Google, Birçok Uygunsuz Reklamı kaldırdığını Açıkladı

Google, Birçok Uygunsuz Reklamı kaldırdığını Açıkladı

Google, 2021 Reklam Güvenliği Raporunu yayınladı. Şirket geçen yıl 3,4 milyar uygunsuz reklamı kaldırdığını, 5,6 milyondan fazla reklam veren hesabını askıya aldığını bildirdi.

Google, 2021 için yıllık Reklam Güvenliği Raporunu paylaştı ve diğer bazı ayrıntılarla birlikte geçen yıl engellediği reklamların sayısını açıkladı. 

Goolge, reklamlar ve para kazanılan içerikle ilgili net kararlar aldığını açıklarken, kullanıcı güvenliğinin listenin başında olduğunu da sözlerine ekledi.

"Aslında binlerce Google çalışanı, reklamcılık hizmetlerimizin kötü amaçlı kullanımını önlemek ve bunları insanlar, işletmeler ve yayıncılar için daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmak için gece gündüz çalışıyor. 

Bu önemli işi yapıyoruz çünkü reklam destekli bir internet, herkesin temel bilgilere erişebileceği anlamına geliyor” dedi.

Google, Birçok Uygunsuz Reklamı kaldırdığını Açıkladı

Google, Birçok Uygunsuz Reklamı kaldırdığını Açıkladı

Şirket, raporunda, platformlarında tekrarlanan politika ihlalleri için “çoklu grev sistemi” başlattıklarını ve ayrıca reklam verenler ve yayıncılar kapsamlı bir şekilde analiz ettiğini bildirdi.

Daha da önemlisi, Google 2021'de şunları söyledi:

  • Google 3.4 milyardan fazla reklam kaldırıldı
  • Google 5,7 milyardan fazla reklam kısıtlandı
  • Google 5,6 milyondan fazla reklam veren hesabını askıya aldı
  • 1,7 milyar yayıncı sayfasında reklamların yayınlanması engellendi veya kısıtlandı
  • Yaklaşık olarak 63.000 yayıncı sitesinde daha geniş site düzeyinde yaptırım eylemi gerçekleştirilmiştir.

Geçen yıl için askıya alınan hesapların tavan yaptığı göründü. Bu durumun ana sebebi, önceki yıllarda gerçekleşen pandemi nedeniyle birçok dolandırıcılık faaliyeti ortaya çıkması olarak göründü.

Özellikle pandemi döneminde evde olan insanlar için kapsamlı bir dolandırıcılık faaliyetleri Google firmasının gözünden kaçmadı.

Google, Birçok Uygunsuz Reklamı kaldırdığını Açıkladı

Ek olarak Google raporda, reklamların durumdan yararlanmasını veya istismar etmesini engellemek için Ukrayna-Rusya savaşı için platfomda olan reklamlara hasas olay olarak yaklaştığını açıkladı.

Google, şiddeti teşvik eden veya trajik olayların meydana gelmesini reddeden içeriğin reklam olarak yayınlanmasını veya hizmetlerimizi kullanarak para kazanmasını yasakladığını açıkladı.

Google özellikle 2022 yılı için kullanıcılarını ve platformu daha güvenli hale getirmek için şeffaflığı ve kontrol mekanizmasını daha kapsamlı bir şekilde işleteceğini açıkladı.


Yazarın Diğer Yazıları

Windows 11'den Windows 10'a nasıl düşürülür? Önceki

Windows 11'den Windows 10'a nasıl düşürülür?

Redmi, Note 11 Serisi Adı Altında İki Yeni Model Duyurdu Sonraki

Redmi, Note 11 Serisi Adı Altında İki Yeni Model Duyurdu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.