Microsoft Teams, Toplantılarda Belge İmzalamanıza İzin Verecek!

Microsoft Teams, Toplantılarda Belge İmzalamanıza İzin Verecek!

Microsoft Teams, uygulama sözleşmesi, fatura veya gizlilik sözleşmesini görüntülü görüşme sırasında imzalamanızı izin verecek güncelleme üzerinde çalışıyor.

Microsoft, kişilerin uzak toplantılar sırasında belgeleri imzalamasına olanak tanıyan yeni Teams özelliğini test etmeye başladığı bildirildi. 

Windows Central'a göre uygulama, kullanıcıların bir toplantıya satın alma sözleşmesi, fatura veya Gizlilik Sözleşmesi gibi katılımcıların imzalaması için bir belge eklemesine olanak tanıyarak büyük bir yenilik getirecek.

Şirket ilk olarak örnek uygulama üzerinden hareket ediyor. Bu nedenle ilk örnek uygulama, Microsoft Teams kendi iç bünyesinde kullanılmaya başlandığı bildirildi.

Microsoft Teams, Toplantılarda Belge İmzalamanıza İzin Verecek!

Microsoft Teams, Toplantılarda Belge İmzalamanıza İzin Verecek!

Yeni projenin tamamı, mevcut ve belgelenmiş olduğu ve bunun toplantılarda kullanmak isteyen kuruluşlara yardımcı olması gerektiği belirtildi.

Uygulama, kullanıcıların bir toplantıya gözden geçirilecek veya katılımcılar tarafından imzalanacak bir belge eklemesine olanak tanıyacak. 

Kimlik doğrulama için Teams çoklu oturum açmayı (SSO) desteyecek. Bu sayede yabancı katılımcıları engellemiş olacak. 

Rapor, toplantı aşamasında içerik paylaşımını, uyarlanabilir kartları ve Teams kişi seçme özelliğinin de destekleneceğini söyledi.

Microsoft Teams, Toplantılarda Belge İmzalamanıza İzin Verecek!

Microsoft, uygulamanın, kodu gözden geçirme ve onaylama veya bir belge üzerinde birlikte çalışma gibi oturumu kapatmayı gerektiren diğer senaryolarla çalışacak şekilde uyarlanabileceğini belirtti. 

Örnek uygulama şu anda Teams'in masaüstü istemcileri için kullanılabilir. 

Raporda, Microsoft'un bu özelliği ne zaman açıkladığını belirtmedi.

Şu anda uygulama yalnızca aynı Microsoft içinde kullanılmaktadır. Konuk ve anonim kullanıcı desteği de yolda olduğu ve yakın zamanda ekleneceği bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple, iOS 16'yı Geçen Yıla Göre Daha Fazla Talep Gördü Önceki

Apple, iOS 16'yı Geçen Yıla Göre Daha Fazla Talep Gördü

WhatsApp, Çevrimiçi Durumunuzu Belirli Kişilerden Gizleyecek! Sonraki

WhatsApp, Çevrimiçi Durumunuzu Belirli Kişilerden Gizleyecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.