Samsung Birçok Cihazına, One UI 3.0 Güncellemesini Getirecek!

Samsung Birçok Cihazına, One UI 3.0 Güncellemesini Getirecek!

Samsung, Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesini 90'na yakın akıllı telefon ve tabletine getireceği bildirildi. Gelin hep birlikte, One UI 3.0 güncellemesi hangi cihazlara neler getirecek inceleyelim!

Samsung, akıllı telefon alanında birden çok model yapan büyük bir teknoloji firmasıdır. Şirket giriş seviyesinden tutunda, amiral gemisi modellerine kadar birçok çeşit akıllı telefonu kullanıcıları sunuyor.

Samsung bunca cihazı piyasaya sürmesinin yanında yazılım alanında da desteğini eksik etmiyor. Şirket kendi yazılımı olan One UI 3.0'ı çok yakında tanıtacağını açıklamıştı. Şimdide Android 11 tabanlı One UI 3.0 adlı yazılımı alacak, 90 kadar akıllı telefon ve tablet modeli açıkladı.

One UI yazılım güncellemesini kısaca anlatmak gerekirse; Samsung firmasının Android tabanlı cihazları için geliştirilen bir yazılım sistemidir. Bu yazılım sistemi, büyük ekranlı akıllı telefon kullanımını kolaylaştırmak için tasarlandı. Samsung, ilk olarak 2018 yılında yapılan “Geliştiriciler Konferansında” bu ürün tanıtılmıştır. Şirket ilk olarak firmware güncellemesinin bir parçası olarak Android Pie tabanında kendi cihazlarında sunmaya başladı.

Samsung ayrıca bu güncellemeyi devamlı olarak geliştirdi. Özellikle daha fazla netlik sağlamak amacıyla, kullanıcı arayüzünde mevcut olan bazı öğleri, kişilerin telefonunda mevcut olan renklerle eşleştirecek şekilde düzenledi. Samsung 2019 yılında gerçekleştirilen geliştirciler konferansında Galaxy S10 serisi cihazlar, Galaxy Buds ve Katlanabilir olarak tabir edilen son model Galaxy Fold cihazlarına getirdiğini açıkladı.

Şirket son olarak bu yazılım güncellemesinin One UI 2.5'ini Galaxy Note 20 serisi cihazlarda tanıttı. Daha sonra Samsung bu güncellemeyi Galaxy S20 ve daha eski cihazlar için sağlayacağını açıkladı. Şirket One UI 2.5 ile genel bir değişiklik getirmedi. Sadece, kamera, navigasyon gibi kısa bazlı bir yenilik cetveli sundu. Samsung şimdi ONE UI 3.0 ile büyük bir güncelleme cetveli oluşturacağını açıkladı.

Samsung Birçok Cihazına, One UI 3.0 Güncellemesini Getirecek!

Samsung birçok Cihazına, One UI 3.0 Güncellemesi Verecek!

Şirket yeni güncellemede, müzik ve video kontrol sistemlerini geliştireceğini açıklamıştı. YouTube veya Spotify gibi müzik platformları arasında seri kaydırma yapacağı bildirildi. Ayrıca yeni sürüm ile bildirim paneli daha kullanışlı ve özgün hale gelecek. Telefon kilitli olsa dahi, ekrana bir bakışta daha fazla bilgiye daha hızlı bir şekilde ulaşmanız sağlanacak. Şirketin katlanabilir olarak tabir edilen son model cihazlarında dinamik kilit ekranı getireceğini açıkladı.

Samsung cihazlarda ekranı her açtığınızda, duvar kağıdı değişecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Ayrıca bu sürüm sayesinde hareketli duvar resimleri oluşturabilir ve SPen ile istediğiniz özgünlükte çizimler yapabilirsiniz. Son olarakta, One UI 3.0 sürümü, video konferans görüşmelerinizde ekranı tam boyuta getirecek yeni bir güncelleme alacaktır.

Ayrıca şirket One UI 3.0 güncellemesi gelecek akıllı cihazlar gün yüzüne çıktı. Listede; Galaxy S20, Galaxy Note 20, Galaxy S20 FE, Galaxy Fold, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 10, Galaxy S10 and Galaxy Tab S7 serisi akıllı telefonlar gibi popüler cihazlar da dahildir. Ayrıca, Galaxy A01, Galaxy A01 Core gibi giriş seviyesi telefonların yanı sıra, Galaxy A40, Galaxy A30, Galaxy A80, Galaxy A51, Galaxy A51 5G, Galaxy A90 5G ve birkaç Galaxy M dahil olmak üzere birkaç orta sınıf akıllı telefonu da listede dikkat çekmektedir.

Samsung Birçok Cihazına, One UI 3.0 Güncellemesini Getirecek!

Samsung, Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesinin planlandığı cihazların listesini henüz resmi olarak açıklamadığı için; şuan yayınlanan liste tarafımıza ulaşan en güncel bilgi olarak karşımıza çıkmaktadır.


Yazarın Diğer Yazıları

Jason Momoa: Game of Thrones'dan Sonra “Borç İçinde” Kaldım Önceki

Jason Momoa: Game of Thrones'dan Sonra “Borç İçinde” Kaldım

Rollerinde Tamamen Kaybolan 20 Oyuncu Sonraki

Rollerinde Tamamen Kaybolan 20 Oyuncu

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.