Samsung, Galaxy Note Serisinin Üretimini Bitirebilir


Samsung tarafından üretilen akıllı telefon Galaxy Note serisi hakkında gelen bilgiye göre, bu modelin üretimi bitebilir. Yerine, Galaxy S serisi ve Katlanabilir Galaxy Z Fold serisi S-Pen ile gelebilir.

Samsung firması için amiral gemisi akıllı telefon deyince aklımıza gelen iki farklı model vardır. Bunlar Galaxy Note serisi ve Galaxy S serisi akıllı telefonlardır.

Galaxy S ve Note serisi arasındaki en önemli fark, üretkenlik tarafına daha fazla odaklandığı için S-Pen'in Note serisine eklenmesidir. Galaxy Note serisi akıllı telefonlar 2011 yılında hayatımıza girmişti. O zamandan beri seri birçok kişi tarafından sevildi ve tercih edildi. Özellikle S-Pen kalemi her kullanıcının ilgi odağı oldu. Ve birçok kişi S-Pen kalemin gelişimini izlemek için bu akıllı telefonu tercih etti.

Görünüşe göre Samsung, 2021 yılı için amiral gemisi akıllı telefonlarını önemli ölçüde yenilemeye çalışıyor. Gelen haberlere göre Samsung firması, Galaxy Note serisini tamamen terk etmeyi planlıyor. Önümüzdeki sene Galaxy Note serisi hayatımızdan tamamen çıkmış olabilir. Yerine, Galaxy S serisi ve Galaxy Z Fold alabilir. 

Samsung, 2021'de <a href='/galaxy/'>Galaxy</a> Note serisine veda edebilir!

Samsung, 2021'de Galaxy Note serisine veda edebilir!

Bu rapor, SamMobile tarafından hazırlanmıştır. Rapora göre Samsung, önümüzdeki yıl Galaxy Note serisinden vazgeçmeyi planlıyor. Sonuç olarak, S-Pen'in yeni nesil Galaxy S21 Ultra akıllı telefona dâhil etmek istiyor.

Bu, Galaxy S serisinin sonunda S-Pen'i destekleyeceği anlamına geliyor. Rapor ayrıca, S-Pen'in yalnızca Galaxy S21 Ultra olarak adlandırılması gereken Galaxy S21'in üst düzey sürümüne geleceğini de ekliyor. Samsung S serisinde, Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere üç cihaz halinde görebiliriz.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy/'>Galaxy</a> Note Serisinin Üretimini Bitirebilir

Samsung, Galaxy Note Serisinin Üretimini Bitirebilir

Galaxy Note serisinin üretimi bittiğinde, Samsung'un odaklanmak için yalnızca iki amiral gemisi serisi olacak. Bunlar, Galaxy S serisi ve katlanabilir cihazı Galaxy Z Fold olacaktır. 

Güney Koreli şirketin S-Pen desteğini yeni Galaxy Z Fold katlanabilir modele getirdiğini görebiliriz. Bu yeni hareket, potansiyel alıcılara katlanabilir bir telefon alırlarsa biraz daha fazlasını sahip olacağı anlamına geliyor.

Bununla birlikte, uzun ikonik Galaxy Note serisini ve yeni katılan katlanabilir cihazları doğrudan karşılaştırmak şuan için imkânsız olacaktır.

Katlanabilir akıllı telefonlar bir sonraki nesil için önemli bir durum olsa da, Note ve S serisiyle karşılaştırırsak, talep düşük seviyede kalmaktadır. 

Farkında olmayanlar için Samsung, her yıl Galaxy Note cihazlarının yaklaşık 10 milyon birim üretiyor. 

Aynı durum Ultra İnce Cam kullanan katlanabilir cihazlarda kesinlikle geçerli değildir. Samsung katlanabilir akıllı telefonlar şu anda, 600.000 UTG paneli üretme kapasitesine sahiptir. 

Akıllı telefon üreticisi, bu rakamları bu yılın sonuna kadar 1 milyon panele çıkarmayı planlıyor. Bu gerçekleşse bile, rakamlar Note serisine yakın olmayacaktır. Bununla birlikte, markanın popüler Galaxy Note serisini terk edip etmediğini görmek ilginç olurdu.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Motorola Razr 5G'nin Tasarımında Farklılık Olacak mı?

Sonraki

Pixel 5 hakkındaki olumsuz söylentiler artıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.