iOS 14, Yazılım Güncellemesinde Hatalar Ortaya Çıktı

iOS 14, Yazılım Güncellemesinde Hatalar Ortaya Çıktı

Apple firması tarafından birkaç gün önce yayınlanan iOS 14 yazılım güncellemesi ile varsayılan tarayıcı özelliğini getirmişti. Artık varsayın olarak istediğiniz tarayıcıyı ve maili seçebiliyorsunuz. Ancak bu güncelleme şuan için sağlıklı çalışmıyor.

Geçtiğimiz birkaç gün önce, Apple şirketi, iPhone cihazları için yeni, iOS 14 ürün yazılım güncellemesi yayınlamaya başladığını açıkladı. Kısa süre sonra kullanıcılar bazı hatalar keşfettiklerini açıkladı.

İOS 14 için uzun zamandır beklenen en ilginç yeniliklerden biri, varsayılan uygulamaları, yani tarayıcı uygulamalarını ve mail uygulamasını değiştirme yeteneğidir. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere bakılırsa, bu önemli özellik yeni güncelleme sonrasında kendini sıfırlayarak çalışmak konusunda sorun yaratıyor.

iOS 14, Yazılım Güncellemesinde Hatalar Ortaya Çıktı

iOS 14, Yazılım Güncellemesinde Hatalar Ortaya Çıktı

Sorun "varsayılan tarayıcıyı" özelliğindedir. Örneğin; Varsayılan tarayıcıyı Google Chrome olarak değiştirdiğinde, beklendiği gibi çalışıyor. İlk olarak varsayılan uygulamayı Chrore yaptığınız zaman, ilk başta sağlıklı şekilde çalışmaya başlıyor. Ancak telefonunuzu yeniden başlatırsanız, iOS 14 varsayılan ayarları Apple'ın Safari olarak değiştirecektir.

Aynı durum mail içinde geçerli oluyor. Kullanıcılar mail olarak Gmail ayarladığında telefonun yeniden başlattığında varsayılan uygulama Apple maili olarak gözüküyor. Şirket büyük ihtimalle bu hatayı bilerek yapmadı. Ama kullanıcıların gözünden bu tarz hatalar kesinlikle kaçmıyor ve sosyal medya üzerinde gündem oluyor.

Bakalım Apple firması iOS 14'de yaşanan bu soruna, yakın zamanda yeni bir güncelleme ile cevap verecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz. Şimdilik yeni gelen iOS 14 güncellemesinin getirdiklerini inceleyelim!

iOS 14 İyileştirmeleri

Apple, iOS 14 Yazılım İyileştirmeleri Sunuyor.

iOS 14 yeniden tasarlanmış bir başlangıç ​​ekranına sahip ve ilk defa widget desteği sunuyor. Farklı boyutları vardır ve hava tahminini gösterirler. Widget'lar ayrıca en son podcast'leri, yaklaşan randevuları ve daha fazlasını gösterebilir. Uygulama Kitaplığı adı verilen yeni bir özellik, tek bir ekranda yüklenen ve otomatik olarak kategoriler halinde düzenlenen tüm uygulamaları listeler.

Yeni güncelleme, FaceTime videolarını ve aramaları ekranın köşesinde görüntülemek için Resim İçinde Resim özelliğini de getiriyor. Yeni işletim sistemi, Siri'nin sistemle etkileşim kurma şeklini de iyileştiriyor. Kişisel asistan yalnızca altta bir simge gösterecektir. Simge, Siri'nin sizi dinlediğini gösterecek ve üst kısımda bir bildirimle yanıtlayacaktır.

iPadOS 14 İyileştirmeleri

Apple, iPadOS 14 ile Yazılım İyileştirmeleri Sunuyor.

IPadOS 14, iOS 14'ün birçok yeni özelliğini getiriyor ancak iPad'ler için optimize edilmiş özelliklerle birlikte geliyor. Bunlardan biri Karalama özelliğidir. Kullanıcıların Apple Pencil ile elle yazmasına izin verir ve içerik otomatik olarak yazılan metne dönüştürülür. Bu özellik, herhangi bir uygulamada çalışır durumdadır ve birden çok dil için destek sunar.

Fotoğraflar, kullanıcıların albümlere, favori fotoğraflara, yerlere ve gizli seçeneklere kolayca erişmesine olanak tanıyan bir kenar çubuğuna sahiptir. Arşivler de macOS Finder'a benzeyecek şekilde yeniden tasarlandı. Dahası, Müzik, Kısayollar, Kaydedici ve diğer popüler uygulamalar, daha birleşik bir deneyim sunmak için yeni bir kenar çubuğu kazandı. 

watchOS 7 e tvOS 14

TvOS 14, çok sayıda yeni özellik getirmiyor. Sistem nihayet YouTube uygulamasında uyumlu bir Apple TV'de 4K videoları oynatabiliyor.

Apple, tvOS 14 Yazılım İyileştirmeleri Sunuyor.

watchOS 7, şirketin akıllı saatleri için önemli bir adımdır. Uyku izleme ve el yıkama algılama özelliği getirir. İkincisi, temizlemeye başladığınız anda 20 saniyelik bir sayaç başlatır ve işlemi önerilen süreden önce keserseniz sizi uyarır. Yeni giyilebilir cihazlar, dans ve fonksiyonel eğitim gibi daha fazla egzersiz kategorisini de tanıyacak.

Apple, watchOS 7 Yazılım İyileştirmeleri Sunuyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Redmi K30 Pro İçin Vaat Edilen, MIUI 12 Güncellemesi Yayınlandı Önceki

Redmi K30 Pro İçin Vaat Edilen, MIUI 12 Güncellemesi Yayınlandı

Başlangıç programları nasıl değiştirilir? Sonraki

Başlangıç programları nasıl değiştirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.