Nintendo Switch OLED'in Fiyatı Ve Özellikleri Açıklandı

Nintendo Switch OLED'in Fiyatı Ve Özellikleri Açıklandı

Uzun zamandır beklenen, Nintendo Switch OLED oyun konsolunun lansmanı yapıldı. Oyun konsolunun ilk satışının 8 Temmuz tarihinde yapılacağı bildirildi. Nintendo Switch oyun konsolunun en dikkat çeken yanı ise OLED panele sahip olmasıdır.

Nintendo Switch oyun konsolunun tanıtımı Haziran ayında gerçekleşeceği söylenmesine rağmen, cihaz 6 Temmuz tarihinde tanıtıldı. Birçok oyun tutkunu bu cihazı beklediği biliniyor. Nintendo nihayet beklediğimiz Nintendo Switch Pro'yu sunuyor. 

Pazarlama adı farklı olsa bile cihaz, ekran teknolojisindeki bariz yükseltme nedeniyle Nintendo Switch OLED takma adını taşıyor. Lafı fazla uzatmadan bu yeni oyun konsolunun özelliklerine geçelim.

Nintendo Switch adlı oyun konsolunun en büyük farklı OLED panel ile kullanıcılarına sunulmasıdır. Cihaz, LCD ekrana teknolojisinden kurtulup kullanıcıları için daha iyi parlıklık ve tasarruf sağlayacak. Oyun konsolunun, OLED ekranı tercih etmesi ve 7 inçlik bir boyutu kullanması bu cihazın meraklılarının ilgisini çekmiş gibi duruyor.

OLED panel, ekran üzerinde yer alan görüntüleri ön plana çıkarmak için arka kısımda ışık kullanmaz. Bunun yerine, her piksel tarafından yayılan ışığı kullanarak görüntüleri görüntüler. 

Böylece mükemmel mürekkepli siyahlar ve daha yüksek kontrast seviyeleri elde edersiniz. Karartılmış pikseller kapalı pikseller olduğundan, güç açısından daha verimlidir.

Ne yazık ki, yeni varyant çok fazla gelişmiş donanım içermiyor gibi görünüyor. Ayrıca, söylentilere göre Dolby Atmos desteği olmadığı için ses deneyimi çok daha iyi olmayacak. 

Nintendo Switch OLED Oyun Konsolunun Fiyatı Ve Özellikleri Açıklandı

Nintendo Switch OLED Oyun Konsolunun Fiyatı Ve Özellikleri Açıklandı

Konsola yapılan bir diğer yeni ekleme, yeni LAN bağlantı noktasıdır. Bu, Switch'te çevrimiçi oyun oynayanlar için rahatlama sağlayacak güzel bir yükseltme olarak geliyor. 

Mevcut model, güvenilir yol olmayan Wi-Fi desteğine sahiptir. Yani masaüstünde oynuyorsanız, daha kararlı bir bağlantı elde etmek için planlanmış bir kabloyu kolayca takabilirsiniz. 

Nintendo Switch OLED, dahili depolamada orijinali de geliştirir. Nintendo Switch OLED, orijinal Switch modelindeki 32 GB'a kıyasla 64 GB depolama alanına sahiptir. 

Tabii ki, yine de bir microSD kart yuvası sunuyor. Ancak doğrudan 128 GB'a yükseltme bulunmamaktadır. Yeni konsolun microSD yuvası da az bir yükseltme alıyor. Daha modern görünümlü bir tasarım için yuvarlatılmış kenarlara sahiptir. 

Nintendo Switch OLED'in yeni beyaz renk şemasına uyan kirli beyaz renkte gelir. Bununla birlikte, siyah bir yuva ile klasik Neon Mavi/Kırmızı renk kombinasyonunda da mevcuttur.

Nintendo Switch OLED Oyun Konsolunun Fiyatı Ve Özellikleri Açıklandı

Yeni Nintendo Switch'de 4K Çözünürlük Bulunmuyor

Yeni varyantla ilgili en büyük hayal kırıklıklarından biri, 4K çözünürlük desteğiyle gelmemesidir.

Yeni varyant, tıpkı normal Switch gibi yalnızca 1080p ekran çözünürlüğü sunmaktadır. Görünüşe göre, bir Switch 2 çıkana kadar donanımda büyük güncellemeler görmeyeceğiz. Bu, önemli donanım yükseltmeleri bekleyenler için büyük bir hayal kırıklığı olarak gerçekleşecek.

Nintendo Switch OLED, 8 Ekim 2021'de satışa sunulacak. Fiyatlandırma konusunda cihaz 349,99 $+vergilere mal olacak.  Nintendo Switch Lite, 199,99 $+vergiye sahip fiyat etiketi ile daha ucuz varyanttır. Nintendo Switch OLED konsolun Ülkemizdeki fiyatın ne olacağı açıklanmadı.


Yazarın Diğer Yazıları

Galaxy S22: Snapdragon 895+ Ve 108MP Kamera Kullanacak! Önceki

Galaxy S22: Snapdragon 895+ Ve 108MP Kamera Kullanacak!

Vakit Ayırmaya Değer Az Bilinen 20 Dizi Sonraki

Vakit Ayırmaya Değer Az Bilinen 20 Dizi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.