Google Drive Sonunda Klavye Kısayolları Desteği Alıyor

Google Drive Sonunda Klavye Kısayolları Desteği Alıyor

Google Drive'ı bilgisayar üzerinde kullanıyorsanız artık kopyalama, kesme ve yapıştırmak için kısayol desteğine sahip olacaksınız.

Google Drive, günlük hayatımızda güçlü bir araç haline geldi. İster standart 15 GB depolama alanına sahip olun, ister bir Google One aboneliği için ödeme yapıyor olun, en azından bazı dosyaları platformda bulundurursunuz.

Ayrıca bir bilgisayarda kullanıyorsanız, dosyalarınızı yönetmek çok daha kolay olacaktır. Artık Google Drive'da dosyaları taşımak için nihayet klavye kısayollarını kullanabileceksiniz.

Resmi Google Workspace blogunda duyurulan Google Drive'da klavye kısayollarını kullanma özelliği kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Kısayolların kendileri, genellikle PC'nizde veya Mac'inizde kullandıklarınızla aynıdır.

Bu, dosyaları sırasıyla kopyalamak, kesmek ve yapıştırmak için Ctrl+C, Ctrl+X ve Ctrl+V kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Google Drive'ınızdaki klasörler arasında dosya kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Bir dosyayı kopyalamak, URL'sini ve başlığını da yakalar, bu nedenle onu bir Google Dokümanlar belgesine, hatta bir e-postaya yapıştırmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz.

Eklenen tek kısayol bunlar değildir. Ctrl+C ve Ctrl+Shift+V kullanmak, dosyayı kopyalamak ve gereğinden fazla yer kaplamak zorunda kalmadan başka bir konumdaki bir dosyaya kısayol eklemek için Drive içinde kısayollar oluşturmanıza olanak tanır.

Seçtiğiniz dosyayı tarayıcınızda yeni bir sekmede açan bir Ctrl+Enter kısayolu da vardır.

Google, "Bir veya daha fazla dosyayı kopyalamanıza ve bunları Drive'daki yeni konumlara ve daha az tıklamayla birden çok sekmeye taşımanıza izin vererek size zaman kazandırdığını" açıklıyor.

PC'nizdeki dosyalar arasında gezinirken bu kısayollara alışkınsanız, dosyalarınızı daha rahat taşımanıza ve yönetmenize yardımcı olabilirler.

Neyse ki Google Drive kullanıcılarının bu klavye kısayollarını kullanmaya başlamak için daha fazla beklemeleri gerekmeyecek, çünkü Google, bu komutları en geç 4 Haziran'a kadar tüm kullanıcıların kullanımına sunacak.


Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp; Kaybolan Mesajları Kaydetmenize İzin Verecek! Önceki

WhatsApp; Kaybolan Mesajları Kaydetmenize İzin Verecek!

Zoom Büyük Bir Güvenlik Açığını Giderdiğini Açıkladı Sonraki

Zoom Büyük Bir Güvenlik Açığını Giderdiğini Açıkladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.