OnePlus, gelecekteki akıllı telefonlarında önemli video iyileştirmeleri planlıyor

OnePlus, gelecekteki akıllı telefonlarında önemli video iyileştirmeleri planlıyor

OnePlus 2020 yılında lider olmak için kamera ve video kalitesini arttırma sözünü, New York'ta Open Ears Forum etkiniliğinde verdi.

Gitgide rekabetin koyulaştığı akıllı telefon pazarında büyük telefon üreticilerinin açıklamalarına göre, 2020 yılında akıllı telefon piyasasında büyük yeniliklerin olacağının sinyalini veriyorlar. Akıllı telefon piyasasının öne çıkan markalarından bir tanesi olan OnePlus, Bu ayın başlarında, New York'ta kullanıcılarından ürünleri hakkında geri bildirimlerini toplamak için planlanmış bir etkinlik olan Open Ears Forum'a(Açık Kulaklar Forumu'na) ev sahipliği yaptı.

OnePlus, gelecekteki akıllı telefonlarında önemli video iyileştirmeleri planlıyor

Bu sefer odak noktası akıllı telefon kamera ve video çekimlerinde, telefonların verdiği katile ve gelecekte ne gibi kamera teknolojileri olması üzerine soru cevap yöntemi ile müşterinden geri bildirim almak üzerine bir etkinlik yapıldı. Çeşitli derecelerde video deneyimi olan OnePlus kullanıcıları yoğun ilgi gösterdi.

OnePlus, yapılan etkinlikte Soru-Cevap oturumda firmaya sorulan tüm sorulara cevap vermeye çalıştı. OnePlus, mevcut ürünlerinde ve gelecek modellerde video kalitesini ve özelliklerini geliştirmeyi taahhüt etti. En önemli nokta ise, pozlama ve beyaz dengesi seviyelerini iyileştirme vaatleri, cilt tonu tutarlılığı ve çoklu kamera lens desteği idi.

OnePlus sorulan sorulara cevapları aşağıdaki gibidir;

