Google'dan Sonra Intel Aşısız Çalışanlarını Ücretsiz İzne Çıkaracak!

Google'dan Sonra Intel Aşısız Çalışanlarını Ücretsiz İzne Çıkaracak!

Global şirketlerden Intel ve Google, aşı yaptırmayan çalışanlarına aşı yaptırmaları için 4 Ocak'a kadar süre verecek. Bu tarihten sonra aşı yaptırmayan veya direnen çalışanlarını ücretsiz izne çıkartacağını açıkladı.

Büyük teknoloji şirketleri artık aşısız çalışanlara karşı nazik olmayacak. Google'dan sonra artık Intel'in aşısız çalışanları ücretsiz izne çıkaracağı bildiriliyor. 

Gelen bilgiye göre Intel ve Google firması, çalışanlarından aşı kartlarını göndermesini veya aşı yatırmayanları aşı yapmaları gerektiğini bildiriyor. Son tarih olarak ta 4 ocak gösterirdiği bildirirdi. Aksi takdirde çalışanlar ücretsiz izne çıkartılacak.

Elde edilen bilgiye göre, Intel İK patronu Christy Pambianchi, aşılanmamış çalışanların evden çalışıyor olsalar bile her hafta bir muafiyet talep etmeleri veya kendilerini test ettirmeleri gerektiğini söyledi. 

Pambianchi, şirketin 15 Mart 2022'ye kadar tıbbi muafiyetleri kabul edeceğini belirtti.

Google'dan sonra Intel aşısız çalışanlarını ücretsiz izne çıkaracak!

Google'dan Sonra Intel Aşısız Çalışanlarını Ücretsiz İzne Çıkaracak!

Ayrıca, şirketin muafiyet vermeyi reddetmesi halinde 4 Nisan'dan itibaren çalışanların üç ay ücretsiz izne ayrılacağı da belirtiliyor.

İK başkanı ayrıca Intel'in izne ayrılan çalışanlara sağlık yardımı sağlayacağını belirtti.

Büyük teknoloji şirketlerinin ABD Başkanı Joe Biden'ın çalışanlarına aşı yapma emrine uymak için bu kurarları çıkardığı söyleniyor.

Özellikle 100'den fazla şirketi olan büyük firmalar için geçerli bir süreç olacak.

Google ayrıca aşılanmamış çalışanlar için katı yasalar çıkarmıştı. Google, çalışanlarına gönderdiği bir e-postada aşı ayrıntılarını göndermek için 4 ocak 2022'ye kadar süre verdi. 

Google'dan Sonra Intel Aşısız Çalışanlarını Ücretsiz İzne Çıkaracak!

Bildiride, aşı durumlarına ilişkin herhangi bir belge sunmayan çalışanlar ile şirket yetkilileri bizzat iletişime geçeceği bildirildi.

Muafiyet talepleri şirket tarafından onaylanmayan çalışanlara, Google ve Intel'in içeresinde olduğu birçok büyük teknoloji şirketleri gerekli baskıyı kuracak.

Google, e-postada 18 Ocak'a kadar aşı kurallarına uymayan çalışanların 30 gün boyunca "ücretli idari izne" alınacağını söyledi. O zaman kadar çalışanlar aşı olmazlarsa şirketten ayrılmaları istenecektir.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy S22 Ultra'nın Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı Önceki

Samsung Galaxy S22 Ultra'nın Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro 28 Aralık'ta Piyasada Yerini Alacak! Sonraki

Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro 28 Aralık'ta Piyasada Yerini Alacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.