Asus; İki Yeni Bilgisayarın Yanında Yeni Logosunu Tanıttı

Asus; İki Yeni Bilgisayarın Yanında Yeni Logosunu Tanıttı

Asus, Zenbook adında iki OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı tanıttı. Bu iki cihazdan biri AMD ultra ve diğeri Intel işlemciye sahip olacak. Ayrıca şirket yeni logosunu da tanıttı.

Asus, Zenbook serisine eklenen iki yeni dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. Biri AMD destekli, diğeri Intel destekli olacak cihazın adı Zenbook olacak.

AMD Zenbook 13 S, Asus'un büyüyen 13 inç OLED dizüstü bilgisayar serisine katılıyor ve Zenbook Pro 15 Flip OLED, 12. Nesil Core işlemciler ve bir Arc GPU tarafından desteklenen dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayar konumundadır.

Asus Zenbook 13 S OLED, diğer 13 inçlik Asus Zenbook'lardan çok farklı görünmüyor ve dört renkte sunulacak. Bu cihazlarda ön plana çıkacak en büyük değişiklik, şirketin Asus logosunu çıkartıp, yeni logosunu ön plana çıkarması olacaktır.

Asus; İki Yeni Bilgisayarın Yanında Yeni Logosunu Tanıttı

Asus; İki Yeni Bilgisayarın Yanında Yeni Logosunu Tanıttı

Asus Zenbook 13 S OLED, 0,2 ms tepki süresine sahip 2,8K 16:10 dokunmatik ekrana sahip ve 550 nit en yüksek parlaklık vaat ediyor.

Bağlantı için bir ses jakı, DisplayPort desteği ve güç kaynağı için üç adet USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası vardır. Cihazda USB-A bağlantısı bulunmuyor. 

Bu dizüstü bilgisayar, AMD Ryzen 6000 işlemciler tarafından desteklenmektedir. Cihaz, 32 GB'a kadar RAM (LPDDR5) ve 1 TB depolama alanı ile yapılandırılabilir. 

Asus, bu cihaz için bir fiyat veya çıkış tarihi açıklamadı, ancak 13,9 inç Zenbook S (OLED'siz) şu anda 1,699,98 $ + vergiler ile satışa sunulacağı bildirildi. Bu nedenle bu cihazda bu fiyat etiketine sahip olabilir.

Asus; İki Yeni Bilgisayarın Yanında Yeni Logosunu Tanıttı

Zenbook Pro 15 Flip OLED, "daha çok bir iş istasyonu aygıtıdır" ve Core i7-12700H'ye kadar 12. Nesil işlemciler ve A370M'ye kadar Arc GPU'lar tarafından desteklenmektedir. 

Bilgisayar, 2880 x 1620 çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 15,6 inç ekrana ve 16:9 en boy oranına sahiptir. Cihaz, 1 TB depolama alanına ve 16 GB'a kadar belleğe sahiptir. 

Asus, bu dizüstü bilgisayar hakkında da daha fazla ayrıntı açıklamadı, ancak Nvidia GPU'lu eski Zenbook 15 Flip şu anda 1.499 $ + vergiler ile satıldığı için bu cihazında fiyatlandırması bu şekilde olması ihtimaldir.

Asus'un yakında bu cihazlarla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmasını bekliyoruz. 


Yazarın Diğer Yazıları

Netflix Türkiye'nin Mayıs Programı Açıklandı Önceki

Netflix Türkiye'nin Mayıs Programı Açıklandı

Rusya, Linkedln CEO'su Ryan Roslansky Dahil Birçok Kişiyi Yasakladı Sonraki

Rusya, Linkedln CEO'su Ryan Roslansky Dahil Birçok Kişiyi Yasakladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.