Samsung Galaxy S21 Serisinde, Şarj Cihazı veya Kulaklık Olmayacak!


Apple firması iPhone 12 serisini piyasaya sürerken, kutu içerisinde şarj cihazını ve kulaklığı dahil etmedi. Bu durumu Samsung firması içinde örnek olduğu ve gelecekte piyasaya süreceği Galaxy S21 serisinde, şarj cihazı veya kulaklığı kutu içerisinde yer vermeyeceği söylendi.

Apple firmasının yakın zamanda piyasaya sürdüğü, amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 12 serisinde kulaklık ve şarj cihazı olmayacağını açıklamış ve piyasaya bu şekilde sunmuştur. Şirket ticaretleştirme amacıyla artık kulaklık ve şarj teknolojisini kullanıcılarına belli bir ücret karşılığında satacaktır. Tabi bu durum iPhone 12 alacak olanlar için bir engel olmayacak gibi duruyor.

Apple bu kararı alırken, hem kulaklık hemde şarj teknolojisini daha iyi bir şekilde geliştirmek ve fiyat konusunda daha makul olmak için yaptığını söylüyor. Uzmanların söylemesine göre şirketin asıl amacı her geçen gün kar marjını artırmak olduğudur.

Samsung Galaxy S21 Serisinde, Şarj Cihazı veya Kulaklık Olmayacak!

Apple'dan sonra, şimdi de Samsung aynı yolu izleyeceği söyleniyor. Bazı Kore teknoloji bloglarına göre Samsung, Galaxy S21 kutusunda şarj cihazı bulunmayacağı ve gelecekteki cihazları içinde aynı durum söz konusu olacağı bildidildi. Bununla birlikte, yakın zamanda 3C Sertifikasyonunda Galaxy S21 şarj cihazı görüldü.

Samsung'un önümüzdeki yılın başlarında Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra gibi amiral gemisi cihazlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Üç telefon da çeşitli sertifika listelerinde görünmeye başladı.

Koreli teknoloji devi, akıllı telefonlarını piyasaya sürerken kutu içerisinde şarj cihazıyla birlikte kulaklıkta sunuyor. Eğer Samsung firması Apple yolundan giderse, bu domino etkisi yaratarak birçok akıllı telefon geliştiricisi bu durumu izleyebilir. Çünkü, şarj cihazı ve kulaklık akıllı telefon için fiyat attıran bir etkendir. Kullanıcılar daha makul olacağını düşünürse, bu durumu hızlı bir şekilde kabul edebilir.

Samsung Galaxy S21 Serisi Hakkında Gelen Diğer Bilgiler

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy-s21/'>Galaxy S21</a> Serisi Hakkında Gelen Bilgiler

Geekbench test sitesinde yayınlanan bilgiye göre; Galaxy S21 serisi, ABD ve Çin'de Qualcomm Snapdragon 875 işlemci'ye sahip olacak. Diğer pazarlar için, Samsung'un kendi ürünü olan Exynos 2100 işlemcini kullanacağı bildirildi.

Samsung firmasının dah üst segmenti olan Galaxy S21 Ultra, 6.8 inçlik Dinamik AMOLED 2X ekrana ev sahipliği yapacak. Arka tarafta 108MP birincil kamera sahip olacağı ve daha kaliteli selfie ve görüntülü sohbet için 40MP ön kamera olacak. Yeni nesil amiral gemileri, kutudan çıkar çıkmaz Android 11 tabanlı One UI 3.0 sistemine sahip olacak.

Son zamanlarda SM-G996B model numaralı Galaxy S21 Ultra da GeekBench'te görüntülendi. Telefon, yukarıda listelenenlere benzer özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, Galaxy S21 Ultra, Geekbench üzerinde tek çekirdekli testte 1039 puan ve çok çekirdekli testte 3060 puan aldı.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Sizi tüm zorlukların üstesinden gelmeye motive edecek 50 inanılmaz film

Sonraki

Android'den iPhone'a nasıl geçilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.