Android Kullanıcıları Arama Geçmişinin Son 15 Dakikasını Silebilecek!

Android Kullanıcıları Arama Geçmişinin Son 15 Dakikasını Silebilecek!

Google, arama geçmişi özelliğini ilk olarak geçen yıl mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde tanıttı. Şirket bu özelliği ilk olarak iOS kullanıcılarına sundu. Şimdi Android kullanıcıları için geliyor.

Google, Android uygulamasına, kullanıcıların arama geçmişini hızla silmelerine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştirdiği bildirildi.

Şirketin yaptığı açıklamada, yeni özelliği kullanıma hazır olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde herkese ulaşacağını bildirdi.

Son ekleme ile Google uygulamasını kullananlar, arama geçmişinin son 15 dakikasını silebilecek.

Şirket bu özelliği ilk olarak geçen yıl mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde duyurdu ve ilk olarak, iOS uygulamasında kullanıma sunuldu. Nihayet, Android kullanıcıları için de geliyor. 

Android Kullanıcılar Arama Geçmişinin Son 15 Dakikasını Silebilecek!

Android Kullanıcılar Arama Geçmişinin Son 15 Dakikasını Silebilecek!

Google uygulamasını Android akıllı telefonunuzda kullanıyorsanız ve bu özelliği kullanmak istiyorsanız, uygulamayı açmanız, profil resminize dokunmanız ve "Son 15 dakikayı sil" seçeneğine tekrar dokunmanız gereklidir.

Google Sözcü Ned Adriance, "Şu anda bu özelliği Android için Google uygulamasında kullanıma sunuyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulamayı kullanan herkesin hizmetine sunacağız." Dedi.

Google üzerinde aradığınız bir konuyu kimsenin öğrenmesini istemiyorsanız, bu özellik yararlı olabilir. Birçok kişi aynı Google hesabını, tabletler ve akıllı telefonlar gibi farklı cihazlarda kullanıyor. 

Google'ın bu özelliği uygulamanın masaüstü sürümüne de sunmayı planlayıp planlamadığı şu anda bilinmiyor. 

Android Kullanıcılar Arama Geçmişinin Son 15 Dakikasını Silebilecek!

Geçen yıl Google, özelliğin yalnızca Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanacağını iddia etmişti. Ancak, şirketin bu yıl mayıs ayında gerçekleştireceği Google I/O etkinliğinde masaüstü sürümü hakkında bilgi vermesi muhtemel gözüküyor.

Google ayrıca arama geçmişinin otomatik olarak silinmesine yardımcı olan üç ayrı seçenek sunar. Arama geçmişini silme seçeneği 3, 18 veya 36 aylık olarak ayarlanabilir. 

Google Chrome kullananlar da ayarlar bölümünü ziyaret ederek arama geçmişini hızlıca silebilir. 

Arama geçmişinizde görmek istemediklerinizi silmek için üç noktalı düğmeye dokunmanız, Geçmiş'e tekrar dokunmanız ve ardından çarpı (x) simgelerine dokunmanız yeterlidir. 

Aynı bölümde, Tarama verilerini temizle seçeneğini de bulacaksınız.


Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp, İşletme Hesaplarını Geliştirmek için Yeni Bir Çalışmaya Başladı Önceki

WhatsApp, İşletme Hesaplarını Geliştirmek için Yeni Bir Çalışmaya Başladı

Android 13 Güncellemesi Alacak Galaxy Cihazlar Açıklandı Sonraki

Android 13 Güncellemesi Alacak Galaxy Cihazlar Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.