Realme, Dünya'nın İlk SLED Akıllı TV'sini Sunacak!

Realme, Dünya'nın İlk SLED Akıllı TV'sini Sunacak!

Realme firması yakında; 55 inç boyutunda, SLED teknolojisine sahip, 4K akıllı TV'sini piyasaya sürecek. Realme, SLED teknolojisini dünyada ilk kullanan firma unvanını da almış olacak!

Realme iki yıl önce, Oppo'nun alt markası olarak teknolojisi piyasasında yerini aldı. Şirket, iki yıl içinde olması gerekenden daha fazla büyüdü ve rekabetçi akıllı telefonlar üretmeye başladı. Realme, kısa sürede sektördeki en önemli akıllı telefon markalarından biri haline geldi. 

Realme markası gitgide büyüyor ve şirket artık akıllı telefonlardan fazlasını sunuyor. Bir yaşam tarzı markası olarak Realme, giyilebilir cihazlar yanında TWS cihazları da üretiyor. Realme kısa süre önce akıllı TV pazarına girdiğini açıkladı. Şirket, Asya'da rekabetçi fiyatlarla bir dizi akıllı TV çıkardı. Şirket bugün akıllı TV dünyasında önemli bir adım atıyor.

Realme Dünyanın İlk <a href='/sled/'>SLED</a> Akıllı TV'sini Sundu!

Realme, Dünya'nın İlk SLED Akıllı TV'sini Sunacak!

25 Eylül'de Realme, dünyanın ilk SLED 4K akıllı TV'sini duyurdu.  Sonuçta, TV henüz satışa çıkmaya hazır değil. Buna rağmen Realme, premium QLED (Quantum Dot) teknolojisine göre uygun bir alternatif olabileceğinden, SLED TV üreteceğini açıkladı.

Realme'nin SLED teknolojisi, 55 inçlik bir TV olarak pazara girecek. Yeni panel, NTSC renk spektrumunun %100'ünden biraz fazlasını, tam olarak %108'ini sunacak. Ancak teknoloji aşırı mavi ışığı kontrol altında tutacaktır. 

SLED Teknolojisi Ne Getiriyor?

Yeni SLED teknolojisi eski LCD formülünü yeniden canlandırıyor. En büyük yenilik, paneli aydınlatmanın yeni bir yolundan geliyor. Normal LCD monitörler, RGB filtrelerinden geçen beyaz bir arka ışığa sahiptir. SLED ile arka ışık tek renk değilde, üçlü renk seçeneği oluşturmak için Kırmızı, Yeşil ve Mavi LED'lerden yararlanacaktır. Her durumda, bu panel hala LCD kategorisinin altında yer alıyor. 

SLED Teknolojisi Nedir?

 Teknoloji ayrıca, piyasada trend olan normal QLED teknolojisine göre bir alternatif sunuyor. Quantum Dot teknolojisi, mavi arka ışığı kullanır ve bu ışığı absorbe etmek ve kırmızı veya yeşil renkleri yeniden üretmek için kuantum noktaları kullanır. LCD katmanları, motorun her pikselden geçen ışık miktarını kontrol etmesine yardımcı olur.

Elbette, SLED'in amacı sadece temel renk reprodüksiyonu sağlamak değil, aynı zamanda her biri için daha iyi bir renk doğruluğu sağlamaktır. Teknoloji daha geniş bir renk yelpazesi sunar ve aynı zamanda görüntü kalitesini iyileştirmeye çalışır.

Realme Dünyanın İlk SLED Akıllı TV'sini Sundu!

Realme'ye göre, SLED teknolojisi QLED'te göre daha ekonomik ve daha verimli bir teknoloji olarak geliyor. Şirket bu nedenle QLED yolunu takip etmek istemiyor. Samsung ve hatta OnePlus gibi diğer şirketler birçok pazarda zaten QLED panelleri sunuyor. 

Şirket bunca rekabetçi teknolojisi firması varken QLED ile şansını denemek yerine, Dünya'da tanınmamış ve kullanılmamış SLED teknoloji ile müşterilerinin karşısına çıkmak istiyor. Yeni TV'yi yakın zamanda global piyasada göreceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Korku filmlerindeki çocuk oyuncular bugün nasıl görünüyorlar? Önceki

Korku filmlerindeki çocuk oyuncular bugün nasıl görünüyorlar?

Xiaomi, MIUI 13 Yazılım Güncellemesinin İlk Videosunu Yayınladı Sonraki

Xiaomi, MIUI 13 Yazılım Güncellemesinin İlk Videosunu Yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.