Gmail, Google Drive, Google Dokümanlar Çöktü Mü?

Gmail, Google Drive, Google Dokümanlar Çöktü Mü?

Google'ın e-posta uygulaması Gmail üzerinden, mail gönderilmediği bildirildi. Sorun sadece Gmail'de olmadığı, dünya genelinde Google Hizmetlerin (Google Drive ve Google Dokümanlar) sorun yaşandığı bildirildi.

Gmail, Google Drive, Google Dokümanlar ve diğer Google hizmetleri bir kesintiyle karşı karşıyadır. Sorun, küresel olarak birçok kullanıcıyı etkilemiş görünüyor. Sosyal medyadaki birkaç kullanıcı, Gmail aracılığıyla e-posta gönderme ve Google Drive'a dosya yükleme sorunlarını bildiriyor. Ek olarak, bazı kullanıcılar Google Dokümanlar ve Google Meet ile çalışırken bağlantı sorunları yaşıyor. Sorunlar bugün sabah ortaya çıkmış görünüyor. 

Gmail, Google Drive, Google Dokümanlar Çöktü Mü?

Gmail, Google Drive, Google Dokümanlar Çöktü Mü?

Twitter'daki kullanıcı raporlarına göre, dünya genelindeki birçok kullanıcı Gmail'de e-postalarına erişemiyor. Bazı kullanıcılar, e-postalarına ek yüklerken sorunlarla karşılaştıklarını da bildirdi. 

Dahası, #Gmail hashtag'i dünya çapında birçok kullanıcı için Twitter'da trend oldu.  Ek olarak, bazı durumlarda e-posta göndermek bile zorlaşıyor. Birkaç saat önce Google, sorunları araştırdığını söyledi. Ancak şimdi bu konuda resmi bir açıklama yaptı. Şirket aşağıdaki sorunları resmen doğruladı.

Bu konudaki soruşturma halen devam etmektedir. Google, sorunla ilgili en kısa sürede bir güncelleme sağlayacağına söz veriyor. Ayrıca sorunla ilgili daha fazla bilgi içeren bir açıklama da yayınlayacak. 

Kapalı kalma süresi hakkında, DownDetector üzerinden alınan veriler doğrultusunda, Gmail kesintisine ilişkin toplu raporlar bugün 9: 30'da IST'de ortaya çıktı. DownDetector sitesinde bulunan harita, sorunların bazı ülkelerle sınırlı olmadığını ve dünyanın birçok yerindeki kullanıcıları etkilediğini gösteriyor. 

G Suite Durum Kontrol Paneli de Gmail'i etkileyen sorunları yansıtacak şekilde güncellendi. Downdetector verilerine bakarsak, bu sorunun küresel bir sorun olduğu anlaşılıyor. Downdetector'ün analizine göre, Google hizmetlerinden sorun yaşayan kullanıcılardan 2.800'den fazla rapor aldı.

Gmail sorunu yaşanyan bölgelerin haritası!

Gmail'e ek olarak, Google Drive, Google Dokümanlar ve Google Meet gibi Google hizmetleri, G Suite Durum Gösterge Tablosu'na göre dünya genelinde kullanım dışıdır. Google Drive'a dosya yükleyen, Google Dokümanlar'a içerik yazan veya Google Meet kullanarak video görüşmeleri yapan birçok kullanıcı sabahtan beri sorunları bildiriyor.

DownDetector'da bulunan ayrıntılar, pek çok Google hizmetiyle ilgili sorunların, Gmail kesintisi ile hemen hemen aynı zamanda tüm dünyada ortaya çıktığını göstermektedir. Bu, Google Cloud'da bir sorun olabileceğini gösteriyor. Ancak Google, G Suite Durum sayfasındaki mesajlar dışında, kitlelerin karşılaştığı sorunlara ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Şimdilik tek bildiğimiz bir güncellemenin gelmekte olduğu ve Google'ın araştırma aşamasında olduğudur. Ancak, bu sorunun nedenini veya sonuçlarını bilmiyoruz. Bu arıza ile Google'ın sistemine bir sızma var mı? Kullanıcı verileri güvende mi? Tüm bunlar, Google'ın bir güncelleme yayınladığında muhtemelen cevaplayacağı sorulardır.


Yazarın Diğer Yazıları

Gençliğin nasıl bir nimet olduğunu hatırlatan 23 fotoğraf Önceki

Gençliğin nasıl bir nimet olduğunu hatırlatan 23 fotoğraf

Yazılım Devi Oracle, TikTok'u Satın Almak İstiyor Sonraki

Yazılım Devi Oracle, TikTok'u Satın Almak İstiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.