Samsung Galaxy S22'nin Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S22'nin Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung firması tarafından piyasaya sürülen, Galaxy S serisi amiral gemisi cihazların üstün özellikli serisi, Galaxy S22 yakın zamanda piyasada yerini alacak. Akıllı telefon ayrıca, Android 12 güncellemesi alacak ilk Samsung cihaz olacağı açıklandı.

Samsung firması tarafından piyasaya sürülen amiral gemisi Galaxy S21 serisi cihazların, satış grafikleri firma için hayal kırıklığı oldu. Galaxy S21 serisi cihazlar, Galaxy S10 serisindeki cihazlar kadar kolay bir şekilde satılmadı.

Samsung bu durum karşısında, kullanıcılarının sadakatini geri kazanacak yeni bir çalışma yaptığını açıkladı. Şirket kendini ilk olarak işlemci konusunda geliştireceğini ve en önemli satış özelliklerinden birinin AMD grafikli Exynos 2200 yongası olacağını açıkladı.

Gelen haberlerde, Samsung Galaxy S22'nin üç çekirdekli geliştirilmiş bir çözüm oluşturacak. Sırasıyla bunlar, birincisi 2,9 GHz saat frekansına sahip süper güçlü Cortex-X2 çekirdeği için tahsis edilecek, ikincisi 2,8 GHz'e hız aşırtmalı üçlü çekirdek ve üçüncü blok - 2.2 GHz frekanslı bir dörtlü çekirdek işlemci olacak.

AMD'nin grafik alt sistemi saat hızı 1250 MHz olacak. Ancak bu Galaxy S22 Ultra için geçerli olacağı biliniyor. Diğer cihazlar için daha basit bir sistem kullanabilir.

Samsung Galaxy S22'nin Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S22'nin Üstün Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan 50MP ISOCELL GN5 sensörünün; Galaxy S22 ve Galaxy S22+'ın arka kamerasında ana sensör olarak görev yapacak. Akıllı telefon, 4'ü 1 arada piksel gruplaması kullanılacak ve orijinal görüntü 12,5 megapiksel olabilecek.

Samsung Galaxy S22 Ultra, 45W hızlı şarjı cihazı ile birlikte gelecek. Galaxy S22 serisinin tüm modellerinin, artırılmış yenileme hızına sahip OLED paneller alacak.

Cihaz, Android 12 tabanlı tescilli One UI 4 güncellemesine sahip olacak. Ayrıca cihazlar en az, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanını kullanıcılarına sunacak.

Samsung Galaxy S22'nin Özellikleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S22 Android 12 Güncellemesine Sahip Olacak!

Google firmasının 4 Ekim'de, Android 12 kararlı sürümünü yayınlaması bekleniyor. Google Pixel cihazları da dahil olmak üzere bir dizi akıllı telefon, bir süredir işletim sisteminin test sürümlerini alıyor. 

Daha önce, Android 12 güncellemesinin Beta testlerinde Samsung cihazlar bulunmuyordu.

Güney Koreli şirket yakın bir zamanda, Android 12 tabanlı One UI 4'ün beta testini başladığını açıkladı. Android 12 güncellemesine, Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra serisi cihazlar sahip olacak.

Ayrıca Samsung firmasının kendi yazılımı olan One UI 4, önceki sürümlerine kıyasla büyük değişiklikler geçirdi.

One UI 4 güncellemesi; tonlarca yeni görünüm, ana ekran için yeni yapılandırma seçenekleri, yenilenmiş simgeler, yeni bildirim tasarımları, yeniden boyutlandırılabilir widget'lar, yeni AR ifadeleri gibi birçok yeniliği beraberinde getirdi.


Yazarın Diğer Yazıları

MIUI 12.5 Geliştirilmiş Sürümü Alacak Xiaomi Cihazlar Açıklandı Önceki

MIUI 12.5 Geliştirilmiş Sürümü Alacak Xiaomi Cihazlar Açıklandı

Apple'ın iPhone 13 Serisinde Açıklamadığı Gizli Özellikleri Sonraki

Apple'ın iPhone 13 Serisinde Açıklamadığı Gizli Özellikleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.