Netflix Games; iPhone ve iPad Kullanıcılarının Hizmetine Sunuldu

Netflix Games; iPhone ve iPad Kullanıcılarının Hizmetine Sunuldu

Netflix firmasının uzun zamandır test ettiği Netflix Games (Netflix Oyunları), Android platformdan sonra şimdide iOS kullanıcılarına sunuldu. Ayrıntıları hep birlikte inceleyelim!

Netflix platformu, oyun alanında yatırımlar yapmaya başladığını ve hızlı aksiyonlar aldığını açıklamıştı. Şirket bir hafta önce Android cihazlarda Netflix Games'i kullanıma sundu.

Şirket şimdi de iPhone ve iPad'lar için Netflix Games'i kullanıma sunduğunu açıkladı. iOS cihazı olan bir Netflix abonesiyseniz, ilk Netflix Oyunlarını bugün App Store'dan indirebilirsiniz.

Şu an Netflix Games'de mevcut olan ilk beş oyun: Stranger Things: 1984,  Stranger Things 3 The Game , Shooting Hoops,  Card Blast!, ve  Teeter Up olarak açıklandı.

Oyunu yükledikten sonra, Netflix hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Tüm oyunlar, Netflix Standart üyeliğinize ücretsiz olarak sunulacaktır. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmet birçok kullanıcının ilgilisini çekecektir.

Netflix ayrıca oyunlarında reklam veya uygulama içi satın alma özelliği olmayacağını söylüyor. Bu konu da platformun artısı olarak ortaya çıkıyor.

Netflix Games; iPhone ve iPad Kullanıcılarının Hizmetine Sunuldu

Netflix Games iPhone ve iPad'e Geliyor

Apple'ın kendine ait bazı kısıtlamaları nedeniyle, bu oyunlar direk olarak Netflix'in kendi uygulaması üzerinden yayınlanmayacağı bildirildi.

Bu nedenle, her oyun App Store'dan ayrı olarak indirilmelidir. Android kullanıcıları için bu durum söz konusu değildir. Bununla birlikte, 10 Kasım'dan itibaren oyunlara Netflix uygulaması üzerinden erişebileceksiniz.

Şaşırtıcı bir olayda Netflix, Apple'ın uygulama içi satın alma sistemi aracılığıyla da abonelikleri yeniden aktif etmesidir. Netflix, Apple'ın %30 komisyon ücretine alenen karşı çıkan firmalar arasındaydı.

Bu nedenle, 2018'den beri Netflix, Apple kullanıcılarını çevrimiçi abone olmaya zorladı. Sonunda şirketin fikrini neyin değiştirdiği belli değil, ancak taraflardan biri bir açıklama yaparsa size haber vereceğiz.

Netflix Games; iPhone ve iPad Kullanıcılarının Hizmetine Sunuldu

Netflix Oyunları İçin Sırada Ne Var?

Yapılan ilk açıkça, iPhone ve Android'deki Netflix Oyunları için buzdağının görünen kısmı olduğu söyleniyor. Şirket yakında, League of Legends oyunu Hextech Mayhem'da piyasaya süreceği bildirildi.

Bu yılın başlarında, akış hizmeti şirketi, oyun bölümünün başına geçmesine yardımcı olması için eski Facebook yöneticisi Mike Verdu'yu işe aldı. Verdu, Facebook'ta VR ve AR içeriğinden sorumluydu.

Ek olarak, Eylül ayında Netflix, Night School Studio'yu satın aldı. Video oyunu geliştiricisi, ilk oyunu Oxenfree ile tanınıyor.

Night School Studio'nun kurucusu Sean Krankel satın alma konusunda yaptığı açıklamada; "Bunun geldiği yerde çok daha fazlası var." Dedi.

Netflix'in hizmeti sunma hızı, şirketin oyun sahnesine damgasını vurma konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Ayrıca; Microsoft xCloud, Nvidia Geforce Now ve Google Stadia gibi firmalara yeni bir rakip geldiğini gösteriyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Dead by Daylight'a Gelecek Sıradaki Katil Duyuruldu Önceki

Dead by Daylight'a Gelecek Sıradaki Katil Duyuruldu

FaceTime'ı Unutun, Windows 11'de Teams'i Deneyin Sonraki

FaceTime'ı Unutun, Windows 11'de Teams'i Deneyin

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.