Huawei Mate 40 Serisi Ekran Altı Kamera Kullanmayacak!


Huawei'nin yeni piyasaya süreceği amiral gemisi akıllı telefonu Mate 40 hakkında şok etkisi yaratacak bir iddia geldi. Gelen iddiaya göre, daha önce bildirilen ekran altı kamera teknolojisi, Mate 40 serisi akıllı telefonlarda bulunmayacak!

Çinli üretim devi Huawei firmasının, piyasaya sürülmeden önce birçok sızıntısı ortaya çıkan amiral gemisi akıllı telefonu Mate 40 bu yıl tanıtılacak. Tabi söylentileri hiç bitmeyen akıllı telefonun, şimdi de yeni bir sızıntı ile gündem oldu. 

Bu akıllı telefon, Huawei'nin bu yıl piyasaya süreceğini söylediği amiral gemisi cihazı olacak ve bazı yenilikleri beraberinde getirecek. Son zamanlarda, Mate 40 serisinin bir ekran altı kamerasıyla gelebileceği yönünde spekülasyonlar oldu. Ancak son açıklanan sızıntılara göre, Huawei Mate 40 serisi akıllı telefonlarda ekran altı kamera olmayacağı doğrultusundadır.

Ekran altı kamera, tasarımsal olarak büyük bir etki yaratacak olsada, Huawei bu durumu Mate 40 serisinde farklı bir yenilik ile aşacağını düşünüyoruz.

Çin teknoloji sızıntıcısı ChanganDigital göre, Huawei Mate 40 serisi, mühendislik harikası bir ekran altı kamera kullanmayacağını söyleyerek, daha önce söylenen birçok sızıntıyı boşa çıkarmış oldu.

Huawei <a href='/mate-40/'>Mate 40</a> serisinde ekran altı kamera teknolojisi olmayacak!

Huawei Mate 40 Serisi Ekran Altı Kamera Kullanmayacak!

Sızıntıcının bir iddiasıda ürünün şuan elinde olduğunu söylemesidir. Ürün elinde olduğunu söylemesine rağmen ürünün donanımsal özelliklerine yer vermemesi olayı düşündürücü yapıyor. 

Huawei Mate 40 serisinin birden fazla telefonu var. Dolayısıyla, sızıntıcı Mate 40 serisinin farklı bir modeli olabileceği söyleniyor. Bu nedenle, Mate 40 serisinin bir ekran kamerası kullanması umutları yitirmemek lazım.

Son spekülasyonlara göre, Huawei Mate 40 serisi 90Hz ekranla gelecek. İki örnek olmasına rağmen (90Hz ve 120Hz) sahip olacak. Ekran hızının yüksek tutan Huawei firması, batarya teknolojisine çok büyük önem verecek.

Huawei <a href='/mate-40/'>Mate 40</a> serisinin teknik özellikleri açıklandı.

Son zamanlar tarafımıza gelen bilgiye göre Huawei, 65W süper hızlı batarya üzerinde çalıştığı söyleniyor. Eğer bu teknoloji kullancılarına kazandırırsa, birçok rakibini şarj teknolojisi konusunda geride bırakacak gibi görünüyor.

Huawei Mate 40 serisi ilk olarak Eylül ayında önce kullacıları ile buluşacaktır. MobileWaferDarren'e adlı başka bir sızıntıcıya göre, Huawei yıl sonundan önce çok fazla ürün tanıtacak ve şirketin 5nm, 7nm, 16nm ve 28nm mobil işlemcileri kullanacağı bildirildi.

Ayrıca HiSilicon tarafından geliştirilen bir TWS kulaklık Bluetooth çipine ihtiyaç duyacak. Huawei'nin geliştirdiği tüm bu teknolojiler, Eylül ayından önce satışa sunulacak.

Önceki rapora göre, Huawei akıllı telefonlarında Mate 40 serisi 5nm Kirin işlemci kullanacak. Bu işlemci, Cortex A77 veya A78 CPU mimarisi + Mali G77 / G78 GPU mimarisini birleştirmelidir. Böyle bir kombinasyon, 120Hz yüksek yenileme hızı ekran deneyimi için daha iyi bir performans garanti edecektir. 

Huawei Mate 40 hakkında, tarafımıza ulaşan bilgiler bunlardır. Yeni bilgiler aldıkça siz değerli okurlarımıza bu platformdan bildireceğiz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Windows 10'da Oyun modu nasıl etkinleştirilir?

Sonraki

Samsung Galaxy Z Flip 5G'nin Özellikleri TENAA'da Tanıtıldı!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.