Microsoft'a Yeni Bir Güvenlik Sorunu Ortaya Çıktı

Microsoft'a Yeni Bir Güvenlik Sorunu Ortaya Çıktı

Microsoft, son birkaç aydır PC kullanıcıları için kritik güncellemeler yayınlamakla meşguldü ve bir kez daha insanlara bilgisayarlarını güncellemelerini tavsiye etti.

Microsoft, Windows'ta desteklenmeyen eski sürümleri de içeren büyük bir güvenlik açığını düzeltmeye çalışan yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı. 

Windows için güvenlik yaması, sorunun kritik olduğunu ve dünya çapında milyonlarca bilgisayarı etkilediğini öne süren Windows 7'ye kadar uzanıyor.

Microsoft'a göre güvenlik açığı, istismar edilirse, saldırganın PC'nizin sistem ayrıcalıklarına erişmesine izin verebilir ki bu büyük bir sorundur.

Microsoft'a Yeni Bir Güvenlik Sorunu Ortaya Çıktı

Microsoft'a Yeni Bir Güvenlik Sorunu Ortaya Çıktı

Şirket, sorunla ilgili, etkilenen Windows sürümlerini ve herkesin yeni yazılım yamasını nasıl hemen yüklemesi gerektiğini ayrıntılı olarak açıklayan bir güvenlik notu yayınladı.

Microsoft, saldırganların sorunu zaten kullanmış olabileceğinden endişe ediyor ve güncelleme yalnızca hedeflenmeyen bilgisayarlara yardımcı olacak. 

Microsoft'un sorunun derinliğine inmesini ve varsa, etkilenen kullanıcıların ağır hasar görmemelerini sağlayacak bir sistem kurduğu söyleniyor.

Orijinal yayın tarihi 14 Eylül'dü ve önem derecesi güvenlik kurumu tarafından yüksek olarak listelendi.

Microsoft'a Yeni Bir Güvenlik Sorunu Ortaya Çıktı

Güvenlik Sorunundan Etkilenen Windows Sürümleri

-Windows Server 2008 ve üzeri

-Windows 7

Windows 8

Windows 8.1

Windows 10

Windows 11

Microsoft, bir saldırganın bu güvenlik açığından yararlanabilmesi için hedef sistemde zaten erişim ve çalışma yeteneğine sahip olması gerektiğini söylüyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Zoom, Google ile Rekabet Edecek Bir Mail Sistemi Geliştiriyor Önceki

Zoom, Google ile Rekabet Edecek Bir Mail Sistemi Geliştiriyor

Jüpiter, 70 Yıl Sonra İlk Defa Dünya'ya Bu Kadar Yakın Olacak! Sonraki

Jüpiter, 70 Yıl Sonra İlk Defa Dünya'ya Bu Kadar Yakın Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.