Google, Android Geliştiricilerinin 5G'ye Odaklanmasını İstiyor

Google, Android Geliştiricilerinin 5G'ye Odaklanmasını İstiyor

Google firması, Android alt yapısını kullanan akıllı telefon geliştiricilerinin 5G teknolojisine odaklanmalarını ve bu teknolojiye hızlı bir geçiş yapmalarını için dört madde açıkladı.

Dünya için, 5G teknolojisi henüz emekleme aşamasında ve şu an itibariyle, birçok geliştirici çalışmalarını 4G üzerinde tamamlıyor. 5G teknolojisi büyük firmaları uzun süre meşgul edecek gibi duruyor.

Google firması birçok alanda kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu büyük teknoloji firması, birçok alanda kullanıcılarına hizmet veriyor. En son gelen söylentiye göre Google yakında, 5G ağlara sahip Pixel 5 akıllı telefonu piyasaya sürecek.

Bugün, Android Geliştiricileri web sitesinde yer alan bir makalede Google, Android geliştiricilerini 5G çağına geçiş için hazırlanmaya çağırıyor. Google'a göre, 5G'nin gelecekte getireceği dört büyük deneyim geliştirmesi var.

Android Geliştiricilerinin Dört Alana Odaklanması Gerekiyor

Android Geliştiricilerinin Dört Alana Odaklanması Gerekiyor

Bu dört ana deneyim geliştirmesi şunları içerir: 

  • 5G ağ hızı
  • Artırılmış gerçeklik uygulamaları
  • Daha verimli okuma
  • Akış medya

5G uygulamasının başka alanları da var, ancak Google, geliştiricilerin şimdilik bu dördüne odaklanmaları gerektiğine inanıyor. Andorid platformu kullanan akıllı telefon üreticileri, 5G teknolojisi üzerine yaptıkları çalışmalar destekleneceği söyleniyor. 

5G çağındaki yüksek hızlı mobil internet sayesinde Google, geliştiricilerin yüksek kaliteli görüntülü sohbet sağlamak ve çok oyunculu oyun modlarını genişletmek için 5G bağlantı oranından tam olarak yararlanabileceğini umuyor.

İkinci olarak, bu görüntü merkezli uygulamalar için Google, video ve artırılmış gerçeklik içeriği için 5G ağları önemini vurguluyor. Sonuçta, arabelleğe alınması zaman alan içerikler artık 5G yüksek hızlı bağlantı kullanılarak sorunsuz bir şekilde işlenebilir. 

Üçüncüsü, içeriğin daha hızlı bir şekilde kullanıcıya ulaşması açısından 5G önemli bir noktadadır. Sınırsız internet sağlayıcılarına abone olan kullanıcılar için bu, eskisinden daha hızlı bir şekilde internete ve 4K video performansına ulaşmasına imkân verir.

Google, Android Geliştiricilerinin 5G'ye Odaklanmasını İstiyor

Google, Android Geliştiricilerinin 5G'ye Odaklanmasını İstiyor

Ancak, birçok internet kullanıcısı veri sınırlama özelliğini kullanmamaktadır. Bu nedenle, Android'in yerleşik sınırlayıcı korumasına güvenmeleri gerekecek. Android'in veri sınırlama sistemi önemlidir. Çünkü, 5G ağı 4G'den daha fazla veri tüketir. Veri sınırlaması olmadan, maliyet katlanılmaz olabilir. 

Son olarak 5G, medya akışını yeni bir seviyeye taşımaya yardımcı olacaktır. Bu 4G çağında yaygın olmasa da, 5G daha hızlı iletim hızları sağlayabilir. Daha hızlı internet ile akış medyası daha güvenilir olacaktır. Bu aynı zamanda gelecekteki uygulamaların çalışabilirliğinde de önemli bir rol oynayacaktır. 

Google firması, 5G teknolojisinin getirdiği değişiklikler nedeniyle, Android platform için yeni API'ler üzerinde çalışıyor. 5G özelliklerinin gerçekleştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını teşvik etmek için buna ihtiyacı var.  


Yazarın Diğer Yazıları

Google Pixel 5'in Tasarımı ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı Önceki

Google Pixel 5'in Tasarımı ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Filmleri Başyapıtlara Dönüştüren 14 Çekim Hatası Sonraki

Filmleri Başyapıtlara Dönüştüren 14 Çekim Hatası

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.