Apple, Podcast Aboneliklerini Bu Ay İçinde Yayınlayacak!

Apple, Podcast Aboneliklerini Bu Ay İçinde Yayınlayacak!

Apple, tarafından kullanıma sunulması beklenen podcast abonelikleri ve kanallarının sunumu Haziran ayına ertelenmişti. Ertelemenin sebebi, şirketin daha fazla test yapması ve içerik üreticilerine kusursuz bir ürün piyasaya sürmesi olarak açıklandı.

Apple firması, podcastler konusunda yeni bir atak yapmak istiyor. Son dönemde kullanıcıların podcastlere olan ilgilisi arttı. Farklı firmalar içerik geliştiricilerini, kendi bünyesine dahil etmek için çalışmalarına hız vermesi Apple'ında atak yapmasına neden oldu.

Apple, podcastlerin lansmanını Mayıs ayında planlıyordu, ancak gelen bildirimlerde bu tarih Haziran ayına ertelendiği açıklandı. Yenilenen hizmetle, kullanıcılara özel erişim, ek içerik ve reklamsız dinleme özelliği sayesinde podcast yaratıcılarına ödeme yapma yolu verecek. 

Gecikmenin sebebi olarak, Apple'ın yaratıcılar ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sağlamak için bir miktar daha zamana ihtiyaçı olduğu açıklandı.

Apple, <a href='/podcast/'>Podcast</a> Aboneliklerini Bu Ay İçinde Yayınlayacak!

Apple, Podcast Aboneliklerini Bu Ay İçinde Yayınlayacak!

Apple, Podcast'leri 2012'de bağımsız bir uygulama olarak başlattı ve iTunes üzerinden yayınladı.

Podcast'leri keşfetmenin, abone olmanın ve oynatmanın daha kolay bir yolu olarak lanse edildi. Ancak yıllar içinde Spotify yavaş yavaş bu alanda hakim oldu ve ardından Apple podcast pazarında gerilere düştü.

Apple firması, Podcast kullanıcılarına e-posta kanalı ile bir bildirim gönderdi. E-postada, Apple'ın yaklaşmakta olan hizmete verilen yanıttan duyduğu memnuniyeti ifade ettiği ve podcast yaratıcılarından her gün yüzlerce yeni abonelik ve kanalın gönderildiğini belirttiği söyleniyor.

Apple, Podcast Aboneliklerini Bu Ay İçinde Yayınlayacak!

Apple Podcast Abonelikleri Neden Geçikti?

Apple'ın hala ne üzerinde çalıştığına dair bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak içerik oluşturucular için daha fazla test yaparak daha sağlıklı bir ürün sunmak istediği düşünülüyor.

Bu durumun ana sebebi Apple'ın yakın gelecekte Apple Podcast Dizini'nde görünen gecikmeler, içerik oluşturucuların Apple Podcast Connect'e erişme sorunları ve Apple Podcast uygulamasının yeniden tasarımıyla ilgili bazı yanlış adımların ortaya çıkması nedeniyle yoğun bir eleştiriye maruz kaldı.

Gönderilen bildirgede, içerik oluşturucuların ihtiyaç duydukları tüm kaynaklara erişmelerini sağlamak, hem Apple'a hem içerik oluşturucuların kendilerine hem de yeni hizmeti yayına girdiğinde keşfetmek için oturum açan kullanıcılara fayda sağlayacağı açıklandı. 

Bu arada Apple, Podcast uygulamasına ek özellikler getirme sözü, kullanıcıların deneyiminin mümkün olduğunca iyi olmasını sağlayacaktır.

Genel olarak, Apple'ın aslında kullanıma hazır bir ürünü var gibi görünüyor, ancak mümkün olduğu kadar iyi karşılanmasını sağlamak için rafine ediyor. 

Apple, kullanıcılarına ve yaratıcılarına kaliteli deneyimler sunmaya büyük önem veriyor, bu nedenle eleştirileri dikkate alıp son kullanıcıya daha sağlıklı ürünler sunmaya çalışıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Yeni bilgisayarınızı kurarken bilmeniz gerekenler Önceki

Yeni bilgisayarınızı kurarken bilmeniz gerekenler

Tesla Araçlar Tek Bir Şarjla Ne Kadar Uzaklığa Gidebilir? Sonraki

Tesla Araçlar Tek Bir Şarjla Ne Kadar Uzaklığa Gidebilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.