Firefox Web Tarayıcısı, Android Kullanıcıları İçin Yenilendi

Firefox Web Tarayıcısı, Android Kullanıcıları İçin Yenilendi

Mozilla tarafından piyasaya sürülen Firefox taracıyısı, Android kullanıcıları için büyük bir güncelleme aldı. Yeni özelliklere kavuşan Firefox tarayıcının getirdiklerini hep birlikte inceleyelim!

Birçok kişi internet tarayıcısı olarak, Google Chrome kullanmaktadır. Diğer tarayıcılar, pastadan payına almak amacıyla kendini devamlı yenilemektedirler. Android akıllı telefonlar için web tarayıcısı segmenti, PC'lerden çok daha rekabetçi bir konumdadır. 

Google Play Store'de, kullanıcıların kendileri için benimseyecekleri, birçok özellik vaat eden, binlerce tarayıcı mevcuttur. Mozilla gibi geleneksel şirketler büyük rekabetin oldukça farkındadır. Bu nedenle, tarama tekliflerini rakiplerinden daha iyi hale getirmek için genellikle güncellemeler sağlarlar. 

Mozilla'nın tarayıcısı Firefox'a gelince, şirket bir yıllık değişiklikleri getiren yeni bir yazılım güncellemesi getirdi.

Android İçin Firefox Güncellemesine Gelen Yenilikler

Mozilla, Android için yeni ve güncellenmiş bir Firefox Tarayıcısını duyurdu. Çok sayıda yeni özellik ve optimizasyon getiriyor. Çoğu doğrudan tarayıcının Masaüstü sürümünden geliyor. Şirket, farklı platformlarda sorunsuz bir deneyim sağlamak istiyor. Sonuç olarak Firefox tarayıcı hizmeti konusunda, Mobil veya PC platformlarında aynı şekilde hissedilecek.

Tarayıcıdaki ilk kayda değer değişiklik, adres çubuğunun ekranın altına taşınmış olmasıdır. Adres çubuğunun ekranın altında olması, tek elle kullanım konusunda kolaylık gibi görünmektedir. Bu özellik, Firefox tarayıcıyı kullananlar tarafından olumlu karşılanacak gibi duruyor.

Android İçin Firefox Güncellemesine İlk Olarak Gizlilik Özelliği Getiriyor.

Firefox Web Tarayıcısı, Android Kullanıcıları İçin Yenilendi

Çünkü bu sayede, URL'leri girmek gerçekten kolay hale gelir. Uzun ekranlar çağında bu özellik oldukça kullanışlıdır. Bununla birlikte, geleneksel üst adres çubuğunun ölümsüz bir hayranıysanız, bu sizi biraz zorlayabilir. Ayrıca, tarayıcı Android platform üzerinden alacağı bir güncelleme ile karanlık mod özelliğini de müşterilerine sunacaktır.

İkinci özellik, şirketin mahremiyetle ilgili kullanıcı endişelerini gidermek için geliyor. Şirket, mobil tarayıcısında Gelişmiş İzleme Koruması özelliğini uygulayacağını açıkladı. 

Tarayıcı üzerinde gizlilik, kullanıcılar için vazgeçilmez bir durumdur. Bu kapsamda Firefox verdiği hizmet geçer not almıştır. Standart, Katı ve Özel olarak üç farklı gizlilik modu ile kullanıcılarının karşısına çıkan Firefox, kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Bağlantıları Firefox Focus ile özel bir sekmede açma imkânı sunun özellik, “koleksiyon” adı altında kullanıma sunulacaktır. Koleksiyon adında ki bu özellik, aynı yer imleri gibi çalışacaktır.

Firefox Web Tarayıcısı, Android Kullanıcıları İçin Yenilendi

Koleksiyon özelliğinin ana kullanım alanı, bir makaleyi okumak istediğinizde veya bir sesi dinlemek istediğinizde, ilgili içeriği hedef noktasında belirlediğiniz yere aktarmaktadır. Sonradan bu ayırdığınız içerikleri bu alanda inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Mozilla firmasının tarayıcı olan Firefox, sayfa yükleme hızını arttırdığı söylüyor. Sayfa başına yükleme hızı %10  civarında artarak, kullanıcılarına hızlı sayfa açma imkanı sunuyor. Son olarakta güncelleme, resim içinde resim modunu artık Android kullanıcılarına sunacak.


Yazarın Diğer Yazıları

ByteDance, TikTok'u Satmamak İçin Mahkeme Kararını Bekliyor Önceki

ByteDance, TikTok'u Satmamak İçin Mahkeme Kararını Bekliyor

Asus Zenfone 7, 3 lensli kamera ve 5.000 mAh pil ile dikkat çekiyor Sonraki

Asus Zenfone 7, 3 lensli kamera ve 5.000 mAh pil ile dikkat çekiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.