Honor X30 Max, Dimensity 900 5G işlemci İle Piyasaya Sürülecek!

Honor X30 Max, Dimensity 900 5G işlemci İle Piyasaya Sürülecek!

Honor markasının yeni akıllı telefonu olacak X30 Max, 7.09 inçlik devasa bir ekranın yanında, Dimensity 900 5G işlemciye sahip olacağı bildirildi. Cihazın resmi özellikleri açıklanmazken, sızın birçok bilgi cihaz hakkında bizlere bilgi veriyor.

Honor X30 Max, resmi tanıtımından önce temel özellikleriyle Geekbench'te görüldü. Birden fazla rapor, Honor'un şu anda Honor X30 Max adlı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor. 

Ayrıca telefonun en dikkat çekici özelliği arasında 7.09 inçlik ekranı olacak.

Henüz hiçbir şey kesin olarak belirlenmemiş olsa da, akıllı telefon birçok platformda üstün özellikler ile geleceği söyleniyor. Bazı temel özellikler de çoktan sızmış durumdadır.

Geekbench listesi telefonun yakında piyasaya çıkacağına dair ipuçları veriyor.

Honor X30 Max, Dimensity 900 5G işlemci İle Piyasaya Sürülecek!

Honor X30 Max Geekbench Listesi

Belirtildiği gibi, Geekbench listesi, Honor X30 Max'in tüketiciler için neler sakladığını ortaya çıkardı. Akıllı telefon, Geekbench veritabanı görüntüsünde görüldüğü gibi Honor KKG-AN70 model numarasını taşıyor. 

Tek çekirdekli testte iddia edilen Honor X30 Max 721 puan aldı. Üstelik çok çekirdekli testte 2.129 puan aldı. Ayrıca, Geekbench listesi, Honor X30 Max'in gövdesinin altında sekiz çekirdekli bir MediaTek Dimensity 900 5G işlemci olduğunu iddia ediyor.

Bunun dışında, bellek açısından 6GB RAM'e işaret ediyor. Honor X30 Max'in daha fazla RAM varyantı ile gönderilmesi muhtemeldir. Geekbench listesi, telefonun kutudan çıktığı haliyle Android 11 işletim sistemini çalıştıracağını gösteriyor. 

Ne yazık ki, telefonun Geekbench listesine dayanarak bildiğimiz hemen hemen her şey budur. Bununla birlikte, daha önceki sızıntılar, telefonun teknik özellikleri hakkında bizlere bilgi veriyor.

Honor X30 Max, Dimensity 900 5G işlemci İle Piyasaya Sürülecek!

Honor X30 Max Özellikler (Beklenen)

Digital Chat Station adlı sızıntıcıya göre, Honor X30 Max akıllı telefon FHD+ (2280 x 1080 piksel) çözünürlük sunan 7.09 inçlik bir ekran ile gelecek.

Bunun yanı sıra, cihazın ekranı %90'lık bir ekran-gövde oranı sunuyor. Ayrıca, panelin bir DCI-P3 renk gamına ve bir RGBW piksel düzenine sahip olacağı bildiriliyor.

Ekran 2 nit kadar düşük parlaklık sunuyor. Bunun da ötesinde, ekran düşük mavi ışık emisyonu sertifikasına sahiptir. Ayrıca, bir video algoritması ile çok çeşitli çoklu göz koruma modlarına sahiptir. 

Akıllı telefon, tam ses seviyesinde 78dB yüksek ses verdiği söylenen HONOR Histen Sound ile çalışan çift stereo hoparlörleri barındırıyor. 

Telefon ayrıca GPU Turbo X'i ve hatta sanal RAM'i destekleyecek. Üstelik optik bölümü oldukça etkileyici olacak. Honor X30 Max, 64MP geniş kamera ve 2MP derinlik kamerası barındıracak. 

Bu çift kamera, arkaya monte kurulum dikey olarak hizalanacaktır. Akıllı telefon, selfie ve görüntülü arama için 8 MP'lik bir ön kameraya sahip olacak. 

Akıllı telefonun boyutları 174.37 x 84.91 x 8.3mm olacak ve üç farklı renk ile piyasada yerine alacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Vivo, Android 12 Güncellemesini Alacak Akıllı Telefon Listesini Yayınladı Önceki

Vivo, Android 12 Güncellemesini Alacak Akıllı Telefon Listesini Yayınladı

3.000TL İndirimli RTX 3060 Ekran Kartlı Sistem Topladık Sonraki

3.000TL İndirimli RTX 3060 Ekran Kartlı Sistem Topladık

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.