Google, Chrome OS 97 Güncellemesini Kullanıma Sunuyor

Google, Chrome OS 97 Güncellemesini Kullanıma Sunuyor

Google'ın masaüstü bilgisayarlar, Android ve iOS altyapısına sahip cihazlar için Chrome OS 97 güncellemesini, Chromebook kullanıcıları için aktif olduğu bildirildi.

Google, kararlı Chrome OS 97 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Şirket, Chrome OS 97 deneyimini iyileştirecek birkaç yeni özellik getiriyor.

Google, masaüstü bilgisayarlar, Android ve iOS için Chrome 97 güncellemesini yayınladıktan sadece bir hafta sonra tüm kullanıcılar için aktif etti.

Google, kararlı kanalında Chrome OS 97.0.4692.77'nin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Gelen bilgiye göre güncelleme, Galeri uygulamasının geliştirilmiş bir sürümünü ekliyor. 

Yalnızca müzik çalmak için özel bir istemci açan önceki sürümün aksine, kişi artık en sevdiği şarkıları yerel olarak çalabilecek. 

Google, Chrome OS 97 Güncellemesini Kullanıma Sunuyor

Google, Chrome OS 97 Güncellemesini Kullanıma Sunuyor

Bu pencereyi tamamen gizleme seçeneğine sahipsiniz. Güncelleme tam ekran bir pencere ekler ve hatta "Şimdi yürütülüyor" menüsü altında şarkıların bir listesini gösterir.

Kişi ayrıca şarkıları 10 saniye geri sarabilir veya atlayabilir. Böylece kullanıcılar artık daha rahat bir deneyim yaşayacaklar. 

Parçanın hızını değiştirmek için kısayollar da vardır. Buna ek olarak, müzik çalar artık özel istemcide gördüğünüze kıyasla daha büyük bir albüm resmi de gösteriyor.

Bunun dışında, güncelleme, kullanıcıların önceki sürümde bulunmayan temel bir özellik olan Galeri uygulamasında aynı anda birden fazla görüntüyü görüntülemesine olanak tanır. 

Alıntılanan kaynağa göre, kullanıcılar farklı görüntüler için yakınlaştırma ve düzenleme gibi özellikler de alır. 

Google, Chrome OS 97 Güncellemesini Kullanıma Sunuyor

En son Chrome OS 97 güncellemesi, bir erişilebilirlik özelliğini de geliştirir. Ekranı sürekli olarak farenizle hareket ettirmek için kullanılabilecek bir tam ekran büyüteci vardır.

Ayrıca, imleci ekranınızın kenarına dokunarak pencereyi kaydırma seçeneğiniz de vardır. Yeni Chrome OS güncellemesini henüz almamış olanlar önümüzdeki günlerde alabilirler. 

İlgilenen Chromebook kullanıcıları, Ayarlar bölümü > Chrome OS Hakkında > Güncellemeleri kontrol et bölümüne giderek Chrome OS 97 güncellemesini manuel olarak da kontrol edebilir.

Yalnızca birkaç hafta önce Google, Android telefon kullanarak hızlı kurulum ve Hızlı Eşleştirme gibi özelliklerin Chrome OS'ye geleceğini duyurdu. Güncelleme bu yıl içinde cihazlara gelecek.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple CEO'su Tim Cook 2021 Yılında Ne Kadar Kazandı? Önceki

Apple CEO'su Tim Cook 2021 Yılında Ne Kadar Kazandı?

Mobil oyun devi Zynga, 12.7 milyar dolara Take-Two şirketine satılıyor Sonraki

Mobil oyun devi Zynga, 12.7 milyar dolara Take-Two şirketine satılıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.