App Store Kullanıcılarına, Aile Paylaşım Özelliği Geldi

App Store Kullanıcılarına, Aile Paylaşım Özelliği Geldi

Apple firması, App Store aracılıyla yapılan uygulama içi satın alımlarda kişilerin Aile üyeleri ile paylaşımda bulunmalarını sağlayan özelliği aktif hale getirdi. Bu özellikten, Aile Üyelerinden en fazla 5 kişi faydalanabilecek.

Apple, yakın zamanda  geliştiriciler için, uygulama içi satın alımlarını ve aboneliklerini geliştirerek App Store üzerinde "Aile Paylaşımı" özelliğini kullanıcıları için aktif hale getirdi. Şirket, geliştiricilerin artık otomatik yenilenebilir abonelikler ve tüketilebilir olmayan uygulama içi satın alımlar için "aile paylaşımını" etkinleştirebileceğini söyledi. Bu, kullanıcıların satın aldıkları ürünleri diğer beş aile üyesiyle paylaşmasına olanak tanır.App Store Kullanıcılarına, Aile Paylaşım Özelliğini Aktif Hale Geldi

App Store Kullanıcılarına, Aile Paylaşım Özelliğini Aktif Hale Geldi

Apple'a göre "aile paylaşımı" kullanıcılara daha basit bir deneyim sağlıyor. Ayrıca, geliştiricilerin aboneleri çekmesine ve daha fazla kullanıcıyı ücretli içeriğe abone olmaya teşvik etmesine yardımcı olacak. Bu özellik sayesinde, kullanıcı etkileşimini artacak ve kullanıcıları elde tutma oranını iyileşmiş olacak.

Apple geliştiricilerin, aile aboneliklerinin performansını anlamalarına yardımcı olmak için yakında "Satışlar ve Eğilimler" raporunu güncelleyecek. Apple tarafından geliştirilen bu özellik sayesinde, kullanıcılar kısa bir eğitime tabi tutulmuş olunucak.

Dünkü teste göre, App Store'un "Abonelikler" ayarlarında, "Yeni abonelikleri paylaş" ayarı otomatik olarak açıldı ve aile üyelerinin uygun abonelikleri otomatik olarak paylaşmasına izin verildi. Daha önce, bir aile üyesi abonelik içeren bir uygulama satın aldıysa, bu abonelik özelliklerini diğer aile üyeleriyle paylaşmasına olanak sağlamıyordu. Artık App Store'den bir uygulama satın alındığında, aile üyeleri de bu uygulamadan faydalanmış olacak.

Apple, App Store Artık Aile İle Otomatik Abonelik Paylaşımını Destekliyor

App Store Kullanıcılarına, Aile Paylaşım Özelliğini Aktif Hale Geldi

Apple'ın "aile paylaşımı" özelliği aracılığıyla aileleriyle uygulama paylaşan Apple iPhone ve iPad kullanıcıları artık abonelik uygulamalarını da paylaşabilir. Apple App Store'un "abonelikler" ayarında, "Yeni abonelikleri paylaş" ayarı otomatik olarak açıldı ve aile üyelerinin uygun abonelikleri otomatik olarak paylaşmasına izin verildi. 

Bu seçenek mevcut iOS 14.2 sürümünde mevcuttur. Apple, iOS 14, iPadOS 14 ve macOS Big Sur'un bir parçası olarak abonelik paylaşım seçeneklerini duyurdu. Geliştirici, aboneliğin aile üyelerinin kullanımına açık olup olmadığına karar verebilir. Bu özelliği devre dışı bırakmanız gerekirse, bunu yapmak için Apple App Store ayarında "yeni abonelikleri paylaş" seçeneğine gidin.

Bundan önce, bir aile üyesi abonelikler içeren bir uygulama satın aldıysa, bu abonelik özelliklerini diğer aile üyeleriyle paylaşmanın yerleşik bir yolu yoktu.


Yazarın Diğer Yazıları

İPhone'da Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır? Önceki

İPhone'da Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır?

ABD Hükümeti, TikTok'un Varlık Satış Süresini Yeniden Erteledi Sonraki

ABD Hükümeti, TikTok'un Varlık Satış Süresini Yeniden Erteledi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.