Samsung, Galaxy Watch 4'e Gelecek Yeni Güncellemeleri Duyurdu

Samsung, Galaxy Watch 4'e Gelecek Yeni Güncellemeleri Duyurdu

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğini çarşamba günü gerçekleştirdi. Şirket, Galaxy Watch 4 akıllı saatinde “Google Asistan” özelliğinin yanında yeni iyileştirmeler ve güncellemeler yayınladı.

Samsung, geçen yıl Galaxy Watch 4'ü piyasaya sürdüğünde, Tizen OS yerine Google ile ortaklaşa geliştirilen WatchOS ile piyasaya sürüldü. 

Ancak akıllı saat, Google Asistan'ı desteklemedi ve kullanıcılar pek yaygın olmayan Bixby desteği verdi. 

Samsung firmasının, çarşamba günü gerçekleştirdiği "Galaxy Unpacked" etkinliğinde, Samsung Galaxy Watch 4 için akıllı asistan sorununu ele alan bazı yeni güncellemeler duyurdu.

Samsung'un duyurduğu gibi, Galaxy Watch 4 kullanıcıları yakında Bixby yerine Google Asistan'ı saat üzerinde kullanabilecekler ve bu özelliğin yakın zamanda gelmesi bekleniyor. 

Bunun yanı sıra Samsung, uyku koçluğu gibi sağlıkla ilgili bazı ilginç özellikler de ekledi.

Uyku koçluğu adından da anlaşılacağı gibi, bir hafta boyunca uyku düzeninizi inceleyecek ve ardından size uyku tipinize uygun bir “uyku maskotu” atayacaktır.

Uyku koçluğundaki uyku türleri, Kaygısız Aslan, Hassas Kirpi, Sinirli Penguen, Güneşten Kaçınan Köstebek, Tedbirli Geyik, Uysal Mors, Avlanan Timsah ve Yorgun Köpek Balığını içerir.

Samsung, Galaxy Watch 4'e Ait Yeni Güncellemeleri Duyurdu

Samsung, Galaxy Watch 4'e Gelecek Yeni Güncellemeleri Duyurdu

Samsung, bu uyku türlerinin ne anlama geldiğini veya uyku düzeni zamanla değişirse kullanıcılara yeni bir tür atanıp atanmayacağını açıklamadı. 

Şirket, uyku koçluğu özelliğinin, kullanıcıların uyku verilerinin kaydedilmesiyle birlikte iki anket doldurmasını içereceğini açıkladı. 

Kişilere verdiği görevlerle, kontrol listelerini, uykuyla ilgili makaleleri ve bilgileri, rehberli meditasyonu ve kullanıcıları daha iyi uyumaya yönlendirmek için düzenli destek bildirimlerini içeren dört ila beş haftalık bir koçluk programı başlayacak.

Fitbit ve hatta Apple gibi akıllı saatler, çok basit bir dereceye kadar, uyku takibine zaten odaklanıyor ve yavaşlama seçenekleri, hatırlatıcılar, vb. gibi özellikler sunuyor.

Karşılaştırıldığında, Samsung'un uyku koçluğu özelliği, bir sekme biraz ayrıntılı görünüyor.

Samsung, Galaxy Watch 4'e Ait Yeni Güncellemeleri Duyurdu

Samsung Galaxy Watch 4 ayrıca Centr (Chris Hemsworth tarafından oluşturulan abonelik tabanlı bir fitness hizmeti) adlı üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla vücut kompozisyonu analizi içgörüleri alıyor. 

Saatin sunduklarının ötesinde ekstra bilgiler ücretsiz olacakken, daha derin rehberlik ekstra maliyete sahip olacak. 

Galaxy Watch 4'ün vücut analiz sensörü, erkek çocukların yağ seviyelerini izlemek için elektriksel biyoempedans kullanır, ancak bir analiz yapıldıktan sonra kullanıcıları açıklamak veya yönlendirmek için çok az şey vardır.

Galaxy Watch 4'teki yeni yazılım güncellemeleri, tümü bu ayın sonlarında satışa çıkacak olan yeni saat kayışlarıyla uyumlu bir temaya sahip olacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Riot Games, Valorant ve League of Legends İçerik Bedellerine Zam Yaptı Önceki

Riot Games, Valorant ve League of Legends İçerik Bedellerine Zam Yaptı

Samsung, Dört Yıllık Android Güncellemesi Alacak Telefonları Açıkladı Sonraki

Samsung, Dört Yıllık Android Güncellemesi Alacak Telefonları Açıkladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.