Apple'ın yeni akıllı saati "Watch 6" yakında piyasada!

Apple'ın yeni akıllı saati

Akıllı saat alanında liderliği koruyan Apple firmasının, Watch 6 modeli yakında, iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max ile birlikte piyasaya çıkacağı söyleniyor.

Akıllı saat konusunda birçok firmayı geride bırakan Apple firması yepyeni bir akıllı saat olarak piyasaya çıkarmayı düşündüğü, Apple Watch'un yakında iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max ile birlikte piyasaya çıkacağı söyleniyor. Apple Watch 6'nın lansmanını yapıncaya kadar birçok söylenti olacağı ortada.

Tasarım: Yuvarlak bir Apple Watch, ancak bu yıl değil

Daha büyük ekranlar, farklı malzemeler ve çeşitli saat bandı tasarımları gibi birkaç küçük değişikliği görebiliriz, Apple'ın 2014'te ilk Apple Watch'u piyasaya sürmesinden bu yana saatin görünümü çok değişmedi. Ve bu yıl farklı olmayacak gibi gözüküyor.

Apple Watch'ta dairesel bir saat yüzünün söylentileri, birkaç yıldır dillerden düşmüyor. Samsung Galaxy Watch gibi bazı Android muadillerinin dairesel tasarımları var, bu yüzden Apple'ın yuvarlak bir akıllı saat çıkarması zor olmayacak gibi gözüküyor.

Apple, piyasayı hareketlendirmek için, yuvarlak bir ekran gösteren birkaç Apple Watch patenti de yayınladı. Ama şimdiye kadar, bu sadece söylenti noktasında kaldı, tabikide Apple firmasının patent aldığını söylemesi Apple'ın Watch ürününde kullanacağı anlamına gelmez. Bu patentlerden biri gerçek olsa bile, muhtemelen yıllar alacaktır. Bu büyük değişiklik, Apple'ın saatin donanımını ve yazılımını yeniden işlemesini gerektiriyor ve 2020'de gerçekleşeceğini gösteren hiçbir şey duymadık.  

Yeni saat kadranı seçenekleri

Apple'ın yeni akıllı saati

Apple Watch, animasyonlu Disney karakterlerinden hava merkezli ara yüzlere kadar tonlarca özelleştirilebilir saat yüzüne ( komplikasyonlara) sahiptir. Apple'ın akıllı saat yazılımının bir sonraki sürümü olan WatchOS 7'nin, tasarım seçeneklerine hız ve mesafeyi ölçecek analog tarzı bir takometre ekleyeceğini söylüyor.

Ayrıca, albümdeki fotoğraflar arasında geçiş yapan özelleştirilmiş bir saat kadranı oluşturmak için, fotoğraf uygulamanızdaki paylaşılan albümleri kullanabilirsiniz. Bu, aile üyelerinin gruptaki herkesin bileklerinde görmesi için paylaşılan albüme, bireysel fotoğraflar ekleyebilecekleri anlamına gelir. 

Apple'ın yeni akıllı saati "Watch 6" yakında piyasada!

Yeni bir fitness uygulaması

Apple'ın yeni akıllı saati

Fitness uygulaması, herzaman Apple Watch lansmanlarının merkezinde yer aldı ve bu yıl Apple daha da ileriye götürebilir. MacRumors'a göre, şirket bağımsız bir fitness uygulaması üzerinde çalışıyor. İlerlemenizi takip eden ve zaten Apple Watch'ta (ve iPhone'da) bulunan mevcut Etkinlik uygulamasının aksine, bu size koşu, bisiklete binme, kürek çekme, kuvvet antrenmanı, dans ve yoga gibi farklı etkinlikler için rehberli egzersizler sunacaktır. 

Uygulama, iPhone ve Apple TV'nin yanı sıra Apple Watch'ta da mevcut olacak. Ve ücretsiz olabilir. MacRumors raporu, uygulama içi satın almalarla ilgili bir kanıt bulunmadığını, ancak bunun Apple Music gibi abonelik tabanlı bir yaklaşımı ekarte etmediğini söylüyor.  

Yerel uyku takibi sonunda gelebilir

Nihayet Apple Watch'un yerel uyku takibini aldığı yıl olabilir. Apple'ın yatağınızın altında kullanılan uyku sensörü Beddit'i 2017'de satın aldığından beri, Apple'ın Apple Watch'a benzer bir özelliği entegre ettiği hakkında söylentiler var. Apple'ın App Store'daki önceden yüklenmiş Alarm uygulamasının ekran görüntüsünde yanlışlıkla "Uyku uygulaması" da belirtildi. Görüntü Ekim ayında bir MacRumos okuyucu tarafından tespit edildi.

Şu anda, üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla Apple Watch'ta uyku takibi mevcuttur ve Apple'ın yerel olarak sunabileceği en büyük engellerden biri pil ömrü olmuştur. Mevcut Apple Watch modelleri normal kullanımın yaklaşık bir buçuk gün sürüyor, ancak bunun gibi bir özellik gece boyunca pili bitireceğinden Watch'ın gücünü çok hızlı bitirebilir. Ancak kısa süre içinde bu sorunu çözmek şirketin yararınadır. Fitbit ve Samsung gibi birçok Apple Watch alternatifi piyasada mevcuttur.

Daha fazla sağlık özelliği 

Apple Watch Series 6'da doğal uyku takibi olmasa bile, Apple muhtemelen bir sonraki Apple Watch için sağlık ve sağlıklı yaşam özelliklerini genişletmeye devam edecek.  

9to5Mac göre, Apple Watch zaten kalp atış hızına benzer bir şey yapıyor ve anormal derecede yüksek, düşük veya düzensiz bir kalp ritmi tespit ederse sizi uyarıyor. 

Bunun mümkün olması için Seri 6, muhtemelen bir nabız oksimetresi gibi yeni bir sensör türü gerektirebilir. Apple Watch şu anda Egzersiz sırasında GPS ve kalp atış hızı sensörünü kullanıyor.

Diğer sağlık söylentileri, bir sonraki Apple Watch'ta glikoz ve kan basıncı izlemeyi içeriyor, ancak bunlar daha da uzakta olabilir. 

Ebeveyn Denetimleri   

İOS 14 kodunun, ebeveynler için bir iPhone'da, iki Apple Watch kurabilme imkanı vereceği söyleniyor. Bu, çocuklarını takip etmek için bir Apple Watch kullanmak isteyen ebeveynlere yardımcı olucak gibi duruyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Call of Duty Warzone Oyuncu Rekoruna İmza Attı Önceki

Call of Duty Warzone Oyuncu Rekoruna İmza Attı

Fotoğraf makinesi kullananlara harika tavsiyeler Sonraki

Fotoğraf makinesi kullananlara harika tavsiyeler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.