Google; Windows ve Android Arasındaki Entegrasyonu Geliştirecek!

Google; Windows ve Android Arasındaki Entegrasyonu Geliştirecek!

Google, CES 2022'de birtakım yenilikleri ve güncellemeleri kullanıcılarına sundu. Şirketin, Kasım 2017'de tanıttığı “Hızlı Eşleştirme” özelliğini daha fazla platforma genişletmeyi planlıyor.

Google, CES 2022'de Android platformu kullanan cihazlara sunulacağı yenilikleri ve güncellemeleri duyurdu. 

Yazılım devi, Android kullanıcılarının yakında sorunsuz eşleştirme, cihaz değiştirme, kurulum ve bir Windows PC'den Android'e daha iyi entegrasyon deneyimine kavuşacaklarına söz verdi. 

Arama devi, ilk olarak 2017'de tanıtılan Fast Pair özelliğini genişletmeyi planlıyor.

Google; Windows ve Android Arasındaki Entegrasyonu Geliştirecek!

Google, Fast Pair ve Nearby Share'i Windows PC ve Akıllı TV'lere Getiriyor

Bu özellik, bir cihazın basit bir dokunuşla Bluetooth aksesuarlarını otomatik olarak algılamasını ve bunlara bağlanmasını sağlar. 

Google şimdi, kullanıcıların TV'lere, Windows PC'lere, Chromebook'lara ve akıllı ev cihazlarına bağlanmasını kolaylaştırmak için bunu diğer platformlarda sunmayı planlıyor.

Google, Android cihazların yanında, ayrıca "Windows gibi diğer platformlar geliştirmeye odaklanmıştır" 

Şirket, kullanıcıların Android telefonlarını Fast Pair ile bir Windows PC'ye bağladıklarında, Bluetooth aksesuarlarını hızlı bir şekilde kurabileceklerini, metin mesajlarını senkronize edebileceklerini ve Nearby Share ile dosya paylaşabileceklerini iddia ediyor.

Google, bu güncellemeyi bu yıl içinde belirli Windows bilgisayarlara getirmek için Acer, HP ve Intel ile çalışmaya başladı.

Buna ek olarak, Google TV veya Android TV platformlarını temel alan Smart TV'ler de önümüzdeki aylarda bu özelliği alacak, bu da uyumlu kulaklığınızı TV'lere hızlı bir şekilde bağlamanızı sağlayacak ve uygun bir süreçten geçme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Google, Android cihazınızda "Matter" için yerleşik desteğe sahipse, ev cihazlarınızın Google Home'a ​​ve beraberindeki diğer uygulamalara hızlı bir şekilde bağlamak için Fast Pair'i kullanabileceğinizi söylüyor.

Google; Windows ve Android Arasındaki Entegrasyonu Geliştirecek!

Peki, Birkaç Teknoloji Şirketinin Kullandığı "Matter" Nedir?

Birkaç marka, 2022 CES teknoloji fuarında Matter desteğiyle yeni akıllı ev cihazlarını tanıttı. 

Temel olarak, akıllı ev cihazlarını Matter özellikli herhangi bir ekosistem veya uygulama ile kurmayı ve bağlamayı kolaylaştıran bir açık akıllı ev uygulama protokolüdür. 

Tech Crunch'a göre tüm cihazlarınızın tek bir yerden kolayca kurulmasını ve yönlendirilmesini sağlar.

Android söz konusu olduğunda, arama devi, Google Play hizmetleri aracılığıyla Matter için yerel destek yayınlayacağını onayladı.

Kullanıcılar daha sonra Android telefonlarında yakındaki Matter ürünlerini kontrol edebilecek ve bir QR kodu tarayabilecek ve ürünü uyumlu uygulamalara hızlı bir şekilde bağlayabilecek.


Yazarın Diğer Yazıları

Dying Light 2'yi tamamen bitirmek 500 saat sürecek! Önceki

Dying Light 2'yi tamamen bitirmek 500 saat sürecek!

Apple CEO'su Tim Cook 2021 Yılında Ne Kadar Kazandı? Sonraki

Apple CEO'su Tim Cook 2021 Yılında Ne Kadar Kazandı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.