Redmi Smart TV X: Adından Söz Ettirecek Özellikler Getiriyor

Redmi Smart TV X: Adından Söz Ettirecek Özellikler Getiriyor

Xiaomi tarafından piyasaya sürülen Redmi Smart TV ailesine yeni bir üye daha katılıyor. Şirket'in daha fazla yeni teknolojiyi bünyesinde barındıracak, Redmi Smart TV X 2022 yılında piyasaya da yerini alacak.

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı TV alanında yaptığı atılımların meyvesini toplamaya başladığını açıkladı. Şirket, resmi olarak Redmi Smart TV X 2022'nin 20 Ekim'de duyurulacağını bildirdi.

Şirket ayrıca, yaklaşan büyük ekran ürünü hakkında, kusursuz bir gelişime sahip bir akıllı TV olacağını söyledi.

Xiaomi Group'un kıdemli başkan yardımcısı ve satın alma komitesi başkanı Zhang Feng, Akıllı Redmi TV'nin en büyük rakibinin ürünün kendisi olduğunu söyledi. 

Ayrıca “MEMC ve metal tam ekranların yaygınlaşmasının ardından Redmi Smart TV X 2022'de hangi atılımları görmek istiyorsunuz?” diye sordu.

Redmi Smart TV X: Adından Söz Ettirecek Özellikler Getiriyor

Redmi Smart TV X'in Özellikleri

Mayıs 2020'de Redmi Smart TV X serisi resmi olarak piyasaya sürüldü. Yeni ürün, genç müşteriler için hafif bir amiral gemisi akıllı TV olarak konumlandırıldı. 

Akıllı TV, metal bir çerçeve ve minimalist bir tam ekran tasarımı benimsedi. Akıllı TV'nin ekran-gövde oranı %97 kadar yükseltildi. Başlangıçta, yalnızca 55 inçlik bir model kullanıcılara sunuldu. 

Yapılandırma açısından Redmi Smart TV X, 2GB+32GB depolama alanına sahiptir ve Dolby sesini destekleyecek gücü beraberinde getirdi.

Tüm sistem, MEMC hareket kompanzasyon teknolojisi + 60Hz akıllı algoritma kompanzasyonu ile standart olarak gelir. Ayrıca, 10 metre içinde uzak alan sesini destekleyen 8 birimli bir subwoofer ses sistemine sahiptir. 

Akıllı TV, dört video platformu sunar ve 2000'den fazla cihaz bağlantısını destekler. Yerleşik Xiao Ai sesli asistanı, etkileşimi çok daha kolay hale getirir.

Redmi Smart TV X: Adından Söz Ettirecek Özellikler Getiriyor

MEMC Teknolojisi Nedir?

MEMC teknolojisi; Hareket Tahmini, Hareket Telafisi anlamına gelir. Ancak, bu teknoloji bir dizi nedenden dolayı çok hızlı popüler hale geliyor. 

Düşük video kareleri nedeniyle hızlı hareket eden nesneleri yüksek ayrıntılarla yakalamak normal TV'ler için büyük bir sorundur. 

Böylece MEMC, filmler ve videolar için yapay olarak ek çerçeveler oluşturmayı mümkün kıldı. Bir film 30 fps'de gelirse 60 hatta 120 fps'de izlenebilir.

Yaklaşan Redmi Smart TV X 2022'ye geri dönersek, genç müşterileri de hedefleyeceğini tahmin etmek zor değildir. Şirket bu teknolojide, fiyat-performans konusuna önem vereceği biliniyor.

Cihaz özellikle müşterilerine, ekran çözünürlüğü ve donanımsal yeterlilik konusunda destek verecek boyutta olacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Nvidia ekran kartlarına gelen madencilik sınırlaması aşıldı Önceki

Nvidia ekran kartlarına gelen madencilik sınırlaması aşıldı

Google ve Twitter, Canlı Haber Konusunda Ortak Çalışacak! Sonraki

Google ve Twitter, Canlı Haber Konusunda Ortak Çalışacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.