Apple MacBook Air Yenilenmiş Şekilde Piyasaya Sürülecek!

Apple MacBook Air Yenilenmiş Şekilde Piyasaya Sürülecek!

Apple'ın yeni piyasaya süreceği MacBook Air modellerinde beyaz bir klavye, çentikli ve ince bir ekran tasarımına sahip olacak. Şirket yeni cihazında, fansız bir soğutma sistemini kullanacağı bildirildi.

Apple firması geçen haftalarda, M1 Pro ve M1 Max işlemci serisinde kullanan, 14 inç ve 16 inç ekrana sahip yeni MacBook Pro serisini dünyaya gösterdi. Şirket, MacBook Pro'yu en baştan yenilenmiş oldu.

Dolayısıyla şimdi sırada, diğer MacBook modelleri olduğu bildirildi. Daha hafif ve daha ucuz MacBook Air bunlardan biri ve yeni gelen bilgiye göre bu cihazlar kullanıcılarına birçok yenilik sunacak.

Apple'ın bir sonraki MacBook Air'i bu yıl piyasaya sürmesi pek mümkün değil, ancak 2022'nin başlarında mümkün hale gelecek. Tarih çok uzak, ancak şu anda bir sonraki MacBook Air'in bazı erken görüntülerini görüyoruz.

Apple ile ilgili sızıntılarda önemli bir bilgi kaynağı olan Jon Prosser, MacBook Air'in erken bir görüntüsüne benzeyen fotoğrafları yayınladı. Cihazda yaşanan büyük değişiklik, daha ince çerçevelere sahip olacağı ve çentikli ekranı koruyacağı üzerinedir.

Apple MacBook Air Yenilenmiş Şekilde Piyasaya Sürülecek!

Apple MacBook Air Yenilenmiş Şekilde Piyasaya Sürülecek!

Apple, en yeni MacBook Pro ile dizüstü bilgisayarlarındaki çentiğe devam edeceğini gösterdi ve MacBook Air bundan çok uzak olmayacaktı. Çentik içinde 1080p bir web kamerası olacak. Bu, düşük kaliteli FaceTime kameradan bıkmış MacBook Air kullanıcıları için iyi bir haber olacak.

Cihazın ekranında mini LED teknolojisi kullanılacak. Artık daha ince olacak olan çerçevelerin beyaz renkte olacağı söyleniyor. Cihazın klavye rengi beyaz olacak. Bu, 2010 yılına kadar polikarbonat bir gövdeyle gelen MacBook Air modellerine büyük bir geri dönüşü olacak.

Klavye tasarımı, render fotoğraflarında görüldüğü gibi mevcut modelle aynı olacak, bu da en yeni MacBook Pro'daki gibi bir klavye makyajı görmeyebileceğimiz anlamına geliyor.

MacBook Air'deki bağlantı, MagSafe 3 bağlantı noktasının piyasaya sürülmesiyle de değişebilir. Apple, MacBook Pro'da MagSafe 3 şarj noktasını tanıttı, ayrıca USB-C bağlantı noktası kullanarak şarj etme seçeneği de mevcut olacak. 

MacBook Air, ayrıca iki Thunderbolt 4 bağlantı noktasına ve 3,5 mm ses jakına sahip olacak. MacBook Air'in kama tasarımı artık korunmayacağından, gelecek model düz görünümlü en yeni Apple ürünleri arasında yer alacak.

Söylentiler, MacBook Air'in bir Apple M2 işlemci kullanabileceği yönündedir. Prosser, bu görüntülerle birlikte bunu doğrularken, @dylandkt'tan geçen bir başka ipucu, MacBook Air'in içinde fansız bir tasarım olabileceğini söyledi. 

Geçen yılki MacBook Air'de de fan yoktu, bu nedenle Apple, geliştirilmiş bir soğutma çözümüyle birlikte daha iyi performans sunmak için yeni işlemci sistemi kullanacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Oppo'nun İlk Katlanabilir Telefonu Yakında Piyasaya Çıkacak! Önceki

Oppo'nun İlk Katlanabilir Telefonu Yakında Piyasaya Çıkacak!

13.000 TL'lik Intel i5 RTX 3060 Sistemi HEDİYE EDİYORUZ Sonraki

13.000 TL'lik Intel i5 RTX 3060 Sistemi HEDİYE EDİYORUZ

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.