Mercedes-Benz: 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağıracak!


Mercedes-Benz eCall yazılımından kaynaklanan hatadan dolayı, 2016 ile 2021 yılları arasında satılan 1 milyondan fazla aracı geri çağıracak.

Yakın tarihte yayınlanan rapor göre, Mercedes-Benz eCall yazılımındaki bir arıza nedeniyle 1,29 milyon aracı geri çağırdığı söyleniyor. Mercedes'in etkilenen araçlardaki eCall yazılımı nedeniyle, kullanıcının yaşadığı bir çarpışma durumunda sistem aracın doğru konumunu sağlayamacağı iddia ediliyor. Bu olumsuz durum, kişilerin hayatını tehlikeye atacak boyutta olduğu bildiriliyor. Geri çağırma işlemi 2016-2021 model araçları kapsayacağı bildirildi.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresinin yaptığı açıklamaya göre geri çağırılan araçların listesi: CLA-Class, GLA-Class, gle-Class, GLS-Class SLC-Class A-Class, GT içerir 2016 2021 model yaşındaki satılan Class, C-Class, E-Class, S-Class, CLS-Class, SL-Class, B-Class, GLB-Class, GLC-Class ve G-Class araçları kapsıyor.

Mercedes-Benz'e göre, şu anda bu arıza nedeniyle maddi hasar veya kişisel yaralanma raporu bulunmamaktadır. Şirket ayrıca, bayi merkezinde kullanıma sunulacak ücretsiz yazılım güncellemeleri üzerinde çalışıyor. Geri çağırma 6 Nisan'da başlayacak.

Mercedes-Benz, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağıracak!

Mercedes-Benz, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağıracak!

Mercedes-Benz'e göre; "İletişim modülünün güç kaynağının bir çarpışmadan kaynaklanan geçici bir çöküşü, potansiyel bir acil durum çağrısı sırasında aracın pozisyonunun yanlış olmasına neden olabilir. Ancak, otomatik ve manuel acil çağrı fonksiyonunun diğer fonksiyonları tamamen çalışır durumda kalır" şeklinde bir açıklama geldi.

Geçen yıl, Mercedes-Benz Avrupa'daki otomatik araçlarının eCall sistemindeki arızasını araştırmak zorunda kaldı. O sırada soruşturma, sisteminde otomobil için yanlış bir yer bildiren birden fazla vaka olduğunu ortaya çıkardı.

Mercedes-Benz oldukça iyi durumda ve ürünleri dünyanın farklı yerlerinde satışa sunuluyor. Şu an itibariyle, geri çağırmanın detayları hakkında bilgi yok. Ancak önümüzdeki haftalarda geri çağırma ile ilgili daha fazla bilgi almayı umuyoruz.

Mercedes-Benz, 1 Milyondan Fazla Aracı Geri Çağıracak!

Mercedes-Benz, Akıllı Telefon Üreticileriyle İşbirliği Yapıyor

Mercedes-Benz'i bir "otomobil şirketi" olarak tanıyor olsak da, akıllı telefon şirketleriyle de işbirliği yapıyor. Geçen yıl Xiaomi ve Mercedes-Benz, Xiaomi Mi 10 Ultra'nın benzersiz görüntü deneyimi için SUV modellerinde birlikte çalışmaya başladığı biliniyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi'nin 10. yıldönümü için tasarladığı üst düzey bir cihazıdır. Aynı zamanda bu cihaz, Xiaomi'nin akıllı telefon görüntüleme yeteneklerinin en üst seviyesindedir. Ayrıca, Lei Jun'un (Xiaomi'nin CEO'su) da bir Mercedes-Benz sahibi olduğunu belirtmekte fayda var. 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Samsung, Galaxy A52 ve A72'de 120 Hz Yenileme Hızı Kullanacak!

Sonraki

Yeni Samsung Galaxy A52 Tüm Detaylarıyla Sızdırıldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.