serisi, 2021 yılında gelecek ve bu sene olduğu gibi büyük bir lansman etkinliğinde piyasaya sürülecek.

İPhone 13 Serisi Hakkında İlk Detaylar Sızdırıldı

Lansmanlar'da şirketler genelde, akıllı telefonları piyasaya sürmekle kalmaz, aynı zamanda yeni sürdükleri cihazlar için tasarlanan yeni teknolojik giyilebilir cihazlarıda tanıtırlar. Şuan için sadece iPhone 13 hakkında ön bilgilendirme yapacağız. Tabi iPhone 13 serisi çıkış tarihi yaklaştıkça üstün özellikler ve yeni donanımlar ile geliştirilecektir.

İPhone 13 ile ilgili ilk ayrıntılar Apple sızıntıları konusunda bir numara olan, Mig-Chi Kuo tarafından ortaya atırdı. Apple (Cupertino) şirketinin ürünleri ile ilgili doğru tahminler sayesinde büyük ölçüde popülerlik kazandı. Kendisine sunulan bilgilere göre iPhone 13 serisi, iPhone 12'ye benzer bir tasarım ve boyuta sahip olacak. Tabi Apple bu seride de 5G ağlarını kullanmaya devam edecek.

İPhone 13 Serisi Hakkında İlk Detaylar Sızdırıldı 

İPhone 13 hakkında gelen ilk söylentiye göre; seri 2021 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Yeni seride dört model yer alacak: iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 13 mini olacağı şimdiden bildirildi.

İPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'in ana kamerada f / 1.8 diyafram açıklığına ve otomatik netlemeye sahip yeni bir geniş açılı sensör alması bekleniyor. Böyle bir yenilik, önceki modellere kıyasla fotoğrafların kalitesini etkileyecektir. İPhone 13 için ana lens tedarikçisi Tayvanlı Largan Precision şirketi olarak kalacak; bu, yeni geniş açılı sensör için tüm siparişlerin %70'ini oluşturacak.

İPhone 13 Serisi Hakkında İlk Detaylar Sızdırıldı

Gelen bilgilere göre, iPhone 13 serisi modelleri 120 Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekrana sahip olacak. 120 Hz ekran yenileme özelliği sayesinde, iPhone 13 cihazları daha akıcı bir hal alacak. Bu arada kullanılacak ekranlar, Apple tarafından tasarlanan LTPO (düşük sıcaklıklı polikristal oksit) paneller olması bekleniyor. 

Büyük olasılıkla, 2021 model olarak piyasaya sürülecek iPhone 13 serisi akıllı telefonlar, TSMC tarafından 5 nanometre işlem teknolojisi kullanılarak oluşturulan en son A15 Bionic işlemcisine sahip olacak. İPhone 13 serisi hakkında gelen en son bilgiye göre, son model akıllı telefonlar 1 TB flash sürücüsüne sahip olabilecek. 


Yazarın Diğer Yazıları

Apple, iOS 14.2 Ve iPadOS 14.2 Güncellemesini Yayınladı Önceki

Apple, iOS 14.2 Ve iPadOS 14.2 Güncellemesini Yayınladı

Samsung Galaxy S21 Ultra'nın Kamera Detayları Açıklandı Sonraki

Samsung Galaxy S21 Ultra'nın Kamera Detayları Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.