 • Tüm kameralarda pozlama / renk / beyaz dengesi değişimi ve tutarlılığı, Tüm kameraları
  aynı pozlamaya sahip olacak şekilde ayarlamak, beyaz dengesi ilk önceliğimiz ve ana hedefimizdir.
 • Otomatik odak tutarlılığı
  Laboratuvarımızdaki OEF katılımcıları tarafından bildirilen sorunu yeniden üretemedik, ancak otomatik odaklama için hem donanım hem de yazılımda bir yükseltme 2020'de gelecek.
 • Cilt tonu tutarlılığı
  Cilt tonunun iyileştirilmesi en önemli önceliklerimizden biridir. Gelecekteki sistem güncellemeleri ile iyileşecektir.
 • Netlik: Netliğin tüm senaryolarda iyileştirilmesi gerekiyor
  Netlik ve gürültü arasındaki yeni dengeyi bulmaya çalışıyoruz.
 • Süper stabilizasyon: 4K kayıt desteği; Gürültüyü azaltmak ve düşük ışık kalitesini artırmak.
  Donanım konusunda  sınırlama vardır, ancak gelecekteki bazı cihazlarımızda 4K süper stabilizasyon desteklenecektir.
 • Dinamik aralık: Fotoğrafın aydınlık ve karanlık yüzeyleri arasındaki ışık farkının belirlediği dinamik aralık sorunlarını çözecek video HDR üzerinde çalışıyoruz.
 •  Video Çekim Modu Titrek
  Bu konuda çok fazla geri bildirim aldık ve bu sorunu azaltmak için titreşim giderici çözümler üzerinde çalışıyoruz.
 • Kaydırma yaparken ekran sorunu: Android telefonlarda kaydırma yaparken parmak sürükleme başlangıcıyla kaydırmaya başlaması arasında belirgin bir fark var., Oneplus konu ile ilgili 2020 yılında çalışmaları oluğunu söyledi.
 • Daha hızlı kamera
  Yine, bu 2020'deki ana hedeflerimizden biridir. Daha hızlı deklanşör, sistem, uygulama ve animasyondan güncellemeler gerektirir. Gelecekteki güncellemelerle sürekli iyileştirilecektir.
 • Objektif özellik paritesi: 1080P ve 4K, her üç objektifte de desteklenmeli ve kayıt sırasında objektifler arasında geçiş yapılmasına izin verilmelidir
 • Sınırlı 4K kayıt uzunluğu
  Genel performans dikkate alındığında, mevcut limiti değiştirmeyeceğiz, ancak gelecekte bunu optimize etmeye devam edeceğiz.
 • Tek elle kullanım: Özellikler için üst çubuğa ulaşmak ve Tek elle yakınlaştırma zordur; 
 • Bu bizim için çok önemli bir geri bildirim ve zaten tasarım ekibiyle çözümleri tartışıyoruz.
 • Video düzenleme
  Galeri uygulamamızın video araçlarını tamamen güncellemeyi planlıyoruz, böylece OEF sırasında istenen birçok özellik desteklenecek. Renk derecelendirme veya LUT seçenekleri için yakında haberlerimiz olacak.
 • Pro video modu
  Pro video modu, gündemde ki çalışmalarda mevcuttur, Yüksek önceliğimiz varsayılan video kalitesini ve deneyimini geliştirmektir.
 • Tele kamera kaydı için alan derinliği (optik)
  Bu özelliği zaten araştırıyoruz ve üzerinde çalışıyoruz ve mevcut kalite piyasaya sürülme standardımıza ulaşmadı.
 • Hızlandırılmış yakınlaştırma Hızlandırılmış
  için de benzer fikirlerimiz var, zaten gelecek ürün planındalar.
 • Ters kayıt videosu
   Videodaki ana odağımız, tüm kullanıcılar için temel kalite ve kullanıcı deneyimidir.
 • Gece videosu için gece modu
  Bu çok ilginç olduğuna inandığımız bir şey, zaten araştırıp üzerinde çalışıyoruz.
 • AR emojisi ve çıkartma kaydı
  Videoda AR için hala katil bir senaryo bulamadık. Zaten ilginç çıkartma özellikleri sunan bazı üçüncü taraf uygulamaları var, bu yüzden bu şimdilik büyük bir öncelik değil.
 • Sosyal medya modu: Doğrudan twitter'a, Instagram gibi sosyal medya ağlarında kırpma modunun olması,
   Üçüncü taraf uygulamalarındaki görüntü kalitesinin büyük önem taşıdığına ve daha yüksek önceliğe sahip olduğuna inanıyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz, bu özellikler görüntü kalitesinin iyileştirilmesinden sonra planlanıyor.
 • Işık boyama modu
  Dar bir kullanıcı senaryosu nedeniyle ışık boyama etkisini takip etmemeye karar veriyoruz.
 • Aynı anda 2 kamera kaydı: Geniş ve ultra geniş; arka ve ön kameralar için,
  Bu zaten mevcut platform ve kameralar tarafından destekleniyor, ancak bu özellikten tam olarak yararlanmak için kullanıcı sahnesini arıyoruz.

​OnePlus'dan talep edilenlerin listesi uzun, OnePlus mühendislerinin gerçekleştirmesi uzun bir zaman alacakmış gibi gözüküyor. Etkinlikte gerçekleşen güzel bir açıklama OnePlus geldi. Kullanıcıların talep ettiği isteklerin yerine getirileceğini, kullanıcıların isteklerini en üst seviyede değerlendireceklerini söylemesi, OnePlus kullanan ve kullanacak olacaklar için olumlu bir tablo çizmektedir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Japon devi Fujifilm yeni aynasız modeli X-T200'ü duyurdu. Önceki

Japon devi Fujifilm yeni aynasız modeli X-T200'ü duyurdu.

The Dirt gibi Netflix belgeseli yapılması gereken 10 grup Sonraki

The Dirt gibi Netflix belgeseli yapılması gereken 10 grup

Yorumlar

 • Ben Xiaomi marka telefon kullanıyorum ama kamera ve video noktasında eksiklikleri hissediyoruz bunların geliştirilmesi ciddi anlamda önemli ama yazınızda bahsettiğiniz gibi oneplus bu konuda gerçekten geliştirme yolunda gibi araştırmamdan ve yazınızdan oneplus'ın kalitesini bir kez daha anlamış oldum.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.