Qualcomm, Kendi Markalı Oyun Telefonunu Piyasaya Sürecek!

Qualcomm, Kendi Markalı Oyun Telefonunu Piyasaya Sürecek!

İşlemci devi olarak karşımıza çıkan Qualcomm firması, gücünü farklı alanlarda değerlendirmek istiyor. Bu konuda Asus ile işbirliği yapan şirket, yılsonuna kadar Gaming oyun telefonu piyasaya sürmeyi planlıyor.

Qualcomm, özellikle amiral gemisi sektöründe en iyi işlemci üreticilerinden biridir. Birkaç yıldır şirketin işlemci hızı çok hızlı büyüyor. Şu anda çoğu akıllı telefon markası, amiral gemisi akıllı telefonları için Qualcomm işlemcileri kullanıyor. Şirket bu güveni bildiği için, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle 2020 yılında rekabetin kendileri için üst seviyede olduğunu söyleyen şirket, çalışmalarını farklı alanlara da kaydırmış durumda. 

Gaming akıllı telefonları söz konusu olduğunda, yonga gereksinimi çok yüksektir. Çoğu oyun telefonu, endüstrinin mevcut amiral gemisi işlemcisini kullanır. Bu alanda en iyilerden biri olarak gösterilene Qualcomm, bu güveni hiçbir zaman boşa çıkarmamıştır.

Qualcomm, 1 Aralık'ta bir teknoloji zirvesi yapacağını duyurdu. Bu konferansta şirket, en son amiral gemisi işlemcisi olan, Snapdragon 875 işlemcisini resmi olarak piyasaya sürecek. 

Qualcomm, Kendi Markalı Oyun Telefonunu Piyasaya Sürecek!

Ancak, yonga seti üreticisi olarak önemli noktada olan şirket, akıllı telefon ürünleri alanına girmeyi planlıyor gibi görünüyor. DigiTimes'a göre Qualcomm, ilk akıllı telefonunu kendi markası altında piyasaya sürmek için Asus ile işbirliği yapacak.

Raporlara göre Qualcomm, bu oyun telefonunu 2020'nin sonundan önce piyasaya sürmeyi planlıyor. Akıllı telefon, Snapdragon 875 işlemci ile donatılacak (henüz piyasaya çıkmadı). 

Şirketin işbirliği yapmak amacıyla, Asus firmasını seçmesi gayet normal olduğu bildirildi. Qualcomm'un oyun telefonlarına olan ilgisi göz önüne alındığında, Asus sektördeki en iyilerden biri olarak ön plana çıkıyor. Asus şu anda ROG serisindeki en sağlam oyun akıllı telefonlarından birine sahiptir.

Bu son rapor doğruysa, Qualcomm Snapdragon 875 işlemciyi kendi ürünlerinde kullanmayı seçebilir. Ne yazık ki, Qualcomm'un ilk akıllı telefonlarıyla ilgili çok fazla bilgi yok. Şu an itibari ile Qualcomm model bir akıllı telefon, karşımıza sızıntı olarak çıkıyor.

Ayrıca @Roland Quandt, yakında çıkacak Qualcomm Snapdragon 875G yongasının bir Plus modeline sahip olduğunu bildirdi. Ayrıca kod adı “Cedros” olan bir Snapdragon 775G/SM7350 yongasının da tanıtımı yapılacak.

Önceki rutine kıyasla (Plus sürümü, CPU ve GPU saat hızlarını biraz artırır, bu da küçük bir performans iyileştirmesine neden olacağı bildirildi), yükseltme oranı daha da büyük olacaktır. Dolayısıyla, Qualcomm'un oyunlara odaklanan amiral gemisi yongalarının özel sürümlerini yayınlamaya başlayabileceğini düşünmek için her neden var.

İşlemci devi Qualcomm, piyasaya süreceği amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 875'in, Cortex-X1 süper çekirdek ve Cortex-A78 çekirdeğinin kombinasyonunu ilk kez tanıtabilir. 

Yeni tasarlanan X1 çekirdeği, sırasıyla A77 ve A78'den %30 ve %23 daha yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Ayrıca makine öğrenimi yeteneği de A78'inkinden daha yüksektir. Eklentilere veda ederek 5G ana bandını Qualcomm'un amiral gemisi platformuna ilk kez entegre etmesini bekliyoruz.


Yazarın Diğer Yazıları

Bu hallerini hiç hatırlamadığınız ünlü oyuncular Önceki

Bu hallerini hiç hatırlamadığınız ünlü oyuncular

Oppo 2021'de Üçüncü Akıllı Telefon Markası Olacak! Sonraki

Oppo 2021'de Üçüncü Akıllı Telefon Markası Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.