Google; Ofis Çalışanları İçin Haftalık Coronavirüs Testi Zorunluluğu Getiriyor

Google; Ofis Çalışanları İçin Haftalık Coronavirüs Testi Zorunluluğu Getiriyor

Google'ın en son yayınladığı yönergeye göre, şirket çalışanlarının yalnızca Coronavirüs için negatif test sonucu almaları durumunda, ofis binasına girmesine izin vereceğini açıkladı.

Google, ABD ofislerine giren çalışanlar için haftalık Coronavirüs testlerini zorunlu hale getiriyor. Google çalışanlarının yalnızca coronavirüs testi negatif çıkarsa ofis binalarına girmelerine izin verilecek. 

Personelin negatif testlerinin yanı sıra, çalışanların ofislerde cerrahi sınıf maske takmaları da istenecek. Google daha önce Omicron vakalarındaki artış nedeniyle ofise dönüş tarihini ertelemişti. 

Şirket ayrıca, Coronavirüs yönergelerine uymayan çalışanlara karşı katı önlemler aldığını da açıklamıştı. Google, Coronavirüs'ün yayılmasını engellemek için geçici sağlık önlemleri uyguladığını söyledi. 

Bir Google sözcüsü, "Bu yüksek risk döneminde Coronaviürüs'ü daha fazla yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için ABD'deki sitelerimize erişen herkes için yeni geçici sağlık ve güvenlik önlemleri uyguluyoruz." Dedi. 

Google; Ofis Çalışanları İçin Haftalık <a href='/coronavirus/'>Coronavirüs</a> Testi Zorunluluğu Getiriyor

Google; Ofis Çalışanları İçin Haftalık Coronavirüs Testi Zorunluluğu Getiriyor

Şirket ayrıca çalışanlarına, bakmakla yükümlü oldukları kişilere ve hane üyelerine ücretsiz evde test ve yüz yüze test seçenekleri sunduğunu da açıkladı.

Daha önce Google ofise dönüşünü ertelemiş ve aşısız Google çalışanları için sert bir uyarı yayınlamıştı. 

Arama devi, çalışanların Coronavirüs karşı aşılanmadıkları takdirde maaşlarını kaybedeceklerini ve sonunda şirketten kovulacaklarını söyledi. 

Şirketin, aşı dozlarını almazlarsa sonuçları hakkında onları uyarmak için çalışanlara bir not gönderdiği bildiriliyor.

Google; Ofis Çalışanları İçin Haftalık Coronavirüs Testi Zorunluluğu Getiriyor

Google, çalışanlarından aşı bilgilerini 3 Aralık'a kadar göndermelerini istemişti. Çalışanlara ayrıca, 3 Aralık'a kadar tıbbi veya dini bir muafiyet başvurusunda bulunma seçeneği verildi.

Aşı durumu ile ilgili herhangi bir belge ibraz etmeyen çalışanlarla şirket tarafından bizzat irtibata geçileceği bildirildi. Muafiyet talepleri şirket tarafından onaylanmayan çalışanlar uyarılacak veya ücretsiz izne çıkartılacak.

Google yayınladığı bildirimde, 18 Ocak'a kadar aşı kurallarına uymayan çalışanların 30 gün "ücretli idari izne" alınacağını söyledi. 

Daha sonra, kişiler aşı yaptırmamakta ısrar ederse altı ay boyunca "ücretsiz kişisel izin" tabi tutulacak. O zaman bile aşı olmazlarsa şirketten ayrılmaları istenecektir.


Yazarın Diğer Yazıları

WWE 2K22'nin kapak resmi ve ön sipariş bonusları sızdırıldığı bildirildi Önceki

WWE 2K22'nin kapak resmi ve ön sipariş bonusları sızdırıldığı bildirildi

Hidrojen Motorlu ve Karbon Emisyonu Olmayan 3D Baskılı Uzay Araçları Üretilecek! Sonraki

Hidrojen Motorlu ve Karbon Emisyonu Olmayan 3D Baskılı Uzay Araçları Üretilecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.