Google Android 12 Go Yakında Piyasadaki Yerini Alacak!

Google Android 12 Go Yakında Piyasadaki Yerini Alacak!

Android 12 Go Edition, giriş seviyesi akıllı telefonlar için tasarlanmıştır ve önceki sürüme göre birçok iyileştirme ile birlikte gelir. Gelin hep birlikte Andorid 12 Go Edition gelen özellikleri inceleyelim.

Android muhtemelen dünyadaki en popüler akıllı telefon işletim sistemidir. Google, daha az gelişmiş ve bütçe akıllı telefonları olarak lanse edilen cihazlar için tasarlanmış Android 12 Go Edition geliştirdi.

Google ilk olarak, Android 11 Go Edition adlı temel sürümü 2017 yılında piyasaya sürdü. Google, Android 11 Go Edition'dan aldığı verim ile yazılımı geliştirmeye devam ediyor.

Google, resmi blogunda, "Android 12'nin (Go sürümü) son sürümüyle birlikte, önemsediğiniz şeyi geliştiriyoruz. Her zamankinden daha hızlı, daha akıllı ve daha fazla gizlilik dostu bir deneyim oluşturuyoruz.

Çok dilli kullanıcılar için özellikleri geliştirerek ve veri maliyetlerini göz önünde bulunduran yenilerini tanıtarak bu telefonları daha erişilebilir hale getiriyoruz." Dedi.

Ayrıca Google, Android 12 Go Edition'ın 2022'de akıllı telefonlarda kullanıma sunulacağını bildirdi. 

Google, Android 12 Go Yakında Piyasadaki Yerini Alacak!

Android 12 Go Edition'daki Yeni Özellikler

  • Daha hızlı uygulama başlatma: Android 12 Go Edition'daki uygulamalar, daha akıcı animasyonlarla birlikte %30'a kadar daha hızlı yüklenir. Uygulamaların hızlı yüklenmesi, kullanıcıların bir uygulamanın açılmasını beklemek için daha az zaman harcaması gerekeceği anlamına da gelir. Google ayrıca, geliştiricilerin, kullanıcılar uygulamaları başlatırken sorunsuz bir deneyim sunmalarına olanak tanıyan bir SplashScreen API'si oluşturdu. 
  • Daha uzun pil ömrü: Android 12 Go Edition, atıl uygulamaları hazırda bekletme moduna alarak pil ömründen ve depolama alanından tasarruf sağlar. Ek olarak, yeni Files Go uygulamaları, kullanıcıların dosyalarını silindikten sonraki 30 gün içinde kurtarmasına olanak tanıyarak, kullanıcıların akıllı telefonlarındaki kullanılabilir alanı düzenlemelerine yardımcı olacak. 
  • Daha kolay uygulama paylaşımı: Daha yeni Android 12 Go Sürümü, kullanıcıların uygulamaları yakınlarda bulunan cihazlarla doğrudan Google Play ve Nearby Share aracılığıyla paylaşmasına olanak tanır. 
  • Basit cihaz paylaşımı: Android 12 Go Edition, kilit ekranından erişilebilen birden fazla kullanıcı profilinin yardımıyla aile üyeleri veya arkadaşlarla kolay cihaz paylaşımını mümkün kılacaktır. Kullanıcılar, akıllı telefonlarını paylaşmadan önce parola korumalı bir misafir profiline geçebilecekler. Birinin cihazını paylaşma ihtiyacı sona erdiğinde, kullanıcılar normal profillerine geri dönebilecekler.
  • Daha fazla gizlilik kontrolü: Android 12 Go Sürümü, daha önce Android 12 ile çalışan Pixel akıllı telefonlarda bulunan gizlilik panosuna sahip oluyor. Ayrıca, işletim sistemi, herhangi bir uygulama akıllı telefonun kamera veya akıllı telefon gibi kaynaklarını kullandığında ve kullandığında kullanıcıları bilgilendirecek.
  • Akıllı özellikler: Android 12 Go Edition'daki en son uygulamalar ekranı, kullanıcıların haberleri dinlemesine ve ekrandaki içeriği kullanıcının tercih ettiği dile çevirmesine yardımcı olacak. 

Yazarın Diğer Yazıları

Ünlü Yönetmenlere Göre Tüm Zamanların En İyi 12 Filmi Önceki

Ünlü Yönetmenlere Göre Tüm Zamanların En İyi 12 Filmi

WhatsApp, Grup Yöneticilerine Yeni Özellikler Getiriyor Sonraki

WhatsApp, Grup Yöneticilerine Yeni Özellikler Getiriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.