Realme; Madhav Sheth'i Yeni Başkan Olarak Atadı

Realme; Madhav Sheth'i Yeni Başkan Olarak Atadı

Realme şirketinde, önemli projeler gerçekleştiren Madhav Sheth'i firmanın Uluslararası Başkanı olarak atadığını duyurdu. Sheth, doğrudan şirketin kurucusu Sky Li'ye rapor vereceği bildirildi.

Büyük teknoloji firmalarında, kendilerini daha ileri taşıyacak üst düzey kademe değişimi her zaman olur. Şimdi de Çinli Realme firması yeni bir üst düzey yönetici değişimine gitti.

Realme cuma günü yaptığı açıklamada, firma için önemli görevlerde bulunmuş ve kendini ispatlamış Madhav Sheth'ı şirketin Uluslararası İş Birimi Başkanı olarak atandığını duyurdu. 

Sheth halihazırda Realme Başkan Yardımcısı ve Realme Hindistan, Avrupa ve Latin Amerika Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, Sheth'in yeni ataması ile birlikte artık firmanın Ceo'su, Başkan Yardımcısı ve Realme Uluslararası İş Birimi Başkanı olacağı belirtildi.

Realme, Sheth'in Realme'nin uluslararası ticari faaliyetinden tamamen sorumlu olacağını ve doğrudan Realme'nin kurucusu Sky Li'ye rapor vereceği bildirildi.

Realme; Madhav Sheth'i Yeni Başkan Olarak Atadı

Şirket'in kurucusu Li, Madhav'ın geçmişte Realme'nin global işinin gelişimine muazzam katkılarda bulunduğunu söyledi. "Gelecekte Madhav'ın Realme'yi yeni atılımlar yapmasına ve Realme'nin ürünlerini ileri teknolojilere ve trend belirleyen tasarımlara sahip dünya çapında daha fazla gence ulaştıracağına tamamen inanıyoruz."

Sheth ayrıca Realme'nin Afrika, Asya Pasifik (Çin anakarası hariç), Orta ve Doğu Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Batı Avrupa'daki ticari operasyonlarından da sorumlu olacak.

Resmî açıklamada, "Madhav'ın stratejik vizyonu ve keskin pazar zekası tarafından yönetilen Realme, küresel bölgelerdeki tüketicilere ileri teknoloji ve trend belirleyici tasarım getirecek" dedi.

Sheth'in Realme Hindistan ve Avrupa Ceo'su olarak görev süresi boyunca, ekibi Realme'nin Hindistan ve Avrupa pazarlarındaki varlığını artırmaya yönlendirdiğini söyledi. 

Açıklamada, "Madhav Sheth'in akıllı telefon endüstrisinde Hindistan'dan dünyaya gelen ilk Hintli Global Ceo olarak ortaya çıkmasıyla önemli bir kilometre taşını işaret ediyor" dedi.

Realme; Madhav Sheth'i Yeni Başkan Olarak Atadı

Madhav Sheth ve Sky Li'nin yolları ilk olarak 2018 yılında kesişti. Li, Realme kurarken yanında olan Madhav Sheth'e çok güveniyor.

Realme, pazardaki yolculuğuna ilk olarak Oppo'nun alt markası olarak, orta sınıf ve bütçe dostu cihazlar sunmaya başladı. Şirket yenilikçi modeller sunması ile hızlı bir şekilde büyümeye başladı. 

Örneğin Realme X, açılır kamera ve çerçevesiz ekranla gelen ilk orta sınıf akıllı telefondu. Bu sadece amiral gemisi akıllı telefonlar arasında görülebilen bir şeydi. 

Realme sonraki yıllarda büyüdü ve Oppo, OnePlus ve Vivo'nun arkasındaki Çinli holding olan BBK Group bünyesinde kendine yer buldu. Realme, günümüzde Realme GT serisi altındaki amiral gemisi cihazlarıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

Şirket hedefi, 2022'nin sonuna kadar 100 milyon akıllı telefon daha göndererek hedeflerine ulaşmak, aynı zamanda 2023 takvim yılını hatasız olarak planlamak olduğu bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Redmi Note 11, Note 11 Pro ve Note 11 Pro+ Özelikleri Açıklandı Önceki

Redmi Note 11, Note 11 Pro ve Note 11 Pro+ Özelikleri Açıklandı

Valheim'e Yeni Bir Harita Güncellemesi Geliyor Sonraki

Valheim'e Yeni Bir Harita Güncellemesi Geliyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.