Meta, Twitter ve Amazon, CES 2022'den Çekildiğini Açıkladı

Meta, Twitter ve Amazon, CES 2022'den Çekildiğini Açıkladı

Coronavirüs'ün farklı bir varyantı olarak ortaya çıkan Omicron; Amazon, Meta ve Twitter gibi büyük teknoloji şirketlerini korkutmaya başladı. Bu şirketler, çalışanlarını Omicron'dan korumak için ocak ayında Las Vegas'ta yapılması planlanan CES 2022'ye göndermeyecek!

Büyük teknoloji şirketleri çalışanlarını coronavirüs'ün etkilerinden korumak için uzun zamandır evden çalışmasını sağlıyordu. Ancak coronavirüs hala aramızda ve birçok teknoloji firması bu durumdan korkmaya başladı.

Facebook, Twitter, Amazon ve Pinterest, coronavirüs korkusu nedeniyle 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı'ndan çekildiğini açıkladı. Bu çekilme son dönemde büyük bir yankı uyandırdı.  

Amazon, Facebook ve Twitter ayrı açıklamalar yaparak, şirketlerin ocak ayında Las Vegas'ta yapılması planlanan CES 2022'ye katılmayacağını duyurdu. 

Meta, Twitter ve Amazon, CES 2022'den Çekildiğini Açıkladı

Meta, Twitter ve Amazon, CES 2022'den Çekildiğini Açıkladı

Büyük teknoloji şirketlerinin CES 2022 fuarına katılmama sebebinin, coronavirüs yeni varyantı Omicron olduğu bildirildi.

Gelen bilgiye göre "Meta, Çalışanlarımıza gösterdiğimiz özen ve dikkat nedeniyle, coronavirüs ile ilgili gelişen halk sağlığı endişeleri nedeniyle CES 2022'ye şahsen katılmayacağız" dedi. 

Twitter ve Facebook kendilerine ait bir sanal fuar geliştirme işine girdiği söyleniyor. Bu sayede, Meta (Facebook) ve Twitter geliştirdiği yeni teknolojileri sanal fuar aracılıyla insanlara ulaştıracaklar.

Twitter sözcüsü, coronavirüs'ün hızla değişen durumu ve Omicron varyantı etrafındaki belirsizlik nedeniyle gelecek ayki etkinlikte fiziksel olarak bulunmayacaklarını söyledi.

ABD kablosuz taşıyıcı konferans sponsoru T-Mobile şirketinin, CES 2022 fuarına gitmeyeceği ve CEO'sunun etkinlikte bir açılış konuşması yapmayacağını duyurdu.

Meta, Twitter ve Amazon, CES 2022'den Çekildiğini Açıkladı

T-Mobile yaptığı açıklamada, "CES 2022 organizatörlerinin kapsamlı koruyucu önlemler aldığına olan güvenimizi ifade ederken, bu kararla ekibimizin ve diğer katılımcıların güvenliğine öncelik veriyoruz." Dedi.

Bu durum ABD'li teknoloji firmalarını o kadar korkutmuş ki, konferansın sponsoru bile CES 2022'den çekildiği gözüküyor.

CES 2022, yılın en büyük teknoloji etkinliklerinden biridir. Bir önceki yılın etkinliğinde, dünyanın dört bir yanından 180.000'den fazla insanı kendisine çekmişti.

Teknoloji şirketleri, teknoloji endüstrisindeki yeni trendleri ve araçları bu konferans sayesinde sergiliyordu. Etkinlik 5 Ocak'ta başlayacak ve 8 Ocak'a kadar devam edecek.

Amazon, Twitter ve Meta (Facebook) gibi markalar CES 2022 planlarını iptal ederken, Sony, Qualcomm, Google gibi şirketler CES planlarını henüz iptal etmediler. 


Yazarın Diğer Yazıları

Microsoft'un, Ses Tanıma Şirketi Nuance'yı Satın Alması Onaylandı Önceki

Microsoft'un, Ses Tanıma Şirketi Nuance'yı Satın Alması Onaylandı

Android İçin En İyi Type-C Şarj Kablosunu Bulduk! Sonraki

Android İçin En İyi Type-C Şarj Kablosunu Bulduk!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.