Samsung Galaxy A82'nin Tasarımı Ve Özellikleri Günyüzü'ne Çıktı

Samsung Galaxy A82'nin Tasarımı Ve Özellikleri Günyüzü'ne Çıktı

Samsung firmasının orta segment alanında piyasaya sürmeyi düşündüğü Galaxy A82 adlı cihazın tasarımı ve teknik özellikleri Google Play Console'de görünmeye başladı. Cihaz, daha önce GeekBench üzerinde görüntülenmişti.

Son gelen raporlarda, Samsung firmasının Galaxy A82 akıllı telefon üzerinde çalıştığı bildirildi. Cihaz hakkında birçok sızıntı ortaya çıkmış ve en son olarak, Geekbench kıyaslama sitesinde ve Bluetooth SIG otoritesinin veritabanında Galaxy A82 ortaya çıkmıştı.

Şimdi bu yeni akıllı telefon, ön tasarımını ve birkaç yeni özelliğini ile Google Play Console veri tabanında ortaya çıktı. Cihaz hakkında bazı yeni bilgiler de Google Play Console sayesinde elimize ulaşmış oldu.

Galaxy A82'nin, 2019'da yukarı kayar döner kamera tasarımıyla piyasaya sürülen Galaxy A80'in yerini alması bekleniyordu. Galaxy A82 hakkında daha önceden belirtildiğinin aksine, delikli bir kamera ekrana sahip olduğunu gösteriliyor. Yani cihazın beklenildiği gibi kayar döner ekranlı kamera ile gelmeyeceği görsellerden belli oluyor.

Samsung Galaxy A82'nin Tasarımı Ve Özellikleri Günyüzü'ne Çıktı

Samsung Galaxy A82'nin Tasarımı Ve Özellikleri Günyüzü'ne Çıktı

Google Play Console'nin veritabınında yayınlanan listede, Galaxy A82'nin Qualcomm'un SM8150P yonga setinden güç aldığını ortaya koyuyor. Bu model numarası, A82'nin Snapdragon 855+ yonga seti ile birlikte geleceğinin göstergesidir. Geekbench yayınlanan listede cihazın 4 GB RAM kapasitesine sahip olduğu bildirildi. Ayrıca, 6 GB RAM varyantınında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Samsung Galaxy A82'ye dışarıdan bakıldığında, yeni ürün daha önce sunulan Galaxy A52 ve A72'den pek farklı olmayacağı söyleniyor. Cihaz, 1080 x 2400 piksel ekran çözünürlüğünü kullanıcılarına sunacağı ve 450 ppi ekran yoğunluğunu destekleyeceği bildiriliyor. 

Samsung Galaxy A82'nin Tasarımı Ve Özellikleri Günyüzü'ne Çıktı

Galaxy A82'nin OLED panel ile birlikte geleceği, IP67 seltifikası sayesinde toz ve nem'den korunacağı, en az 4500 mAh kapasiteli batarya'ya ve en az 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı söyleniyor. Cihaz, Android 11 önceden yüklenmiş olarak geleceği de söyleniyor. Bluetooth SIG listesine göre Galaxy A82 cihazın, Bluetooth 5.0 desteği taşıdığı ortaya çıkarmıştı.

Yakın tarihli bir raporda akıllı telefonun, bir Sony IMX686 64 megapiksel birincil kameraya sahip olacağını bildirilmişti. Telefonun 2021 ortalarında piyasaya çıkması beklenirken lansman tarihi hakkında yeni bir bilgi bulunmuyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Android Telefonunuzu Daha Az Sinir Bozucu Yapmanın 9 Kolay Yolu Önceki

Android Telefonunuzu Daha Az Sinir Bozucu Yapmanın 9 Kolay Yolu

OnePlus, Akıllı TV'ler İçin Tak-Çalıştır Web Kamera Geliştirdi Sonraki

OnePlus, Akıllı TV'ler İçin Tak-Çalıştır Web Kamera Geliştirdi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.