Black Shark 4: Oyun Akıllı Telefonun Tasarımı Ortaya Çıktı


Xiaomi firması tarafından tasarlanan ve piyasaya sürülen Black Shark 4 oyun akıllı telefonun tasarım detayları daha önce Google Play Console veritabanında görüntülenmişti. Şimdide, Black Shark 4 oyun akıllı telefonu TENAA üzerinden sertifika aldığı açıklandı.

Önemli bir sektör haline gelen oyun telefonlarına, son dönemde ilgi oldukça arttı. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen birçok teknoloji üretici bulunmaktadır. Xiaomi firması, her sektörde olduğu gibi bu alanda da kendini ön planda tutmaya çalışıyor.

Xiaomi, oyun oynayan kullanıcılar için tasarladığı akıllı telefon markası Black Shark'ın yeni modeli hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Firmanın, KSR-A0 ve PSR-A0 model numaralarına sahip iki Black Shark 4 akıllı telefonu kısa süre önce Google Play Console veritabanında görüldü. 

Daha önce bildirilen Black Shark 4 adlı PSR-A0 modeli, şimdide Çinli TENAA sitesinde yeni bir sertifika aldığı açıklandı. Cihazın bazı fotoğrafları TENAA üzerinden yayınlanmış oldu.

<a href='/black-shark-4/'>Black Shark 4</a> Oyun Akıllı Telefon Tasarımı Ortaya Çıktı

Black Shark 4: Oyun Akıllı Telefonun Tasarımı Ortaya Çıktı​

Fotoğraflar, Black Shark 4'ün uygun fiyatlı bir oyun akıllı telefonu olarak konumlandırılabileceğini gösteriyor. Cihazın ilginç tarafı ise, serinin önceki modelleri çok daha çarpıcı bir oyun tasarımına sahipti, ancak bu model önceki seriye göre fazla özellik eklenmemiş basit bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Arka panel düz ve tek renkli, üstte üç görüntü sensörü ve bir LED flaşlı yatay bir kamera var. Kasanın sağ tarafında oyunlarda kullanılan iki ek buton var, sol tarafta ise ses rocker için bir yer var. Black Shark PSR-A0 akıllı telefonun düz bir ekranı var. Akıllı telefonun parmak izi sensörü yan tarafta yer alıyor ve bu da akıllı telefonun ucuz bir segmente ait olduğunu gösteriyor.

 <a href='/black-shark-4/'>Black Shark 4</a> Oyun Akıllı Telefon Tasarımı Ortaya Çıktı

Yeni seride; Black Shark 2 ve Black Shark 3 modellerde mevcut olan, alt ekran parmak izi tarayıcısı ve OLED ekranlar kullanacak. Muhtemelen Black Shark 4 bir LCD ekrana sahip olabilir. Google Play Console, Black Shark 4'ün Snapdragon 865 ve 8 GB RAM tarafından desteklendiğini doğruladı. 

Cihaz Android 11 alt yapısını kullanacağı açıklandı ve Full HD + çözünürlüğü destekleyeceği bildirildi. Oyun akıllı telefonun, 15 dakika içinde dolacak bir 4.500 mAh batarya ve 120W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Gelen bilgilere göre; Black Shark 4 adlı cihazın bir Pro versiyonu'da kullanıcıların hizmetine sunulacağını belirtildi. Black Shark 4 Pro modeli, normal modeli gibi Full HD + çözünürlüğü sunacağı belirtiliyor. Cihaz 12 GB RAM gücüne sahip olacak.

Black Shark 4 Pro modeli yonga seti bakımından Snapdragon 888 işlemci kullanacağı ve bu özelliği ile normal modelinden ayrılacağı bildirildi. Yeni modelde ön kamera, ekranın tam ortasında yer alacağı bildirildi. 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

15 Yıl Önce Büyük Hevesle İzlediğimiz “Lost” Dizisi Hakkında 20 İlginç Gerçek

Sonraki

Hemen denemeniz gereken Android 11 özellikleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.