Google,YouTube'un kendi kurallarını ihlal ettiğini söyledi

Google,YouTube'un kendi kurallarını ihlal ettiğini söyledi

YouTube evden çalışma hizmetine geçtiği için, çalışanların programlarını ve ortamlarını değiştiğini ve bunun sonucunda hatalı içerikleri kaldırma konusunda yavaş olabileceklerini söyledi.

Coronavirüsün, yalnızca çalışanların, çalışma yerlerini etkilemedi. Birçok şirket evden çalışma sistemine geçti. İnternet devi Google kendi işlerini takibi konusunda daha detaycı davranması gerektiğini, son zamanda yaşanan evden çalışmalarla anlamış oldu.

Google evden çalışma sistemine geçtikten sonra, içeriklerle ilgili bazı takipsel sıkıntılar yaşamaya başladı. Google evden çalışmaya geçtikten sonra yayınladığı bir blog yazısında kimseyi mağdur etmiyeceklerini ve sistemin etkin olacağını söyledi. Ancak, “bazı kullanıcılar, reklamverenler, geliştiriciler ve yayıncılar, kritik olmayan hizmetler için bazı destek yanıt sürelerinde gecikmeler yaşayabileceğini, bu tarz sıkıntı olması durumunda, sohbet, e-posta ve self servis kanallarımızla desteklenecektir” dedi.

Google'un bu açıklamasında sonra YouTube, Google'ın politikalarını ihlal ettiği için, yayından kaldırılan videolarda bir artış olabileceği konusunda kullanıcılarını uyardı.

YouTube, “Aldığımız yeni önlemlerin bir sonucu olarak, normalde gözden geçirenler tarafından yapılan bazı işlere yardımcı olmak için teknolojiye geçici olarak daha fazla güvenmeye başlayacağız.” Dedi. “Bu, otomatik sistemlerin bazı içerikleri insan incelemesi olmadan kaldırmaya başlayacağı anlamına geleceği, bu nedenle işyerinde korumalarımız varken, ihlal eden içeriği kaldırmak ve ekosistemimizi korumak için hızlı bir şekilde hareket etmeye devam edebiliriz.” Dedi.

Google,YouTube'un kendi kurallarını ihlal ettiğini söyledi

İçeriğin çoğunlukla insanlar tarafından denetlendiği YouTube dışında Google'da kullanıcılarını, “içeriklerin daha önce insanların incelemesinden geçtiğini, ama şuan otomasyon sistemine güvenmemiz gerektiğini ve bu işlemlerinde yavaş olabileceği konusunda" uyarıda bulundu. 

Google, kullanıcıların Google hesaplarını kurtarmak için birisiyle konuşmaları gerekebileceği veya Google'ın “COVID-19 dolandırıcılıklarını veya uygunsuz reklam yerleşimlerini önleme gibi” terimlerini ihlal edecek reklamlar konusunda kullanıcılarından takip etmelerini ve bu tarz içerikleri kendilerine bildirmesi için destek istediğini açıkladı. 

16 Mart'ta Google, küresel işgücünün çoğunun öngörülebilir bir gelecek için evden çalışmayı zorunlu kıldı. Şirketin coronavirüs testi pozitif çıkan en az iki çalışanı olduğunu duyurdu, bu da Google'ın iş yerinde çalışmanın kaldırılmasına ve iş akışlarının kesintiye uğramasına neden oldu.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

En yaygın PS4 sorunları ve düzeltme yöntemleri Önceki

En yaygın PS4 sorunları ve düzeltme yöntemleri

Wi-Fi'ye Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Onarılır Sonraki

Wi-Fi'ye Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Onarılır

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.