Apple: İki Katlanabilir iPhone İçin Çalışmalara Başladı

Apple: İki Katlanabilir iPhone İçin Çalışmalara Başladı

Apple'ın piyasaya sürdüğü iPhone serisi amiral gemisi akıllı telefonlar, birçok kullanıcı tarafından heyecanla bekleniyor. Apple, iPhone ailesine yeni bir seri dahil edeceğini ve 2023 yılında katlanabilir iki iPhone ile bu sektörde de söz sahibi olacağını bildirdi.

Apple firması, iPhone satış grafiği bakımından diğer teknoloji firmalarından kendini soyutlamış durumda. Birçok iPhone meraklısı şimdiden, iPhone 13 serisi cihazlardan bir tane alabilmek için heyecanla beklemektedir.

Ancak şirket, katlanabilir akıllı telefon konusunda geç kaldı. Samsung firması bu alandaki açığı görerek, hızlı bir şekilde üçüncü nesil katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.

Ancak Apple'ın böyle bir cihazı düşünmediği ve geliştirmediği anlamına gelmiyor. Birçok analizci şirketin sonunda ne yapacağını merak ediyor. Sonuçta, birçok Çinli marka Oppo, Vivo ve Xiaomi'de bu yönde yatırımlarını artırmakta ve rekabeti büyütmektedir.

Apple; İki Katlanabilir iPhone İçin Çalışmalara Başladı

Apple: İki Katlanabilir iPhone İçin Çalışmalara Başladı

Apple bu nedenle hızlı bir aksiyon alacağını ve katlanabilir iPhone marka cihazlarını 2023 yılının ortalarına kadar piyasaya süreceği söyleniyor. Ağ kaynakları, 2023 yılını esnek ekranlı bir iPhone için en olası yıl olarak gösteriyor. 

Şirket esnek panel konusunda, esnek matris üretiminde deneyim ve uzmanlığa sahip LG firmasından yardım alacak. Şu anda, çevresinde ince çerçeveli 7,5 inçlik bir ekranın prototipi var. 

Ünlü analist Ming-Chi Kuo da katlanabilir iPhone'un 2023'te geleceğini duyurdu, ancak 8 inçlik OLED ekranın tedarikçisi olarak Samsung Display ekrandan bahsetti.

Tahminine göre, 2023 yılında esnek ekranlı iPhone sevkiyatları 15-20 milyon adet olma ihtimali olabilir. Apple firması ilk önce, katlanabilir alanında söz sahibi olan Samsung firmasını piyasada zorlayacak.

Apple; İki Katlanabilir iPhone İçin Çalışmalara Başladı

Xiaomi, Oppo ve Vivo Bu Yılın Sonunda Katlanabilir Akıllı Telefonlarını Piyasaya Sürebilir

Bu yılın ikinci yarısında, önde gelen akıllı telefon tedarikçileri, esnek bir ekrana sahip yeni nesil cihazların duyurusunu planladı. 

Önümüzdeki çeyrekte özellikle Güney Koreli dev Samsung Electronics tarafından en az iki katlanabilir akıllı telefon sunulacak. Bu cihazlar; Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip serisi akıllı telefonlar olacak.

Ayrıca Çinli şirketler; Xiaomi, Oppo ve Vivo bu yılın üçüncü çeyreği için esnek akıllı telefonlar çıkarmayı planlıyor. Bu yılın başlarında Xiaomi, esnek ekranlı Mi Mix Fold'u zaten tanıtarak piyasaya girmiş oldu.

Oppo, döner ekranlı bir cihazı piyasaya çıkarabilir. Kullanıcılar bu cihazı genişleterek küçük bir tablet bilgisayara dönüştürebilecekler. Ayrıca esnek akıllı telefonlara olan talebin de artacağı belirtiliyor. Analistlere göre gelecek yıl, bu tür gadget'ların küresel sevkiyatları 10 milyon birimi aşacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Bulut Oyunları Gelecekte Mobil Oyunların Yerini Alabilir Önceki

Bulut Oyunları Gelecekte Mobil Oyunların Yerini Alabilir

Wifi Sinyalinizi Güçlendirmenin 10 Yolu Sonraki

Wifi Sinyalinizi Güçlendirmenin 10 Yolu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.