Huawei Geliştiriciler Konferansında Hongmeng 2.0 Tanıtacak!

Huawei Geliştiriciler Konferansında Hongmeng 2.0 Tanıtacak!

ABD'nin güdümünde olan birçok yazılım şirketi, Huawei ile yollarını ayırma ihtimalleri vardır. Bu durumun farkında olan Huawei, Hongmeng 2.0 işletim sistemi geliştirmekte ve mecbur kalırsa, gelecekteki telefonlarında kullanacaktır.

Huawei firması 10-12 Eylül tarihleri arasında, Geliştirici Konferansı 2020'yi Dongguan Songshan Gölü'nde gerçekleştirecek. Şu anda, şirket üzerindeki en son ABD yasağının tam anlamıyla yürürlüğe girmesine sadece sayılı gün kaldı. 

Konferans, Huawei'nin konumunu kamuya açık bir şekilde ifade etmesi için önemli bir fırsat olacağı söyleniyor. Çinli üretici, iş geliştirme planını ve Hongmeng 2.0 gibi bazı ürünleri de Geliştiriciler Konferansında yayınlayacak.

Huawei Geliştiriciler Konferansı, 10-12 Eylül Tarihinde Yapılacak!

Şirketin birçok üst düzey yetkilisi bu etkinliğe katılacak:

  • Yu Chengdong - Huawei tüketici işletme CEO'su
  • Wang Chenglu - Huawei'nin tüketici iş yazılımı başkanı
  • Zhang Pingan - Huawei'nin tüketici iş bulut hizmeti başkanı
  • Shao Yang - Huawei'in tüketici işleri stratejisi müdürü
  • He Gang - Huawei'nin tüketici iş akıllı telefonu ürünleri başkanı
  • Wang Yanmin - Huawei'in tüketici işi küresel çevreyle ilgili kalkınma başkanı

Konferansta esas olarak Hongmeng 2.0, HMS, IoT (Nesnelerin İnterneti), tam sahne terminal yazılımı, HUAWEI Research ve diğer konulara odaklanacak.

Huawei Geliştiriciler Konferansında Hongmeng 2.0 Tanıtacak!

2019 Geliştiriciler Konferansı'nda Huawei, dağıtılmış mimari, Ark derleyicisi ve ilk olarak Smart Screen tarafından piyasaya sürülen, Hongmeng OS 1.0'ı resmi olarak yayınlanmıştı.

Hongmeng OS, Huawei tarafından geliştirilen mikro çekirdek tabanlı dağıtılmış işletim sistemidir. Şirket bu işletim sistemini üretmesinin altında yatan ana nedenlerden biri; ABD'nin ilerde Android tabanlı işletim sisteminin, Huawei akıllı telefonlarda kullanmasını engellemesi durumunda, mağdur olmamak adına kendi üreteceği akıllı telefonların hızlı bir şekilde Hongmeng OS işletim sistemini almasıdır.

 Huawei yaptırımların devam ettiği bu zamanda kendi kendine yetebilecek çalışmalarına devam etmektedir. Bakalım, 2020 yılında gerçekleşecek Geliştiriciler konferansında bizleri hangi yenilikler bekliyor olacak.

Huawei Geliştiriciler Konferansında Hongmeng 2.0 Tanıtacak!

Hongmeng OS, Huawei Akıllı Telefonlar İçin Hazır

Şu an itibariyle, Hongmeng OS herhangi bir akıllı telefonda mevcut değil, ancak şirket sistemin akıllı telefonları için hazır olduğunu iddia ediyor. Sistemin yeni sürümü, yenilikçi Çin bilgisayarları, saatleri / kordonları ve arabaları kapsayacak şekilde genişletilecek. 

2021 yılına kadar Hongmeng OS 3.0, hoparlörler ve kulaklıklar gibi daha fazla cihazı kapsayacak. 2022'de sanal gerçeklik başlıkları gibi daha fazla cihaz ekosisteme katılacak.

Yu Chengdong, şirketin bu yıl Hongmeng sistemine sahip bir akıllı telefon piyasaya sürmeyeceğini doğruladı. 

Raporlara göre Huawei, Hongmeng'e yüz milyonlarca yatırım yaptı ve şimdi Android'in %70-80'ine ulaşabiliyor. “Kendi ekolojimizi oluşturmaya ve üzerinde çalışmaya başladık. Hongmeng sistemi yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı ve deneyim gelişiyor. Artık %70-80 Android düzeyine ulaşabilir, ancak her gün, her hafta ve her ay gelişiyor." Şeklinde Yu Chengdong bir açıklaması oldu.

Huawei Arama Motoru Geliştiriyor

Huawei arama motoru konusunda, bir çalışmasının olduğunun altını çiziyor. Bundan önce Huawei, Google aramanın yerini alacak olan çevrimiçi arama hizmeti, Petal Search'ün lansmanına öncülük etti. 

Şu anda, Huawei'nin arama motoru geliştirme konusunda, Çin arama motorlarıyla işbirliği yapıp yapmayacağı belli değildir. Huawei'nin Çin arama motoru işini kendi başına yapmayı planlıyorsa; bu Baidu, Sogou vb. Başka bir güçlü rakibe sahip olacak demektir.


Yazarın Diğer Yazıları

Android 11 Güncellemesini Alacak, Akıllı Telefonların Listesi! Önceki

Android 11 Güncellemesini Alacak, Akıllı Telefonların Listesi!

Ünlü Filmlerin Arkasında Gerçekte Nelerin Olduğunu Gösteren 19 Nadir Fotoğraf Sonraki

Ünlü Filmlerin Arkasında Gerçekte Nelerin Olduğunu Gösteren 19 Nadir Fotoğraf

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.