Apple, iPhone 13 Etkinliğinde 4 Yeni Ürün Daha Tanıtacak!

Apple, iPhone 13 Etkinliğinde 4 Yeni Ürün Daha Tanıtacak!

Apple firmasının amiral gemisi cihazı olan iPhone 13 hakkında tüm söylentiler ve özellikler ortaya çıktı. Şirket 14 Eylül 2021 tarihinde 4 yeni ürün ile birlikte iPhone 13 serisini tanıtacak!

Apple firması, 14 Eylül 2021 tarihinde sonbahar etkinliğini düzenleyecek. Raporlara göre, iPhone 13 serisinin yanı sıra dört gözle beklemeye değer birçok cihaz daha olacak. İşte iPhone 13 lansman etkinliğine gelecek, Apple marka diğer ürünlerinin bir özetini sizler için hazırladık.

iPad Mini 6  

Apple'ın uzun zamandır üzerinde çalışma yaptığı iPad mini serisi cihazlar, şirketin yeni tabletleri olacak. Son 10 yılda, iPad mini serisinde her zaman Ana Sayfa düğmesi vardı.

Ancak ilk kez iPad mini 6'da Homr düğmesi olmayacak. iPad mini 6, selefi ile aynı gövde boyutunu kullanmasına rağmen ekran boyutu 8,4 inç'e çıkıyor.

Bu cihazın, yan ve üst çerçevelerinin ultra ince olduğu ve tablete sürükleyici bir ekran kazandıracağı anlamına gelir. Ekranın çözünürlüğü 2388 x 1688'dir ve Touch ID tuşundaki güç düğmesini entegre eder.

Apple, iPhone 13 Etkinliğinde 4 Yeni Ürün Daha Tanıtacak!

Donanım açısından iPad mini 6, Bionic A14 işlemci ile gelecek. Bu işlemci, 5nm üretim teknolojisinin yanı sıra 6 çekirdekli bir tasarım kullanıyor. Ayrıca iPad mini 6, Apple Pencil (2. nesil), Bluetooth fare, Bluetooth klavye ve USB-C arayüzüne veri arayüzü yükseltmelerini de destekler.

Şüphesiz, iPad mini 6, 10 inçten daha düşük ekrana sahip tabletler için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Bu cihazın yaklaşık olarak maliyeti 463$+vergiler olacak.

Apple Macbook Pro

Apple ayrıca, iPhone 13 lansman etkinliğinde yeni bir MacBook Pro'yu tanıtacak. Bu cihaz 14 inç ve 16 inç boyutlarında satışa sunulacak.

MacBook Pro, ilk kez bir Mini LED ekran kullanacak. Önceki nesil ile karşılaştırıldığında, Mini LED ekran daha zengin renklere, daha yüksek parlaklığa, daha yüksek kontrasta ve daha iyi görüntü efektine sahiptir.

Performans açısından MacBook Pro, TSMC'nin 5nm işlemi kullanılarak oluşturulacak M1X yongasını piyasaya sürecek. Şirket ayrıca kamerayı yükseltecek ve mini bir LED arka ışık ekleyecek.

Apple, iPhone 13 Etkinliğinde 4 Yeni Ürün Daha Tanıtacak!

DSCC (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları) analistleri, Apple'ın Touch Bar'ı geleneksel bir işlev satırıyla değiştireceğini onayladı. Ancak DSCC kaynakları, dünyanın en büyük teknoloji firmasının yaklaşmakta olan MacBook Pro'da "Touch Bar'ı iptal etmeyi" planladığını öne sürüyor.

Touch Bar, 2016'da tanıtıldı, ancak kullanıcılar bunu hiçbir zaman çok ihtiyaç duyulan bir özellik olarak görmediler. Çoğu kullanıcı, bunun yerine basılabilen fiziksel tuşlar kullanmayı tercih etti. Özelliği tanıttıktan yaklaşık beş yıl sonra, Apple nihayet kullanıcıların şikayetlerini dikkate alıyor.

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 akıllı saat, iPhone 12 serisi ve yeni iPad serisi ile aynı tasarım konseptini benimseyen düz bir tasarıma sahiptir. Apple Watch Series 7'nin kadran boyutu 45 mm'ye çıkıyor. Ayrıca, ekran yepyeni bir laminasyon teknolojisini benimser.

Gövdenin altında, S7 çipinin yanı sıra daha iyi bir batarya ile gelecek. Bu çip daha küçük olduğu için şirketin daha büyük bir batarya içermesini sağlıyor. Ming-Chi Kuo, Apple Watch Series 7'nin yeni bir dış görünüşe sahip olacağını iddia ediyor.

Apple, iPhone 13 Etkinliğinde 4 Yeni Ürün Daha Tanıtacak!

Kuo'ya göre, yaklaşmakta olan giyilebilir cihaz önceki modellerden daha kalın olacak. Raporlara göre, temel kan oksijen ve kalp atış hızı testine ek olarak Apple Watch Series 7, ilk kez tansiyon testini de ekleyecek.

Apple Watch Series 7, kökten elden geçirilmiş bir tasarım ve birinci sınıf özelliklerle bu yıl Eylül ayında Hindistan'da piyasaya sürülecek. Apple Watch Series 7 akıllı saatin satış fiyatı 399$+vergiler olacak.

Apple AirPods 3

Apple'ın üç yıldır güncellemediği AirPods serisinde, yeni bir yükseltme yapacak. AirPods 3'ün şarj kutusunun görünümü AirPods Pro'nunkiyle aynı olacak. Ancak, yakında çıkacak olan AirPods 3 daha kompakt bir yapıda olacak.

Kulaklık, yarı kulak içi tasarıma sahip AirPods Pro'ya benzer olacak. Kulak tıkacı yoktur ve kulaklık tutacağı AirPods Pro'dan daha kısa olabilir. Apple AirPods 3, kullanıcıların kayıp kulaklıkları hızla bulmasına yardımcı olabilecek doğru konumlandırma işlevini destekleyebilir.

Ancak Apple AirPods 3, aktif gürültü azaltma özelliğine sahip olmayabilir. AirPods 3 aktif gürültü azaltmayı desteklemese de fiyatı nispeten daha düşük seviyede olacak.

Apple, iPhone 13 Etkinliğinde 4 Yeni Ürün Daha Tanıtacak!

Apple AirPods 3 lansman tarihiyle ilgili ayrıntılar hala çok az, ancak üçüncü nesil AirPod'ların çevrimiçi olarak birden fazla görünümü var. Yaklaşan üçüncü nesil AirPod'lar bu yıl mağaza raflarına çıkacak. Güvenilir kaynaklar, cihazın bu yılın ilk yarısında tanıtılacağını öne sürdü.

Ancak bu spekülasyon doğru çıkmadı. Yeni bir rapor, Apple AirPods 3'ün yakında piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Apple bu bilgiyi ne doğruladı ne de yalanladı. Apple, 2019'da daha uygun fiyatlı AirPod'ları güncelledi, bu nedenle şirketin ürünü yenilemeye hazırlandığı oldukça anlaşılabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Oppo A11'in Teknik Özellikleri ve Görselleri Yayınlandı Önceki

Oppo A11'in Teknik Özellikleri ve Görselleri Yayınlandı

Xiaomi Akıllı Telefonlarına 4 Yıl Yazılım Desteği Sunacak! Sonraki

Xiaomi Akıllı Telefonlarına 4 Yıl Yazılım Desteği Sunacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.