Amiral Gemisi Ve Orta Sınıf Birçok Telefon OLED Panel İle Donatılacak!

Amiral Gemisi Ve Orta Sınıf Birçok Telefon OLED Panel İle Donatılacak!

OLED teknolojisinin sadece amiral gemisi cihazlar için üretilen bir ayrıcalık olmayacağı ve 2021 yılında birçok Çin menşeili orta sınıf akıllı telefonda, OLED panel teknolojisi var olacak açıklandı. Ancak bu durumun fiyatlarda bir artışa neden olacağı söyleniyor.

Çin menşeili, OLED ekran teknolojisi üreticileri ortaya çıkmaya başladıkca, OLED ekran teknolojisine sahip birçok akıllı telefon hayatımıza girmeye başladı.

Yapılan bir açıklamaya göre, bu yıl daha fazla Çin menşeili orta sınıf ve amiral gemisi akıllı telefon OLED ekran teknolojisi gelecek. OLED ekran teknolojisi sayesinde birçok akıllı telefonda, LCD ekran kullanımı düşecek ve cihazların ekran canlılığı ve hızlı daha da artmış olacak.

Gelen bilgiler doğruysa, bu yılın ikinci yarısında OLED ekranlı birçok cihaz göreceğiz. LCD matrisler ise daha çok düşük fiyat etiketine sahip giriş seviyesi akıllı telefonlarda kullanılan bir teknoloji olacak. Ayrıca, OLED teknolojisi ile piyasaya sürülecek yeni ürünlerin çoğu yüksek kaliteli OLED panel alacağına dair şüpheler var.

Amiral Gemisi ve Orta Sınıf Birçok Telefon OLED Panel İle Donatılacak!

Amiral Gemisi Ve Orta Sınıf Birçok Telefon OLED Panel İle Donatılacak!

Ekran her zaman bir akıllı telefonun pahalı bileşenlerinden biridir ve OLED teknolojisine geçişle birlikte maliyeti artacaktır. Maliyet düşürmek isteyen birçok firma, ucuz panellere daha çok talep gösterecek. Şirketler, daha modern ve pahalı ekranların kurulumunda tasarruf etmek için farklı yollar bulmak zorunda kalacak.

Öte yandan, OLED'in avantajları arasında gelişmiş renk üretimi ve kontrastın yanı sıra derin siyahlar bulunur. Düşük kalınlıkları nedeniyle, bu tür matrisler ince bir kasaya mükemmel bir şekilde sığabilir. Bu tür ekranların bir diğer önemli avantajı enerji verimliliğidir.

Amiral Gemisi ve Orta Sınıf Birçok Telefon OLED Panel İle Donatılacak!

Samsung Yakında Ana Rakibi LG'den OLED Panelleri Satın Almaya Başlayacak!

İnternet kaynakları geçtiğimiz günlerde, Güney Koreli devler Samsung ve LG'nin yakında OLED panellerle ilgili bir işbirliğini duyuracağını bildirdi. Samsung Electronics ve LG Display'in üst düzey yöneticilerinin halihazırda bir anlaşmaya vardıkları belirtiliyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak Samsung, akıllı TV'lerine kurulum için tarihte ilk kez LG Display'den OLED paneller satın almaya başlayacak. LG'nin ürettiği en az 1 milyon büyük OLED ekran Samsung'un yararına olan teslimatlardan bahsediyoruz.

Gelecekte sevkiyatların artması bekleniyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıl Samsung, LG'den yaklaşık 4 milyon OLED panel satın alması bekliyor. Ek olarak, Samsung Display'in şirket içi bölümünün, geliştirme aşamasında olan yeni nesil QD OLED ekranları sunmada zorluklarla karşılaştığı bildiriliyor.

Daha önce Samsung'un OLED ekranları Çinli BOE'den satın almayı planladığı biliniyordu; Galaxy M ailesine ait bazı orta sınıf akıllı telefonlar ekranını Çinli BOE üreteceği bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Android Cihazlarda Uygulama Simgeleri Nasıl Değiştirilir? Önceki

Android Cihazlarda Uygulama Simgeleri Nasıl Değiştirilir?

Orta Segment Galaxy M11, Android 11 Yükseltmesi Almaya Başladı Sonraki

Orta Segment Galaxy M11, Android 11 Yükseltmesi Almaya Başladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.