Apple: 2022 Yılında iPad Air 5, iPad 10 ve iPad Pro'yu Tanıtacak!

Apple: 2022 Yılında iPad Air 5, iPad 10 ve iPad Pro'yu Tanıtacak!

Apple, 2022'de üç iPad modelini güncellemeyi planlıyor. Yılın öne çıkan modeli iPad Pro olacak. Cihaz, kablosuz ve ters şarj özelliğine sahip olabilir. Gelin hep birlikte 2022 yılında Apple cihazlardan beklenen özelliklere göz atalım.

Apple şirketinin portföyü o kadar geniş ki, şimdiden gelecek yılın cihazları hakkında konuşulmaya başlandı. Özellikle 2022 yılına kısa bir zaman kala birçok yeni cihaz gün yüzüne çıkıyor.

Apple şirketinin iPhone, AirPod ve Apple Watch cihazları kablosuz şarj teknolojisini desteklerken, şirketin iPad'leri şu ana kadar kablosuz şarj teknolojisini desteklemiyordu. 

Bu durum, gelecek yıl kablosuz şarj destekli bir iPad Pro ile değişebilir. Gelen sızıntıya göre, Apple markalı cihazlar, 2022 yılında sadece yeni bir tasarıma sahip olmayacak, aynı zamanda kablosuz şarjı destekleyen cihazları da yanında getirecek.

Apple: 2022 Yılında iPad Air 5, iPad 10 ve iPad Pro'yu Tanıtacak!

Apple: 2022 Yılında iPad Air 5, iPad 10 ve iPad Pro'yu Tanıtacak!

Apple, yeni giriş seviyesi iPad'i bu yıl yükseltilmiş dahili donanımlarla piyasaya sürdü. Cihazlar, A13 işlemcili, True Tone, görüntülü aramalar için Center Stage özelliklerine sahip 12 megapiksel ultra geniş kamera ve çok daha fazlasını kullanıcılarına sunuyor.

Yaklaşan giriş seviyesi iPad'in daha ince bir tasarıma ve daha büyük bir ekrana sahip olacağı geçmişte ortaya çıkmıştı. 

Bunun dışında Apple, 2022 yılında iPad Air 5'i de piyasaya sürmeyi planlıyor. Geçmişte iPad Air'in 2022'de Samsung'un OLED panellerini barındırabileceğine dair birçok söylenti vardı.

Ancak yine de Apple'ın bir sonraki iPad Air için LCD teknolojisine sadık kalacağı görülüyor.

İPad Air ile ilgili daha fazla bilgi bulunmamaktadır. Ancak Apple'ın daha iyi olmasa da en azından özellikleri iPad mini ile aynı seviyeye getirmesi bekleniyor.

iPad mini, A15 Bionic işlemci, 5G bağlantısı ve Center Stage özelliklerine sahiptir. Tüm bu özellikler, Eylül 2020'de dördüncü nesil iPad Air'in piyasaya sürülmesinden sonra Apple cihazlarında tanıtıldı.

Apple: 2022 Yılında iPad Air 5, iPad 10 ve iPad Pro'yu Tanıtacak!

Bu yılın başlarında, yeni iPad Pro'nun kablosuz şarjı ve ters şarjı destekleyebileceği, yani diğer cihazları da kablosuz olarak şarj edebileceği bildirildi. 

İPad'in daha büyük bir pili olduğu göz önüne alındığında, iPhone ve AirPod'lar gibi diğer Apple cihazlarını şarj etmek için kullanılabileceği düşünülüyor. iPad Pro, 2022 yılının amiral gemisi cihazı olarak öne çıkmaya devam edecek.

Apple'ın 2022 için yeniden tasarlanmış bir MacBook Air'in yanı sıra "Apple Silikonu yenilenmiş, üst düzey bir iMac" olduğunu söylüyor. Ayrıca gelecek yıl için yeni bir giriş seviyesi MacBook Pro, yeni bir Mac Pro ve yeni bir Mac mini de var.


Yazarın Diğer Yazıları

Google: Fotoğraflar Uygulamasına Kilitli Klasör Özelliği Getirecek! Önceki

Google: Fotoğraflar Uygulamasına Kilitli Klasör Özelliği Getirecek!

Xbox Uygulaması Oyun Performansını Gösterecek Sonraki

Xbox Uygulaması Oyun Performansını Gösterecek

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.